Ahşap rangoli tasarımları, fazla zamanı olmayan ve çalışmakla meşgul olan insanlar için çok faydalı olabilir. Ahşap şablonlar piyasada mevcuttur. Bunları kolayca satın alabilir ve yere koyabilirsiniz. Sadece farklı değil, aynı zamanda çok geleneksel görünüyor. Ayrıca sadece ahşap parçaları satın alabilir ve boya ve taş kullanarak evde süsleyebilirsiniz. Bu güzel ahşap rangoli tasarımlarıyla ev yamalarınızı düzenleyebilir ve kaplayabilirsiniz..

Resimlerle Keyifli Ahşap Rangoli Tasarımları:

Ev festivalleriniz ve işlevleriniz için resimlerle en ünlü yapay ahşap rangoli desenleri aşağıdadır..

1. Dini Sembollerin Ahşap Rangoli’si:

Dini Sembollerden Ahşap Rangoli

Rangolis genellikle festivallerde yapılır, bu nedenle dini semboller duruma uygundur. Kişi kendi seçtiği deseni seçebilir ve gerektiği gibi yerleştirebilir. Aşağıdaki resimde Satya sembolü görülmektedir ve bordüre küçük taşlar yerleştirilmiştir. Bu, rangoli’nin daha belirgin ve renkli görünmesini sağlar..

2. Ağır Kundan Taş İşi Ahşap Rangoli:

Ağır Kundan Taş İşi Ahşap Rangoli

Aşağıda verilen rangoli, çiçek şeklinde bir desene ve çeşitli türlerde taşlarla doldurulursa tüm yüzeye sahiptir. Bu, rangoli’nin cazip görünmesini sağlar ve herhangi bir zaman gerektirmez. Birinin onu satın alması ve yere koyması gerekiyor. Girişte veya işlevin ana noktasının yakınında en iyi şekilde görünür.

3. Kundanslı Kare Şekilli Rangoli:

Kundanslı Kare Şekilli Rangoli

Bu tür rangoli kare şeklindedir. İşte bu rangoli’nin kundanlarla dekorasyonu çok güzel. Aşağıda verilen resim bu tür bir kalıbı yansıtmaktadır. Rangoli’nin ortasında kare bir şekil vardır ve üzerine geleneksel bağcıklar yapıştırılmıştır. Meydanın dışında da ahşap desenler var. Bu ona ağır bir görünüm verir. Küçük taşlar ve yapay çiçekler de yerleştirilir..

4. Diwali İçin Diya ile Ahşap Rangoli:

Diwali için Diya ile Ahşap Rangoli

Ahşap rangolis, üzerinde diyas için yer bulunan pazarda bulunur. Diyas, rangoli’nin daha da iyi görünmesini sağlar ve ona geleneksel bir dokunuş katar. Bu tür yeni ahşap rangolis, Diya’nın yerleşimini büyük ölçüde vurgulayacak şekilde yapılmıştır. Bu, esas olarak Diya’nın etrafına taşlar veya yapay çiçekler ve parıltı yerleştirilerek yapılır..

5. Tavus Kuşu Şekilli Ahşap Rangoli:

Diwali için Diya ile Ahşap Rangoli

Aşağıda verilen tasarım basit ve çok zarif görünüyor. Kapının iki yanına veya tapınağın dışına yerleştirilebilir. Taşınabilir ve hafif olduğu için ihtiyaca göre farklı durumlarda kullanılabilir. Ahşap tavus kuşu rangoli’nin parlak renkleri ve üzerine yapıştırılan çiviler kesinlikle bu desenin diğerlerinden farklı görünmesini sağlıyor..

6. Çiçek Şekilli Kundan Ahşap Rangoli ile:

Çiçek Şekilli Kundan Ahşap Rangoli

Ahşabın kesimi çiçek şeklinde olabilir. Deseni daha belirgin hale getirmek için bordür boyunca taşlar veya simler kullanılabilir. Biraz gölgeli parlak tonların kullanılması, muhteşem görünmesini sağlayacaktır. Merkeze küçük bir taş çivili çiçek veya yapay bir çiçek yerleştirilebilir. Bağcıklar veya parlak şeritler de yerleştirilebilir.

7. Geleneksel Ahşap Rangoli:

Geleneksel Ahşap Rangoli

Aşağıda verilen resim, geleneksel ahşap rangoli’nin mükemmel bir örneğini vermektedir. Desen eski bir tür ve renkler de çok koyu değil. Büyük taşların çoğu da kullanılmamaktadır. Minikler seçilip sıraya dizilir. Bu tür rangoli, ince işlerle dolu olmadığı ve oldukça ayık göründüğü için günlük olarak eve yerleştirilebilir..

8. İnci Diya Standlı Ahşap Rangoli:

İnci Diya Standlı Ahşap Rangoli

Bu en yeni ahşap rangoli ayrıca kenarlarında incilerin bağlı olduğu küçük Diya standları ile birlikte gelir. Tabanda bir kontrast renk mükemmel görünecek. Bu tür rangoli zarafeti yansıtır. Sıralı dantel de bordüre yapıştırılabilir. Aynı zamanda bordüre inciler bile yapışabilir. Bu, Diwali festivali için mükemmel ahşap rangoli tasarımlarından biridir..

9. Yeni Ahşap Rangoli Tahtası:

Yeni Ahşap Rangoli Tahtası

Temel rengi olan uzun bir tahta parçası dekore edilebilir ve rangoli olarak kullanılabilir. Bir desen yapmak için boyalar kullanılabilir. Çok fazla taş işçiliği gerekli değildir. Üzerine küçük baskılar yapılarak boş alan doldurulabilir. Ancak, ahşap parçanın her bir parçasını doldurmamak için yeterince dikkatli olunmalıdır. Tasarımın biraz cazip görünmesi için birkaç parıltı kullanılabilir. Diyas ahşap tahtaya yerleştirilebilir. Bir yola yerleştirildiğinde en iyi şekilde görünür.