Tüm gün boyunca saçlarınız sayısız sorun ve çözümden geçer. Hava çok mu sıcak ve saçlar kabarmaya mı başladı? Sadece bir topuz haline getirin ve unutun. Veli öğretmen toplantısı, sizin ve onun resmi olarak en iyi şekilde giyinmenizi gerektiriyor mu? Sadece saçınızı sıkı bir örgüye atın ve onun saçını iki midilli yapın. İngilizce sınıfındaki seksi adam birkaç dakika içinde yanından geçecek mi? Sadece saçı açın ve dağınık bir görünüm için karıştırın. Saçlarımız birçok çözümden geçer ve günün sonunda sıra önemli ayrıntılara gelir..

saçını taramak

neden tarak?

Saçını taramak iyi mi? Büyükannem sen çuvala vururken seni hep saçlarını toplamaya zorlardı ve akıl yürütmesinin arkasında sadece eskimiş ortodoks gelenekleri değil, sağlam bir bilim vardı. Gece rüya görürken saçlar yastıkla sürtünmeye maruz kalır ve bu da güçsüzlük ve kırılmaya neden olur. Aynı şekilde, gün boyunca devam etmeden önce saçın uygun bir tarak ihtiyacı var. Uzun bir günün ardından, gece yatmadan önce, bir kez daha taradığınızdan emin olun. Bu arada, günlük uzman saç ayarları için küçük, kullanışlı bir fırça taşıyın..

Taraklamanın, saçları normale döndürmenin dışında pek çok faydası vardır. Saçınızı taradığınızda, kafa derisi tarak dişlerinden gelen baskıya maruz kalır ve bu da kan dolaşımını uyarır. Doğru dolaşım ile artık uzun, bodur saçlarınızı endişelenmeden kolayca uzatabilirsiniz..

Tipinizi Bilin:

Saç taramanın ilk temeli, sizin için en uygun türü bilmektir ve burada ilk olarak tarak türleriyle başlıyoruz. Daha ince bir saç kıvamına sahipseniz ve kısa tüylü katmanları tercih ettiyseniz, her zaman bir diş tarağına yapışmayı deneyin. İnce fakat uzun saçlarınız varsa, saç deriniz için diş tarağını kullanın, ancak yelenizi tararken bir saç fırçasına geçin..

Kalın bir saçı taradığınızda, güçlü bir fırçadan daha iyi bir şey yoktur. Aynı şey yele için de geçerli. Taradıktan sonra, yerleştirmek için bir diş tarağı kullanın..

saçını taramak

Saçınızı Nasıl Tararsınız:

Saçları düzgün bir şekilde nasıl tarayacağınıza dair 5 önemli ipucu ve püf noktasının bir listesi aşağıdaki gibidir..

  • Saçınızı taramaya başladığınızda, önce karışıklıkları çözdüğünüzden emin olun. Saç derinizi karışıklıklarla taramaya çalışırsanız, sadece çok fazla saç kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda ağrı ve zorluk yaşarsınız..
  • Her zaman sondan başlayın. Saçınızı ortasından ayırın ve elinizle bir kenarını toplayın. Bir fırça veya tarakla alt katmanları hafifçe taramaya başlayın. Zorlu düğümler tarakları dinlemiyorsa elinizi kullanmaktan çekinmeyin..
  • Sadece alt uçlar sıralandıktan sonra yavaşça ortaya doğru ilerleyin. Son bölüm ise kafa derisidir. Saçınızı ortadan ayırdıysanız, saç çizgisini takip edin ve yanlara doğru tarayın..
  • İki tarafı aşağı doğru taradıktan sonra, saçı istediğiniz şekilde ayırmak için bir ayırma tarağı kullanın. Hatta saçın geriye doğru tarandığı ve ardından uygun bir bölüm oluşturulduğu, ön kısmın kilitlendiği ve yana doğru hafifçe vurulduğu ve süpürüldüğü çevir ve süpür yöntemini deneyebilirsiniz. Bu, daha tanımlanmış ve hacim dolu bir görünüm verir.
  • Islak saçları taramaktan daima kaçının. Saçlarınız ıslaksa ve tarama gerekliyse lütfen alt uçları tarayıp yukarı doğru hareket ederken üstteki kurallara uyunuz. Islak saç dolaşması durumunda, saçınızı çözmek için su gücü kullanın. Daha sonra taramadan önce kurutun.