Rangoli, bir evin dışında görülecek en güzel tasarımdır. Bu giriş dekorasyonu, bir misafirin ziyarete geldiğinde fark edeceği ilk şeydir. Rangoli’nin yaratılması esas olarak tanrıları memnun etmek içindir. Rangoli günlük olarak veya bayram günleri için yapılabilir. 9*9 kare kullanan rangoli çok karmaşık ve çok güzel oluyor.

Resimlerle En İyi 9 Nokta Rangoli/Pulli Kolam Tasarımları:

En iyi 5 en iyi 9 nokta Rangoli veya 9 nokta kolam tasarımının derlenmiş listesi ile burada bulalım.

1. Kolay 9 Nokta Rangoli:

Kolay 9 Nokta Rangoli

Yeni başlayan biriyseniz, bu kolay adımı adım adım 9 nokta rangoli’yi denemelisiniz. Bu videoda gösterilen adımlar, yeni başlayanlar ve yeni öğrenenler için doğru. Adımları takip ederseniz her türlü 9 nokta kolamı yapabileceksiniz. Kendinizden emin olduktan sonra karmaşık tasarımlar yapın. Basamaklar rangoli’yi çiçeklere, yapraklara ve diğer geometrik tasarımlara dönüştürür. Rangoli’ye hoş bir dokunuş vermek için renkli toz ekleyebilirsiniz..

2. Geometrik Rangoli:

Geometrik Rangoli

Rangoli’nin birçok türünden biri geometrik tasarımlardır. 9 noktalı bu kolam en kolay ama en güzellerinden biridir. Bu rangoli’nin nasıl yapılacağına dair talimatları sitede bulabilirsiniz. Bu rangoli, kare ve üçgen desenler yapmak için 9*9 kare kullanır. Karmaşık bir tasarım oluşturmak için mavi, mor, yeşil, siyah, beyaz gibi renkleri kullanın. Bunları birçok evin girişinde bulacaksınız..

3. Deepam Tasarım Rangoli:

Deepam Tasarım Rangoli

9 noktalı sikku kolamlardan biri, noktaları birleştirerek diya şeklindeki figürleri oluşturan bir deepam tasarımıdır. Bu 9 noktalı rangoli tasarımı bayanlar arasında çok popüler. Bunu evin dışındaki günlük dekorasyonları için yapıyorlar. Bu, hızlı bir şekilde yapılabilecek basit bir tasarımdır. 9 karenin noktaları, diya şekillerini oluşturmak için eğri ve düz çizgilerle birleştirilir. Tasarımın merkezindeki bazı daireler, bunu oldukça çekici kılmak için büyük yaratılmıştır. İnternetteki tasarımlara bakabilir ve kendi çarpıcı rangolis’inizi yaratabilirsiniz..

4. Festival Özel Rangoli:

Festival Özel Rangoli

Diwali ve diğer festivaller gibi özel günler için kadınlar evlerini özel rangolilerle süslüyor. Bu rangoli parlak renkler ve desenlerle süslenip renklendirildiği için özeldir. Festival rangolis biraz zaman alır ve lit diyas ile vurgulanabilir. 9 nokta muggulu ve 9 pulli kollam, her tür festival rangolisidir. 9 chukkala muggulu’nun tasarımlarını da internette bulabilirsiniz. Talimatları gözden geçirin ve ardından rangoli’ye koymak istediğiniz renkleri seçin. Renkler parlak olmalı ve rangoli beyaz bir toz sınırına sahip olabilir..

5. Sürekli Rangoli:

Sürekli Rangoli

Rangoli’nin ilginç biçimlerinden biri 9 pulli sikku kolamdır. Bu tasarım, aynı yerde başlayıp durduğunuz sürekli bir tasarımdır. Buradaki noktaların etrafından dolanmanız gerekiyor ki noktalar da son tasarımda görünsün. Bu tasarım genellikle diğer renklerle doldurulmaz. Sadece beyaz toz ile. Bu, 9 ila 5 nokta rangoli’de de yapılabilir. Önce basit tasarımları deneyebilir ve daha sonra karmaşık olanları yapmaya devam edebilirsiniz..

9 nokta rangoli tasarımları

9 noktalı rangoli, büyük dekoratif rangoli yapmak söz konusu olduğunda çok popüler bir seçimdir. Bu, küçük ve karmaşık tasarımlar yapmak için büyük bir alan yaratır. 9 nokta kollam ve muggulu, rangoli’nin tüm türleridir. Bunları günlük kullanım için ve ayrıca festivaller için oluşturabilirsiniz..