Andhra Pradesh, Telangana, Karnataka ve Maharashtra’daki insanlar Yeni Yıllarını her yıl Hindu takvim ayı Chaitra’nın ilk gününe denk gelen Mart veya Nisan aylarında kutlarlar. Bu geleneksel Yeni Yıl kutlama gününe Andhra ve Telangana, Karnataka ve Maharashtra’da Gudi Padwa adı verilen insanlar tarafından Ugadi denir. Bu günde insanlar evlerinin girişini inanılmaz renkli kolamlarla süslüyorlar veya Rangoli olarak adlandırılan noktalı Ugadi rangoli veya noktasız Ugadi festivali özel rangoli. Ugadi rangoli tasarımları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makale faydalı olacaktır..

Resimlerle Ugadi için 9 Geleneksel Rangoli Tasarımı:

Burada Ugadi için en popüler rangoli tasarımlarını sunuyoruz. Bu tasarımları evinizde, tapınaklarınızda ve sokaklarınızda denemek için bu makale ne işe yararsa yardımcı olacaktır..

1. Tasarlanmış Çamur Potu Ugadi Rangoli Tasarımı:

Tasarlanmış Çamur Çömleği Ugadi Rangoli Tasarımı

Yılbaşında birinin evini dekore etmenin geleneksel yolu, kesinlikle göz alıcı rangoli tasarımıyla olabilir. Bu geleneksel tasarımlar, renkli dekorasyona sahip çamur çömlek rangoli tasarımını içerir..

 2. Basit Çiçek Beyaz Toz Rangoli Tasarımı:

Basit Çiçek Beyaz Toz Rangoli Tasarımı

Basit beyaz Ugadi rangoli özel tasarımı, herhangi bir özel durum sırasında birçok değişiklik yapabilir. Böyle bir fırsat Ugadi’dir. Çiçekli rangoli olarak tasarlanmış parlak bir görünüme sahip beyaz pudra muhteşem bir tasarım..

3. Yugadi için Serbest El Rangoli Tasarımı:

Yugadi için Serbest El Rangoli Tasarımı

Serbest el rangoli tasarımı, rangoli tasarımını zemine çizmenin en basit yoludur. Onları çizerken noktalı rangoli tasarımından kaçınmak için, çok sayıda tasarım oldukları bu serbest el rangoli tasarımı, uygun bir tasarım asılı yaprak tasarımı olabilir.

4. Serbest El Tavuskuşu Rangoli Tasarımı:

Serbest El Tavuskuşu Rangoli Tasarımı

Tavus kuşu, Hintlilerin Ulusal Kuş dediği en çekici ve renkli kuştur. Birinin evine mutluluk ve neşe katmak için, evin girişini Ugadi festivali için rangoli olarak serbest tasarımla tasarlamak iyi bir fikir olabilir..

5. Ganesha Rangoli Tasarımı:

Ganesha Rangoli Tasarım

Hindu halkı arasında ana Tanrılardan biri olan Lord Ganesha, Lord Ganesh’in büyük bir hayranı olan ve Ugadi gibi geleneksel işlevi Ugadi özel rangoli tasarımlarından biri olarak doğru zamanlardan biri olarak almaktan ziyade rangoli tasarımı yaratmayı seven insanlar için.

6. Serbest El Ganesha Rangoli Tasarımı:

Ugadi için Noktalı Rangoli Tasarımı

Ugadi festivali için Rangoli tasarımları, onları çizmede aşırı düzeyde sağlamlığa sahip olabilir; asılı bir yaprak tasarımı çizmek kadar basit olabilir. Bu, Ugadi festivali için özel el yapımı Ganesha rangoli tasarımlarından biridir..

7. Yıldız Rangoli Tasarımı:

Yıldız Rangoli Tasarım

Ugadi, ev temizliği ve dekorasyonu, akrabaları ve arkadaşları davet eden tatlılar yapmayı içeren hanımlar için evde çok fazla hazırlık gerektiren bir kültür festivalidir. Bir evi dekore etmenin basit ve güzel bir yolu, şekilli bir rangoli tasarımıdır..

8. Ugadi için Basit Sınır Rangoli Tasarımı:

Ugadi için Basit Sınır Rangoli Tasarımı

Basit ve güzel tutmak için, bayanlar bayram günü yalan Ugadi’de evlerinin girişini, genellikle serbest el çiçek tasarımı veya “Thornalu” olarak adlandırılan asılı yaprak tasarımı olan bu basit bordür rangoli tasarımı ile dekore edebilirler..

9. Deepa Ugadi Rangoli Tasarımı:

Deepa Ugadi Rangoli Tasarım

Ugadi kesinlikle Hindistan’daki en ünlü festivaldir; Rangoli tasarımı çizmek için ana tema olarak Diya kullanmayı seven bayanlar için Deepam rangoli tasarımı en iyi tasarım türü olabilir. Rengarenk rangoli tozu ile öne çıkabilirsiniz..

Son düşünceler:

Geleneksel şenliği kutlamak, kişinin geleneksel değerini ve kültürünü hatırlamanın bir yoludur. Geleneksel değeri korumanın en iyi yolu, bu yıl 2020 için Ugadi için rangoli tasarımları çizerek yapılabilecek, birinin evini tasarlamanın geleneksel yolunu takip etmek olabilir..