Saç ister kısa ister uzun olsun, saç modellerinin giydirilmesinde saç bantları önemli bir rol oynamaktadır. Sadece öne çıkacak saçları korumak için giymek bile, yaşı barsız kız ve kadınlarda da uygulanmaktadır. Saç stilinize biraz güzellik katan hayati bir dekoratif aksesuardır. Ama biliyor musunuz, artık evde de dekoratif saç bantları yapabilirsiniz.!

Evde Bebek Saç Bantları Nasıl Yapılır:

İşte size evde farklı malzemelerle saç bandı yapmayı öğretecek en iyi noktalar.,

1. Elastik Şerit Kafa Bandı:

Elastik Şerit Kafa Bandı

Kurdela ve elastik kullanarak bir saç bandı yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bunun için dekoratif kurdelelere ve elastiklere sahip olmanız gerekir. Onları kafanızın boyutuna göre kesin ve bir dikiş makinesi kullanarak katlayarak şeridin arasına elastiki dikin. Şeride son bir dokunuş için sol tarafları ve diğer kısmı kesin ve alnınıza sararak bohem bir tarzda takın..

2. Tişörtlerden Örgülü Kafa Bandı:

T-Shirtlerden Örgülü Kafa Bandı

Evde kullanılmayan eski bir tişörtünüz mü var? Ondan saç bantları yapın. Tişörtlerle bebek saç bantlarının nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? İstenmeyen tişörtleri alın ve ince şeritler halinde kesin. Kafa bandını renkli yapmak için üç farklı renk tişört kullanın. Şeritlerin ucunu bir tarafa bağlayın ve bir örgü yapın. Uçları yuvarlak dairesel bir kafa bandı oluşturacak şekilde dikin ve tişörtün istenmeyen kısmını kesin. Örgülü saç bandınız giymeye hazır.

3. Keçe Çiçek Kafa Bandı:

Keçe Çiçek Kafa Bandı

Bu tür bebekler için sevimli saç bantlarının nasıl yapılacağı süreci tamamen esnektir. Gülleri yapmak için tek yapmanız gereken üç farklı renkte kurdele veya kadife keçe toplamak. Yeşil keçe kullanın ve yaprak şeklinde kesin. Kesip bir kenarda bekletin. Daire keçenin kenarlarını aşırı yapıştırarak konik hale getirerek de bir çiçek yapabilirsiniz. Çiçekler hazır olduğunda, istediğiniz genişlikte bir kurdele alın ve üzerine çiçekleri dikin veya yapıştırın. Kafa bandı kolayca takılabilir ve yürümeye başlayan çocuğa acı bile vermez.

4. Düğümlü Bebek Kafa Bandı:

Düğümlü Bebek Kafa Bandı

Yeni doğan saç bantları yapmanın yeni yollarını düşünüyorsanız, düğümlü saç bandı modaya uygun bir stildir. Bu tür saç bandında ihtiyacınız olan tek şey, üzerinde istenilen baskıların yer aldığı saten veya ipek bir malzemedir. Yürümeye başlayan çocuğun kafasının boyutunu ölçtükten sonra her iki tarafta sivri uçlu iki şerit kesin. Her iki şeridin kenarlarını makine ile dikin. Basitçe, baş tarafına bir düğüm atarak bebeğinizin kafa bandını takmasını sağlayın. Ayrıca yeni tasarım vererek farklı düğümler yapabilirsiniz..

5. Bebek için Türban Tığ Kafa Bandı:

Bebek Türban Tığ Bandı

Kız bebek saç bantları nasıl yapılır diye düşündüğünüzde tığ malzemeden yapılan türban çok moda. Türban, etkili bükümlerle tığ işi malzemeden yapılmıştır. İlk olarak kafa ölçüsü alındıktan sonra istenilen genişlik ve uzunlukta bir kroşe malzeme kesilir. Tığ işi malzemenin uçları katlanır ve dairesel bir kafa bandı oluşturacak şekilde dikilir. Ortada bir büküm yapın ve dikin. Bükümü daha çekici hale getirmek için üzerine bir düğme, çiçek, taç yaprağı vb. tılsım ekleyebilirsiniz. Kafa bandını takarken, tılsımın yan tarafa gelmesine izin verin.

Yeni yürümeye başlayan çocuk saç bantlarının nasıl yapılacağına ilişkin materyaller alınırken, kafa bandının yapılması ve süslenmesi için genellikle yumuşak malzemeler yaygın olarak seçilir. Bebek saç bantlarının yumuşak olması gerektiğinden, yumuşak bir dokunuş için yaygın olarak saten kurdelelerden yapılırlar..