Bir kişinin saçlarını kaybetmeye başlamasının birkaç nedeni vardır. Bunun arkasında çeşitli iç nedenler olabilir. Ayrıca vücuttaki yaşa bağlı dengesizlik sorunlarından kaynaklanabilecek bazı faktörler olabilir. Bunlar, antioksidan özelliklere sahip olan Çuha çiçeği özleri ile tedavi edilebilir..

Çuha çiçeği Yağı Saç Dökülmesi İçin Nasıl Kullanılır

Saçlar için Çuha çiçeği yağı:

Çuha çiçeği bu problemde etkili olduğu bilinen bir kır çiçeğidir. Bu yağı kullanmanın faydaları, bilinen birçok laboratuvarda yapılan çalışmaların, yüksek miktarda antioksidan ve yağ asidi içerdiğini göstermesinden kaynaklanmaktadır. Genellikle zeytin ve diğerlerinin yağ asitleri ve hindistancevizi özleri olduğu bilinen meyve özleri vardır. Bununla birlikte, bu çiçekli bitki, bu özelliği ile oldukça iyi bilinmektedir..

saç büyümesi için çuha çiçeği yağı

Bu nedenle, bu nedenle saç seyrelmesi ile karşı karşıya kalan kişilerde hormonal dengesizlikler üzerinde de etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle, bu aynı zamanda herhangi bir doktor tarafından güvenli bir tüketim takviyesi olarak önerilmektedir. Bununla birlikte, bu önerilen doz olmadan yapılmamalıdır, çünkü kişi herhangi bir iç nedenden dolayı ipliklerini kaybetmezse vücudun buna ihtiyacı olmayabilir. İnceltmenin arkasındaki nedenler, kir, pislik gibi dış etkenlerden veya başın temiz tutulmamasından da kaynaklanabilir. Bu nedenle, bunu dahil etmeden önce sorunu bilmek için bir doktorla konuşulmalıdır.

Çuha çiçeği yağı Saç Dökülmesi:

Bu aynı zamanda GLA veya gama linoleik asit içeriği açısından da zengindir. Bu aynı zamanda iyi bir tedavi olarak bilinen omega 6 yağ asitleri açısından da zengindir. Bu, özellikle hipertiroidizmden ve ayrıca menopoz veya hipertansiyon gibi yaşa bağlı diğer dengesizliklerden muzdarip kadınlarda büyümeyi teşvik edebilir ve saç dökülmesini durdurabilir. Bu aynı zamanda, saçı atmosfere gönderilen UVA ve UVB ışınlarının zararlarından koruyan mükemmel bir serbest radikal savaşçısı olarak da bilinir..

Çuha çiçeği Yağı Saçlar İçin Etkili Nasıl Kullanılır:

saç için çuha çiçeği yağı

Doğal olmasına ve hiçbir yan etkisi olmadığı bilinmesine rağmen reçetesiz tüketmek iyi bir fikir değildir. Bununla birlikte, halihazırda başka ilaç türlerini kullanan kişiler veya anksiyete veya buna bağlı tiroid veya başka sorunlardan muzdarip kişiler için, dozu almanın doğru şey olup olmadığı konusunda doktorlarının tavsiyesini almaları gerekir. Doktor, dozları yapabileceklerini söyler ve önerirse, bu tüketilmelidir. Genellikle, bir kişi dengesizliklerle muayene edilirse, uygun dozaj yaklaşık her gün yaklaşık 4 gram olacaktır. Diğer durumlarda 6 gramdan 8 grama kadar olabilir ama bu doz bu dozdan fazla olmamalı veya zararlı olabilir..

Bunu diğer yağlar gibi topikal olarak uygulamak iyi bir şey olabilir. Ayrıca, bunun önemli bir yan etkisi olmayacak, bunu normal yağlarınızla karıştırdığınızda rahatlatıcı bir masaj sağlayacaktır. Ancak bu, diğer topikal ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Bunu sadece ısıtarak kullanın ve ardından etkilenen bölgeye masaj yapın. Bu ayrıca ısıtılmadan kullanılabilir ve daha iyi sonuçlar ve sürekli kullanım için uygulanan bir gece boyunca tutulabilir..

Bu Primrose yağı bugünlerde Hindistan pazarlarında yaygın olarak bulunmaktadır ve uçucu bir yağ olarak satın alınabilir. Bir kişi bunu faydalı kılmak istiyorsa, normal yağına birkaç damla damlatmalı ve etkili sonuçlar için bunu günlük olarak kullanmalıdır. Bunların fayda sağladığı bilinmektedir ve bunun ek olarak tüketimi gözetim altında yapılmalıdır..