Likusiam pasauliui Rangolis gali būti tik meno forma, tačiau Indijai tai yra kultūros ir tradicijų simbolis. Indijoje rangoli yra pagrindinis menas, kurį didieji menininkai praktikuoja namų ūkio moterims, norėdami pažymėti savo namų klestėjimą ir turtus. Kad ir kokia būtų proga, nė vienas Indijos namas negali išsiversti be rangoli, pradedant nuo mažų iki didelių, spalvingų ir paprastų. Trumpiems erdvės tipams geriau naudoti paprastus ir lengvai pagaminamus modelius; mažas rangolis gali pakoreguoti bet kurį laisvos vietos kampą namų žemėje. Tie žmonės, kurie yra pradedantysis ir pradinis rangoli dizaino etapas, gali bet kada savo vietoje išbandyti 5 taškų rangolį tokiuose festivaliuose kaip Diwali ar gudipadva.

5 taškų rangoli, kuriuos galime išbandyti kasdien priešais durų erdvę ar „Puja“ kambarį. Tamilų tautos dažniausiai naudoja 5 taškų rangolius švęsti savo naujus metus ir tokias šventes kaip Navratri, Dussera ar Diwali. Jei kas nors ar pradedantysis, kuriam reikia daugiau laiko išmokti rangoli, tada jie gali naudoti nešiojamąjį kompiuterį, norėdami sukurti rangolį, pirmiausia naudodami 5 taškus, pagal savo kūrybiškumą jie gali išbandyti savo kūrybinį dizainą. Tie žmonės, kurie mėgsta tapti didžiųjų rangolių ar kolamų ekspertais, pirmiausia turi išbandyti bent 5 taškų rangolius.

Paprasti „Rangoli“ dizainai su 5 taškais:

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokius paprastus rangolius galite piešti šiam šventiniam 2021 m. Sezonui:

1. Gėlė Kolam su 5 taškais:

Gėlė Kolam su 5 taškais

Šis kolamas su 5 taškais rangoli yra geriausias „Diwali“ papuošimui. Jis gali būti lengvai pagamintas iš kreidos arba ryžių miltelių pastos. Galite pradėti nuo to, kad pirmiausia nupiešiate centrinę gėlę, o tada piešiate šonus. 6 gėlių lapai kiekvienoje pusėje gali padaryti rangolį pilną. Galite naudoti lygiagrečios kreivės tipo storas linijas, naudodami tamsiai baltus miltelius. Naudokite tik pirštus, kad suteiktumėte tinkamą linijų ar kreivės formą. Kai pasirūpinsime, kad padarytume, gausime širdies tipo gėlių formas. Tai paprastas rangolis, kurį galima pagaminti laisvosios rankos stiliumi ir kuriam nereikia išankstinio mokymo. Jis taip pat gali būti pagamintas įdedant spalvų, kad jis taptų gyvas ir spalvingas.

2. Specialūs 5 taškų Rangoli:

Specialus 5 taškų Rangolis

Šis penkių taškų rangolis yra lengva alternatyva pradedantiesiems, besisukantiems rangoli mene. Tai galima padaryti pradedant nuo kampo, o po to sujungiant keturis taškus kvadrantuose taip, kad žiedlapiai taptų gėlės žiedais. Padarę gėlę kampe, galite padaryti tą patį iš visų rangoli pusių. Prisijunkite prie keturių gėlių ir nubrėžkite liniją gėlės viduje. Šis rangolis gali būti pagamintas bet kokia proga ir gali būti užpildytas bet kokia spalvų schema, atitinkančia reikalavimus. Po dažymo rangoli gali būti nubrėžti naudojant baltus arba juodus rangoli miltelius, kad jie būtų užbaigti.

3. Paprastas „Alpona Design Rangoli“:

Paprastas „Alpona Design Rangoli“

Tai vienas iš paprasčiausių rangolių 5 taškų rangoli dizaino kategorijoje. Jį galima piešti naudojant laisvų rankų stiliaus techniką. Pradžioje nupieškite keturis taškus, vieną po kito kvadrato formos. Iš šių taškų galima sukurti bet kokį dizainą centre. Vėliau aplink tuos keturis taškus turi būti nupieštas apskritimas, o ant to apskritimo – keturi pasidaryk pats. Šie modeliai gali būti užpildyti spalvomis, pageidautina oranžine, geltona ir raudona, ir pažymėti baltu kraštu. Tai yra vienas iš geriausių Diwali rangoli.

4. Simetriškas Mugullu Rangoli:

Simetriškas Mugullu Rangoli

Šis 5 chukkala muggulu rangoli yra tas, kuris dažnai gaminamas daugelyje šalies dalių, ypač Pietų Indijoje. Tai galima padaryti pradėjus piešti mažas kreives aplink tašką, esantį centre. Tada pusiau apskritimo kvadrantiniai taškai išplečiami, kad ant kiekvieno kvadrato būtų nupiešta žiedlapio pavidalo forma. Likusią erdvę galima panaudoti gėlės žiedlapiams nupiešti. Tai paprastas rangoli dizainas, kurį galima pagaminti naudojant kreidą arba naudojant rangoli miltelius. Jis gali būti spalvotas arba tiesiog nupieštas balta spalva. Šis rangoli dažnai keičiamas, o dizainas gali būti pakeistas atsižvelgiant į reikalavimus. Jis gali būti didingas, jei proga yra didelė, arba gali būti mažas, jei jis rengiamas reguliariai. Jis gali būti nupieštas verandoje. Įėjimas į namą arba kieme.

5. „Diya 5 Dots Rangoli“ dizainas:

„Diya 5 Dots Rangoli“ dizainas

Šis mažas 5 taškų rangoli dizainas yra praktikuojamas daugelyje namų ūkių. Jis gali būti pagamintas spiraliniu būdu nupiešus keturis didelius žiedlapius, o po to uždengus Diyas. Norėdami užbaigti rangolį, galite padaryti mažą tašką ir gėlę. Šis rangolis geriausiai tinka tokioms progoms kaip Diwali ar bet kuri kita proga. Tai neužima daug laiko ir nereikalauja daug praktikos. Kai šis žiedas yra užpildytas ryškiomis spalvomis, tokiomis kaip žalia žiedlapiuose ir geltona ir oranžinė „Diyas“, tai gali atrodyti gražiai. Jis gali būti nupieštas ant verandos, namo įėjimo ar kiemo. Spalvų schemas taip pat galima pakeisti, o įvairūs kiti modeliai gali eksperimentuoti su rangoliais. Priklausomai nuo progos, vietoj Diyas galima piešti gėles.

6. Apvalus Rangolis su 5 taškais:

Apvalus Rangolis su 5 taškais

Šis 5 taškų „pulli kolam“ dizainas yra tortas, skirtas visiems. Tai galima padaryti tiesiog įdėjus 5 taškus taip, kad vienas būtų centre, o kiti – šonuose. Tada kreivė gali būti nubrėžta sujungiant 6 taškus centre, kad ji sudarytų apskritimo formos formą. Tada gėlių lapus galima padaryti ant kiekvienos kampo pusės galo. Vėliau ant kiekvieno lapo galite nubrėžti išlenktas linijas ir pridėti papildomų lapų, kad užbaigtumėte rangolį. Rangoli viduje galima užpildyti spalvas, jas galima nubrėžti naudojant juodą arba baltą spalvą.

7. Simetriška linija Rangoli:

Simetriška linija Rangoli

Šią penkių žiedų kolamą gali gaminti žmonės, kurie neturi paprastos patirties gaminant rangolius dėl savo paprastumo. Šį rangolį galima padaryti tiesiog nupiešus kvadratą centre, sujungiant 4 iš 5 taškų, o centre paliekamas vienas taškas. Vėliau, norint nubrėžti didesnį kvadratą, iš mažo kvadrato kampų galima nubrėžti mažas linijas, kad būtų didesnio kvadrato šonai. Pabaigoje didesnio kvadrato šonuose galima nupiešti 4 kvadratus. Tai yra lengviausias rangoli partijoje, kur visas dizainas grindžiamas kvadratais.

8. Ugadi specialusis Rangolis su 5 taškais:

Ugadi specialusis Rangolis

Tai yra standartiniai 5 × 5 taškų rangoli, kurie gali būti pagaminti naudojant skalę ar trafaretus, kad būtų pasiekta puiki apdaila, arba reikalauja daug praktikos dėl sudėtingo dizaino. Labai svarbu, kaip išdėstysite taškus šiame rangolyje, nes tai yra rangoli dizaino pagrindas. Čia galite pradėti dėti taškus į 5 × 5 madą ir tada pradėti brėžti linijas, kad taškai būtų sujungti taip, kad jie būtų tarpusavyje sujungti. Linijos tęsiasi link galo, o paskui sulenkia, kad rangolis būtų uždarytas. Ne visi, bet kai kuriose iš eilučių sukurtose dėžutėse yra taškų. Šis rangolis paprastai gaminamas iš paprastų baltų rangoli miltelių, tačiau taip pat gali būti nuspalvintas subtilia spalvų schema. Nors tai yra specialus Ugadi rangoli, jis gali būti gaminamas kasdien arba kitomis progomis.

9. 5 taškų žvaigždės Rangoli dizainas:

5 taškų žvaigždės Rangoli dizainas

Šis žvaigždžių rangoli dizainas yra puikus kolam 5 taškų rangolis. Jis gali būti padarytas piešiant linijas tarpusavyje taip, kad būtų sukurta žvaigždė. Nors tai gali atrodyti sudėtinga, ji pagrįsta paprasta technika, kaip sujungti du taškus linija ir ištiesti abi puses, kad sudarytų žvaigždės ranką. Tai padarius su visais taškais, galutinis rangoli dizainas suteikia žvaigždės formą. Šis rangolis yra labai populiarus ir dažniausiai piešiamas reguliariai daugelyje namų ūkių. Jis gali būti nupieštas ant įėjimo, kieme ar kambaryje. Jis gali būti spalvotas užpildant spalvas arba tiesiog nupieštas balta kreida arba rangoli milteliais.

Kolam, mugullu ir kitos 5 taškų rangoli formos yra senovės meno rūšis Indijoje. Jie piešiami visomis šventinėmis progomis, taip pat reguliariai verandoje, namo įėjimuose ar kiemuose. Jie gali būti pagaminti naudojant laisvų rankų stilius arba naudojant trafaretus. Tai labai lengva padaryti ir nereikalauja jokios praktikos ar išankstinio mokymo ir neabejotinai parodo svarbų rezultatą. Pradedantiesiems sunku naudoti rangoli miltelius dėl savo figūrų kietumo, todėl jie gali naudoti grindis piešiniams, pirmiausia naudodami baltus pieštukus. Išbandykite šiuos paprastus rangoli dizainus, kad jūsų namas šį šventinį sezoną atrodytų gražiai ir jūsų namams klestėtų.