Daug kartų mūsų sėdėjimas, stovėjimas, gulėjimas veikia mūsų raumenis, nervus. Mūsų laikysena gali mums sukelti problemų ir taip sukelti daugybę kūno skausmų. Pavyzdžiui, daugelis žmonių dėl laikysenos gali patirti kaklo skausmą. Tačiau yra keletas būdų, kaip to išvengti arba jei jau kenčiate, tada galite atlikti keletą pratimų, kad sumažintumėte skausmą. Atlikite keletą paprastų pratimų, kaip nurodyta toliau, kad apsisaugotumėte nuo stipraus kaklo skausmo, kuris savo ruožtu gali sukelti nervų sutrikimus ir begalinį skausmą.

kaklo pratimai

Kaklo pratimai kaklo skausmui:

1. Tempimai:

Dažniausiai kaklo skausmas atsiranda dėl sustingimo. Norint išvengti tokio standumo, reikia reguliariai ištempti kaklą. Tempimai padeda išplėsti judesius ir suteikia sąnariams elastingumo. Tai galima padaryti kasdien, net ir sėdint darbe

2. Stiprinimas:

Kartais kaklo skausmas dėl raumenų dėl netinkamos laikysenos, todėl tampa svarbu atlikti keletą stiprinimo pratimų, kurie sumažins paūmėjimus ir taip padės išlaikyti laikyseną.

3. Ištempkite kampą:

Tai turi būti padaryta kambario kampe, atlikdami šiuos paprastus veiksmus:

  • Atsistokite dviejų ar trijų pėdų atstumu nuo kampo, nukreipto į jį
  • Abi kojos turi būti kartu
  • Padėkite abu dilbius prie kiekvienos šoninės sienos, alkūnės šiek tiek virš pečių aukščio.
  • Dabar pasilenkite kiek įmanoma be skausmo. Jūs pajusite tempimą priešais pečius ir krūtinę.
  • Laikykite tai 30-45 sekundes ir pakartokite.

Šį pratimą galima atlikti daugiau nei du kartus per dieną. Tačiau apsvarstykite galimybę tai padaryti prieš bet kokius stiprinimo pratimus.

4. Šildymo padas:

Prieš atlikdami bet kokius tempimo ar stiprinimo pratimus, turite šildyti kaklą, kad jis sušildytų standžius sąnarius ir raumenis, kad jie sklandžiai judėtų ir temptųsi.

5. Užtepkite šaltą pakuotę:

Po pratimų visiškai įmanoma, kad kaklo raumenyse ir sąnariuose atsiras uždegimas. Norėdami numalšinti uždegimą, galite uždėti šaltą pakuotę (ledo ar šaldytų žirnių, suvyniotų į rankšluostį)

6. Aerobinis kondicionavimas:

Tai galima padaryti kasdien, naudojant bėgimo takelį arba elipsinę mašiną. Tai padidina kraujotaką, todėl gali atlaisvinti raumenis, todėl padidėja judesių amplitudė, taip pat nuraminama viršutinė nugaros dalis. Aerobinis kondicionavimas padeda gaminti endorfinus, kurie veikia kaip natūralūs kūno skausmą malšinantys vaistai, todėl gali sumažinti skausmą.

7. Stiprinimas elastine juostele:

Sėdėkite tiesiai ant kėdės, smakras visiškai atsilenkia tiesiai. Sutvarkykite pasipriešinimo juostą už nugaros galvos lygyje, pritvirtindami ją šalia esančiu kanceliariniu daiktu. Dabar perkelkite galvą atgal į juostos kilpą. Dabar labai lėtai pastumkite galvą į priekį, o ne labai toli, bet iki vienos pėdos, kad ji būtų tiesi ir kiek galėtumėte pakelti skausmą. Dabar lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite tai 12-15 kartų

8. Tiltas linkęs:

Jei neturite kaklo traumos, atlikite tai. Pradėkite nuo gulimos padėties, laikydami rankas ir kelius ant grindų. Dabar lėtai kelkite klubus į plaukus ir laikykite kojas taip, kad galvą laikytumėte ant grindų. Dabar lėtai nuimkite rankas, kad priekinis korpusas būtų spaudžiamas tik ant kaklo. Laikykitės šios pozicijos 30–40 sekundžių, o tada atleiskite save į įprastą padėtį, laikydami rankas atgal. Pakartokite 12-15 kartų.