Genellikle kısmi saç dökülmesi düşüncesi insanları strese sokar. Bu, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Hijyen şartlarını üstte tutmayan bir kişi bunu yaşayabilir. İç nedenler, gençlerde bile oldukça yaygın olan uygun beslenme eksikliği veya anormal hormonlar olabilir. Bu aynı zamanda uygun hidrasyon eksikliğinden de kaynaklanabilir. Abur cuburları aşırı tüketen kişiler de bu tür sorunlarla karşılaşabilirler..

Kısmi Saç Kelliği Nasıl Tedavi Edilir

Kısmi Saçsız Saçlar İçin Evde Çözümler:

İşte saç kelliğini önlemek için basit bir ev ilaçları tedavisi.

1. Yoga ve Egzersizler:

Genellikle kafaya kan akışını daha iyi hale getiren bazı germe egzersizleri yapılabilir ve bu oldukça yardımcı olabilir. İlaç ayrıca zihni sakinleştirmeye yardımcı olabilir ve stresin azalmasına neden olabilir..

2. Yumurta, Neem, Yoğurt ve Limon Suyu:

İpler proteinlerden yapılmıştır ve ayrıca bir paket yumurta yapılırsa pullar da sertleştirilebilir. Taze sıkılmış limon suyu hem parlamaya hem de mantar problemlerine iyi gelebilir..

3. Kızgın Yağlı Saç Masajları:

Zeytin, kanola, hindistancevizi ve badem gibi bu tür sorunları tedavi etmede çok yardımcı olduğu bilinen çeşitli yağlar vardır. Bunlar ayrıca dolaşım eksikliği olan veya stres altında kalan kişiler için de iyi olabilir. Bunlar yeterli derecede alınıp daha sonra sıcak su üzerinde ısıtıldığında, bunlar uygun sıcaklıkta olduklarında ve çok sıcak olmadıklarında kullanılabilirler. Bunlara yaklaşık 20 dakika masaj yapılabilir ve ardından ısıyı kapatmak için bir türban kullanılabilir. Bunlar daha sonra hafif bir temizleyici ile yıkanabilir.

Saç Kelliği için Tıbbi Çözümler:-

Genellikle, genellikle yapılan hastanın muayenesine bağlı olarak çeşitli tiplerde olabilen ilaçlar önerilir. Bir kişi durumu öğrenmek isterse, bu tür hizmetleri verebilecek özel kliniklere gidebilir..

saçsız

Takip edilebilecek çeşitli cerrahi prosedürler vardır. Bu günlerde dokuma gibi bazı geçici işlemler de olabiliyor. Bunlar, geçici yanlış uzantıların olduğu yerlerdir. Bunlar kalıcı değildir ancak bütçe kısıtlılığı isteyen ve ameliyat olmak istemeyen kişiler için iyi bir çözüm olabilir..

Bir kişinin bir nakil veya ekstraksiyon yöntemi için uygun fiyatı varsa, bu pahalı bir seçenek olabilir. Bu sadece aşırı miktarda para gerektirmez, aynı zamanda oldukça acı vericidir. Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de, daha dolgun bir kapsama için ihtiyaç duyulan greft miktarı ne kadar fazlaysa, prosedürün o kadar pahalı olmasıdır. Sonuçlar ayrıca tüm hastalar için benzer değildir. Bu tür bir işlemden önce önerilebilecek başka seçenekler olup olmadığını bir hasta uygun şekilde tartışmalıdır..

Bu da oldukça acı verici. Sonuçlar bir kişiden diğerine değişir. Çoğu durumda yaklaşık 6 kök veya aşırı durumlarda, bunların yaklaşık 42’sinden fazlası arkadan alınır ve daha sonra bunların yerleştirildiği veya ekildiği ön kısımlara delikler yapılır. Popüler yöntemler slit yöntemidir veya bunlar da bununla yapılır..

saç kelliği

Bunlar popülerdir ve başka bir yöntem, kafa derisi restorasyonunun, kaybın meydana geldiği alanı kaplamak için hala kalınlığı olan alanları dikerek ve yakına çekerek yapıldığı aşırı durumlarda vardır. Bunlar yara izi bırakabilir ve son derece maliyetlidir. Bu nedenle, bunlar yapılmadan önce iyi düşünülmelidir. Ayrıca bunların çoğunlukla kalıcı olması gerekiyor.