Rangoli bugünlerde her yere damgasını vuruyor. Bunlar da kültürlü oldukları ve insanlara ve dine göre hareket ettikleri için oldukça trend. Rangoli’nin böyle bir din türü Jain rangoli tasarımlarıdır. Jain’ler tarafından denenen rangoli farklı değil ama içinde tasvir edilen bazı dini imgeler var. Bunlar ayrıca birçok tasarıma sahip olabilir ve tapınaklarda, etkinliklerde, evlerde ve okullarda tasarlanabilir. Rangoli, daha güzel ve şık olmak için çoklu renkleri kullanır.

Resimlerle En İyi Jain Rangoli Tasarımları:

Rangoli tasarımlarından bazıları genellikle tapınaklarda tutulur. İşte en iyi 9 Jain rangoli tasarımının listesi.

1. Güzel Jain Rangoli Tasarımları:

Güzel Rangoli Tasarımları

Jain rangolis’in birçok tasarımı ve sevimli sonuçları var. Bunlar, kültüre ve dini görünüme uygun olacak şekilde kapıda veya tapınakta denenebilir. Karışık renk bu tür güzel tasarımlar için kullanılabilir..

2. Sınır Jain Rangoli Tasarımları:

Sınır Rangoli Tasarımları

Jain pirinci rangoli, tapınaklarda kapı boyunca bordürleri süslemek için kullanılabilir. Bu, insanlar tarafından beğenilecek sevimli bir görünüm vermek için kapı boyunca oluşturulan benzersiz bir tasarım türüdür. Karışık renk, tasarım türleri için en iyi seçim olacaktır..

3. Kültürlü Jain Rangoli Tasarımı:

Kültürlü Jain Rangoli Tasarımı

Kültürlü rangoli, Jainlerin kültürüne ve dini görüşlerine göre gidebilecek olanıdır. Doğaüstü inançlarının tanrı ve tanrıçasının resmi tasvir edilebilir. Bunlar gerçekten çok güzel görünecek. Jain rangoli görüntüleri bile aynı şekilde anılabilir..

4. Kapı Basamağı Jain Kolam Tasarımı:

Kapı Basamağı Jain Kolam Tasarım

Kapı eşiği rangoli, diğerlerine göre daha güzel. Tasarımları bir bakışta insanları gerçekten etkiliyor. Jain rangoli, en iyi seçim olarak karışım rengi ile bazı ışık ve mumların yardımıyla tasvir edilebilir..

5. Sınır Jain Rangoli Tasarımları:

Sınır Jain Rangoli Tasarımları

Kenarlı rangolis yine tasarlanabilir ve oldukça etkileyici. Bunlar tapınakların odalarının kenarlarında tasarlanabilir. Bu tür tasarımların bu şekilde oluşturulduğu birçok Jain etkinliği düzenlenir. Karışık renk bu tasarımlar için en iyi seçim olacaktır..

6. Dini Jain Kolam Tasarımları:

Dini Jain Kolam Tasarımları

Dini tip, Jainlerin insanların önünde Jainlerin önemini detaylandırmak için tasarlanmış dini imajlarını kullanabilecekleri tiptir. Bunlar, insanlar tarafından daha sevimli ve takdire şayan olmak için bazı ışıklarla birlikte yapılabilir. Çoklu renklerin en iyi seçimi yapılabilir.

7. Yaratıcı Jain Rangoli:

Yaratıcı Jain Rangoli

Yaratıcılık benzersizlikte yatar ve yaratıcılıklarını en iyi şekilde deneyebilirler. Yaratıcı rangoli, sağlanan resimde gösterilen türlerden biri olabilir. Daha bu tür tasarımlar internetten sevk edilebilir. Rangoli için en iyi renk her zaman karışık renktir..

8. Basit Jain Rangoli Tasarımı:

Basit Jain Rangoli

Basit rangoli, küçük boyut ve şekle sahip olabilir. Bunlar, Jainler sevimli tasarımlar aramadıkları, dini notlarını vurguladıkları için küçük etkinliklerin oldukça basit ve dini görünmesi için tasarlanabilir. En iyi seçim, bu tür tasarımlar için kullanılan renk karışımı olabilir..

9. Çiçek Jain Kolam Tasarımları:

Çiçek Jain Kolam Tasarımları

Bunlar, belirtildiği gibi oldukça benzersiz bir rangoli türüdür. Ayrıca, görünümü geliştirmek ve insanlar tarafından beğenilmek için daha sevimli hale getirmek için çiçeklerle rangoli tasarlayabilirsiniz. Bunlar tasarımlarla birlikte kullanılan taze çiçekler olabilir..

Jain rangoli tasarımlarında karşılaşılacak bu tür birçok tasarım vardır. Jain’ler esas olarak dini gerçeklerine ve notlarına güvenirler, bu nedenle kültürlü veya dini tür rangolis’i daha fazla tasarlarlar. Jain rangoli çiçeği, insanlar tarafından daha sevimli olmak için de kullanılabilir..