Rangoli, festival sezonunda Hindistan’da geleneksel bir uygulamadır. Bu, Tanrıça’yı evinize kabul etmek için. Rangoli tasarımlarının birçok türü vardır. Geleneksel Rangoli, esas olarak noktalı Rangoli tasarımıdır. 8 nokta rangoli tasarımları önemli bir tanesidir. Nokta kullanarak kolam çizdiğinizde, talimatta belirtildiği gibi noktaları birleştirerek basitçe çizmek kolaydır. Bu tip Rangoli tasarımını herkes çizebilir..

En İyi 8 Nokta Rangoli/Pulli Kolam Tasarımları:

İşte 8 noktalı Rangoli tasarımlarından bazıları ve onu çizme yöntemi. Bunlar her yeni başlayan için kolay ve basit rangoli tasarımlarıdır..

1. 8×8 Nokta Kullanan Kolam:

 a) Yeni Başlayanlar İçin Kelebek Kolam:

Yeni Başlayanlar İçin Kelebek Kolam

Bu 8’e 8 noktalı çok kolay ve güzel bir Rangoli. Bunu sadece noktaları birleştirerek yapabilirsiniz. Bunu bu şekilde çizebilirsin. İlk olarak, dikey ve yatay olarak 8 x8 nokta koymanız gerekir. Her köşeden 3 noktayı dikey ve yatay olarak kıvrımlı çizgilerle birleştirebilirsiniz. Köşeden, bir noktaya iki kıvrımlı çizgi çizin ve birleştirin. Bunu dikey ve yatay noktalarda yapın. Dört tarafını da tamamladıktan sonra kelebek şekline kavuşacaksınız. İç kıvrımlı çizgilerle birleştirebileceğiniz ve üzerine uygun renkleri doldurabileceğiniz merkez.

b) Izgara 8×8 Nokta Karmaşık Tasarım:

Izgara 8x8 Nokta Karmaşık Tasarım

8 noktalı karmaşık bir Rangoli tasarımı aradığınızda, bu çiçeğin 8 noktalı kolam tasarımını deneyebilirsiniz. Bağlantıları anlamak biraz karmaşık ve bağlantıyı anlamak için biraz zaman harcamanız gerekiyor. Burada sadece noktaları birleştirmeniz ve çiçek yapmanız gerekiyor. Renkleri doldurarak renkli hale getirebilirsiniz. Bu küçük bir Rangoli tasarımıdır ve karmaşık tasarımları sevenler için uygundur..

2. 15×8 Nokta Kullanarak Rangoli Sanat Tasarımı:

a) Yeni Başlayanlar İçin Basit Çiçek Tasarımı:

Yeni Başlayanlar İçin Basit Çiçek Tasarımı

Bu, 15’e 8 noktalı bir Rangoli çiçeğidir. Basit adımları izleyerek bu tasarımı kolayca çizebilirsiniz. İlk önce 15×8 nokta koyun. Her köşede çiçekler yapın. Böylece 6 çiçek yapmanız gerekir. Bitişik noktaları birleştirerek kolayca çiçek çizebilirsiniz. Merkezde iki çiçek daha çizebilirsiniz. Bu, 15’ten 8’e kadar noktalara sahip çekici bir kolamdır. Bu, yeni başlayanların herhangi bir karmaşıklık olmadan deneyebilecekleri bir tasarımdır..

b) Karmaşık Çiçek Tasarımı:

Karmaşık Çiçek Tasarımı

15×8 noktaların kullanıldığı karmaşık bir tasarım istiyorsanız bu çiçek tasarımını deneyebilirsiniz. Anlamak biraz zor. Bağlantının nasıl gittiğini anlamak biraz zaman alacak ve onu hızlı bir şekilde çizebilirsin. Anahat çizdikten sonra, tasarımı rangoli tasarımını daha güzel yapan renklerle doldurabilirsiniz. Bu, 8 nokta rangoli çizmek isteyenler için basit bir tasarım..

3. Kuş Rangoli Tasarımı:

a) 15×8 Kullanılarak Basit Kuş Tasarımı:

15x8 Kullanan Basit Kuş Tasarımı

8 noktalı basit Rangoli tasarımı arayanlar için bu güzel kuş tasarımını deneyin. Bu, deneyebileceğiniz basit ve renkli bir tasarımdır. Sadece resme bakarak bir fikir edineceksiniz. Sadece noktaları şemaya göre birleştirin ve güzel kuşlar yaratın. 6 kuş alacaksınız ve ortada onları ayırmak için çizebilirsiniz..

b) Karmaşık Kuş Chukki Rangoli 15 ila 8:

Karmaşık Kuş Chukki Rangoli 15 - 8

Chukki Rangoli 15 ila 8 nokta bir tür büyük nokta. Tasarımı anlamak biraz karmaşık. Ama bir kez çizme fikrini edindiğinizde, bu çok basit bir tasarım. 15’e 8 nokta koyduktan sonra, her köşede 3 noktayı birleştirebilir ve her köşede başlangıç ​​noktalarının üzerinde yatay olarak bulunan noktaları birleştirebilirsiniz. Şeklin içinde 4 nokta bırakarak kapalı bir şekil elde edeceksiniz. Artık tüyü kuşun parçası yapan 4 noktanın geri kalanına katılabilirsiniz. Yüz kısmını çizmek için şekilde gösterildiği gibi noktaları birleştirmeniz yeterlidir. Bu şekilde altı adet kuş elde edeceksiniz ve içine istediğiniz şekli veya resimdeki gibi yapabilirsiniz..

4. Diya Şekilli Kolam:

a) Basit Diya Şekilli Rangoli:

Basit Diya Şekilli Rangoli

15 ila 8 noktalı Rangoli tasarımları aradığımızda, bu basit ve daha az karmaşık olanıdır. Tek yapmanız gereken bir Diya şekli yapmak için bitişik noktalar çizmek. Burada karmaşık bir çizgi çizmenize gerek yok. Sadece burada 6 Diyas ve etrafındaki çiçek tasarımını al. Tasarımı basitleştirmek için her köşeden 4 bitişik noktayı ve hemen üstündeki 3 noktayı birleştirerek başlayabilirsiniz. Artık uç noktalara katılabilirsiniz. Bunun gibi bir Diya ve ona bitişik çiçek deseni çizin. Böylece bu tasarımı ne kadar kolay çizebileceğiniz hakkında bir fikir edineceksiniz. Yeni başlayanlar bile bu kolam tasarımını kolayca anlayacak ve bu sefer deneyebilirler..

b) Karmaşık Diyas Rangoli:

Karmaşık Diyas Rangoli

Bu, deneyebileceğiniz karmaşık bir Diya tasarımıdır. Bunu çizmek için biraz sanatsal yeteneğe ihtiyacınız var. İlk olarak, tasarımı yakından izlemeniz ve verilen görüntüye göre çizmeniz gerekir. Bağlantılar biraz karmaşık. İçeride 6 Diyas ve dışarıda 6 Diyas vardır. Etrafında, rangoli tasarımının ortasına çiçekler çizebilirsiniz..

5. Pulli kolam:

a) Yeni Başlayanlar için 8 Nokta Rangoli:

Yeni Başlayanlar İçin 8 Nokta Rangoli

Pulli kolam, herkesin kapı önünde denediği çok basit ve geleneksel bir tasarımdır. Bunların arasında 8 nokta muggulu çok popüler ve sade bir tasarımdır. Yukarıdaki görselde 8 noktanın kullanıldığı basit bir tasarım görebilirsiniz. Bunu sadece bitişik noktaları birleştirerek çizebilirsiniz. Sadece resme göre çizimi takip edin. Karmaşık bir çizim yok. Herhangi bir özel yetenek olmadan herkes bunu çizebilir. 8 nokta ile muggulu yapmak için bu kadar zaman harcamanıza gerek yok. Tasarım çiçekler gibi görünecek.

b) Kompleks 8-2 Nokta Kolam:

Kompleks 8-2 Nokta Kolam

Bu kompleksi 8’e 2 pulli kolam deneyebilirsiniz. Burada tasarımın nasıl gittiğine odaklanmanız gerekiyor. Sadece resimde verilen taslağı takip edin ve gitmeye hazırsınız. Önce tasarımı tanımak ve doğru şekilde takip etmek için biraz zaman ayırın..

Burada noktalar kullanan basit ve karmaşık Rangoli tasarımları yer alıyor. Bunları ihtiyacınıza göre deneyebilirsiniz. Biraz sanatsal yeteneğiniz varsa ve karmaşık tasarımları denemek istiyorsanız, bunun için gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken matematiği takip etmek ve örnek şemaya göre çizmek. Sadece bağlamanız gereken noktaları bilin ve buna göre yapın.