İnsanlar genellikle kış aylarında normal mevsimlere göre daha fazla saç dökülmesiyle karşı karşıya kalırlar. Bunlar kişiyi hem içten hem de dıştan etkiler ve bu nedenle tedavi edilmeli ve kişi bunları ihmal etmemelidir. Sorun kötüleşirse, daha iyi sonuçlar için ya doğal bir çare ile ya da düzenli olarak bazı cerrahi ve tıbbi takiplerle derhal tedavi edilmelidir..

Kışın Saç Dökülmesi Nasıl Kontrol Edilir?

Kışın Saç Dökülür ve Nasıl Kontrol Edilir:

Kışın saç dökülmesinin 6 ana nedeni ve kışın saç bakımının nasıl yapılacağı aşağıda listelenmiştir..

1. Ter:

İnsanlar genellikle kış mevsiminde daha fazla egzersiz yapmayı severler. Bu genellikle daha fazla terlemeye neden olur ve bu süre zarfında insanlar kafalarını daha az yıkadıkları için bu daha fazla bakteriyel enfeksiyona yol açabilir..

Bir kişi, egzersizlerden sonra düzenli olarak mantar önleyici ilaçlı temizleyicilerle başını yıkamalıdır..

2. Yıkanmamış Kafa:

Genellikle insanlar bu mevsimde başlarını yıkamaktan kaçınırlar. Bu nedenle genellikle bu, ter ve sebum birikimine yol açabilir. Bunlar ayrıca vücuttan toksin atılımı ile birlikte gelir. Tuz ve diğer lipidleri de içeren salgılar, özellikle bir kişinin aşırı yağlı yiyecekleri varsa, bunlar sağlıklı değildir ve bakteriyel enfeksiyonlara veya çıbanlara yol açabilir. Bu sorunu kontrol altına almak ve yüzeyi temiz tutmak için düzenli temizlik şarttır..

3. Aşırı Şekillendirme:

İnsanlar bu sezonda aşırı ısı kullanımına neden olabilecek farklı türlerde modaya uygun stiller spor yapmayı sever. Çoğu zaman insanlar, sıcaklık nedeniyle her gün kafalarını yıkamazlar ve bu, özellikle düşük sıcaklıklarda kimyasalların birikmesine neden olabilir ve bu, bu süre zarfında çeşitli incelme problemlerinin arkasında bir neden olabilir. Kimyasalları ve ısıyı azaltmak daha iyi sonuçlar verebilir ve ayrıca sorun yeterince tedavi edilebilir..

4. Stres:

Bu düzenli bir neden olabilir ve bu aynı zamanda bu mevsimde incelmeye neden olan bir faktör olabilir. Bu uygun ilaçlarla tedavi edilebilir ve bu da danışmanlık ile yapılabilir. Çoğu zaman insanların buna neden olabilecek yoğun iş rutinleri vardır. Yanlış veya uyku eksikliği bu soruna yol açabilir. Hormonal dengesizlikler de buna bağlı olarak ortaya çıkan bir problemdir..

Bunun bir sebep olması gerekiyorsa iyi bir doktora danışılmalıdır. Danışmanlık gerekiyorsa uygun çözümler önerebilir veya kişiye uygun olarak bazı rutin değişiklikler yapılabilir. Sıklıkla antidepresanlar önerilebilir. Bunlar reçetesiz alınmamalıdır, aksi takdirde bunlar daha fazla hasara yol açabilir..

5. Sürtünme:

İnsanlar, düşük sıcaklıkta gripten korunmak için sürtünme ve daha fazla incelme gibi sorunlara neden olabilecek bandana veya şapka gibi başlıklar takma alışkanlığına sahiptir..

Bunlardan kaçınılabilir ve bunların yerine ince eşarplar kullanılabilir. Bölümleri çok sıkı bir şekilde klipsleyen insanlar ve bu da sorunun arkasında bir faktör olabilir..

kışın saç dökülmesi

6. Kepek:

Bu, kışın saç dökülmesinin çok yaygın bir nedenidir. Mevsim değişikliği ve atmosferin sıcaklığı nedeniyle mantar enfeksiyonlarının anormal olabilmesinin çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenle, bundan sorumlu malassezia da oldukça anormal davranabilir ve bu, bu süre zarfında daha fazla pul oluşumuna neden olabilir..

Bu, nizoral ve ketokonazol içeren ilaçlı kremler kullanılarak önlenebilir. Bunlar genellikle düzenli bir tedavi olarak önerilir. Bunlar ayrıca maliyetli değildir ve genellikle uygun maliyetlidir. Margosa yapraklarından yapılmış paketleri macun olarak kullanmak veya piyasadan iyi markalardan toz satın almak ve daha sonra bunları ıslattıktan sonra kullanmak gibi bazı mantar önleyici ilaçlar evde denenebilir..