Rangoli, farklı renklerden yapılmış bir Hint halk sanatıdır. Bu renkler toz halinde olup, özel olarak tasarlanmıştır. Rangoli desenleri ve renkleri yardımıyla farklı resimler, işaretler ve semboller çizilir. Bugün Hindistan bayrağı, 15 Ağustos tarihi ve üç renk ile ilgili Hint bağımsızlık günü rangoli tasarımlarından bahsediyoruz. Hindistan’a karşı vatanseverliğinizi göstermek için bu vatansever rangoli kalıplarını evde, ofiste veya halka açık herhangi bir yerde yapabilirsiniz..

15 Ağustos RangoliGörüntü Kaynağı: Ashwini Rangoli

Pandrah August (पन्द्रह अगस्त) 2021 için 10+ En İyi Hint Rangoli Tasarımları:

Burada, Bağımsız Hindistan’a bir övgü olarak yapılmış görüntülerle 10’dan fazla en iyi 15 Ağustos Rangoli tasarımına sahibiz..

1. Güzel Bağımsızlık Günü Rangoli Tasarımı:

Bağımsızlık Günü Rangoli

2. Çiçek Bağımsızlık Günü Rangoli:

Bağımsızlık Günü RangoliResim Kaynağı: easyrangolidesign.com

3. Hint Bayrağı ile Tavus Kuşu Rangoli:

Bağımsızlık Günü Rangoli

4. Hint Bayrağının Bağımsızlık Günü Rangoli Tasarımı:

bağımsızlık günü rangoli tasarımları

Yukarıdaki resimdeki rangoli çiçek şeklinde yapılmış ve çiçeğin taç yaprakları Hindistan bayrağı olarak tasarlanmıştır. Rangoli’nin boyutu küçük ama özenle yapıldığından çok iyi görünüyor. Ashok Çakra için yapay mavi çiçekler kullanılmış ve ortada tasarlanmış başka bir çiçek var..

5. Büyük Yuvarlak Bağımsızlık Günü Rangoli Tasarımı:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Bu sevimli bir bağımsızlık günü özel rangoli tasarımıdır. Zerdeçal sarısı rengiyle büyük bir yuvarlak yapılmış ve ortasında Hindistan bayrağı renkleri var. Ortada Ashok Çakra olmamasının nedeni bayrağın mavi tonlarında ve üzerlerinde beyaz desenlerle çevrili olmasıydı. Rangoli’nin tamamı kadife çiçeği yaprakları ve ardından doğranmış ağaç yaprakları ile çevrelenmiştir..

6. En İyi Bağımsızlık Günü Rangoli Haritası:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Dikdörtgen bir alan tebeşirle çizilmiş ve safran, beyaz ve yeşil renklerde eşit olarak bölünmüştü. Ülkenin şekli, kahverengi rangoli ile üç renk üzerine yapılmıştı ve Ashok Çakra, mavi ve kahverengi ile ortada yapıldı. Bağımsızlık kavramını gösteren en iyi tasarım, açık bir kafes ve artık serbest bırakıldığını gösteren, üzerinde uçan beyaz bir güvercindi. Rangoli’ye ayrıca ordu adamları, bilgisayar, abaküs ve fabrika tasarımları eklendi..

7. Bağımsızlık Günü’nde Çiçek Rangoli Şekli:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Bu güzel bir vatansever rangoli tasarımıdır ve yine bir çiçek şeklindedir. Siyah ve altın ile sınırlanan tasarıma yeşil hakimdir ve beyaz ile birlikte tasarımları da içerir. Yeşil yaprakların ortasında yapılmış 6 adet Hint bayrağı, ortasında kırmızı, beyaz ve altın rengi olan küçük bir tasarım var..

8. Bağımsızlık Günü İçin Hibiscus Çiçek Rangoli:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Ülkenin 65. bağımsızlığında yapılmış güzel bir rangoli görüyoruz. Rangoli, kırmızı ve sarı ebegümeci takipçileri olan iki açık elin tasarımını gösterir. El ayrıca bir Hint bayrağının renkleriyle yapılmış bir tasarıma tutunuyor ve rangoli’nin hemen yanında yapılmış yapraklar var..

9. Basit Bağımsızlık Günü Rangoli Tasarımları:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Rangoli renkleri parlak ve ışıltılı görünüyor. Dışta mavi, içte yeşil, beyaz ve safranla çevrelenmiş beyaz renkle yapılmış bir kolam rangoli tasarımı vardır. Yeşil ve safranın üzerinde de farklı beyaz desenler var..

10. “Kızılderili Olmaktan Gururlu” Rangoli Sözcüğünden Alıntı:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Rangoli, ortadaki bir ayçiçeği tasarımı olan ve yaprakları için safran, beyaz ve yeşil ile renklendirilmiş daire ile başlar. Ortada kelebek tasarımı yer alır ve kanatları iç kısımda zıt renklerle yapılmış şekillerle Hindistan bayrağı gibi renklendirilmiştir. Yukarıda alıntılanan ‘Hintli olmaktan gurur duyuyorum’ tasarıma bir kıvılcım katıyor. Bu, dekorasyon için yardımcı olan Asoka çakra ve tavus kuşu tüyleri ile bağımsızlık günü için en iyi rangoli tasarımlarından biridir..

11. AVM Katında Yapılan Hint Bayrağı:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Rangoli, Chennai’deki bir alışveriş merkezi olan Ampa Skywalk’ta yapılmıştı. Alışveriş merkezinin zemininde yapılan Hint bayrağının temiz ve temiz bir tasarımıdır. Tasarımın tamamı beyaz bir rangoli tabanına yerleştirilmişti. Bu, Hint bayrağı ile güzel Bağımsızlık Günü rangoli tasarımlarından biridir..

12. Bağımsızlık Günü İçin Farklı Renklerde Rangoli:

Bağımsızlık Günü Rangoli

Tasarım konsepti yukarıda gördüğümüze benzer. Yüksekten uçan bir kuş ile tasarlanmış bir kafes var ve kafes artık serbest olduğunu gösteren Hint bayrağını ortaya çıkarıyor. Rangoli tasarımı, iletilen mesajı çevreleyen Bağımsızlık Günü için farklı renklerle güzel bir şekilde dekore edilmiştir..

Önerilen Makaleler:

  • Noktalı 15 Basit Rangoli Tasarımı – Yeni Başlayanlar İçin Adım Adım!
  • 2021’de Denenecek 9 Özel 15 Nokta Rangoli Tasarımı!
  • Resimlerle 5 Güzel 13 Nokta Rangoli Tasarımları!