Sağlıksız gıda tüketim kalıpları ve düzensiz uyku programları ile modern ve hızlı yaşam tarzı, ortalama bir erkeğin sağlığını bozdu ve bunlardan biri Saç dökülmesi olmak üzere bir dizi sorunla sonuçlandı. Saç dökülmesinin elbette başka nedenleri de olabilir, analiz edilebilir ve çözüm sunulabilir. En etkili çözümlerden biri, yan etkileri olmadan nispeten güvenli oldukları ve kolayca bulunabildikleri için bitkisel tedavilerdir. Bazıları evde de hazırlanabilir. Bununla birlikte, saç dökülmesinin arkasındaki nedenler akılda tutularak bu tedavilere ilişkin bir fikir edinilebilir..

saçlar için bitkisel tedaviler

Bitkisel Saç Tedavileri:

Bu makalede bahsedilen saçlar için etkili olduğu bilinen bu bitkisel ilaçlardan bazılarıdır..

1. Saw Palmetto Bitkisi ile Tedavi:

Saw Palmetto Bitkisi ile Tedavi

  • Saçla ilgili herhangi bir sorunu tedavi etmek için en iyi bitkilerden biri, palmetto bitkisidir. Jel kapsüllerde mevcuttur. Bu kapsülün jeli de uygulanabilir. DHT oluşumunu engellemeye yardımcı olur, böylece saç büyümesine yardımcı olur.
  • Elma sirkesi ile adaçayı kombinasyonu ile tedavi.
  • Bu bitkisel ilaç, kan dolaşımını artırmak için mükemmeldir, saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri olan kaşıntıyı önler ve sağlıklı saçların büyümesini simüle eder..

2. Saç Dökülmesi İçin Biberiye:

Saç dökülmesi için biberiye

Saç dökülmesine karşı savaşmaya yardımcı olan bir bitki özü biberiyedir. Isırgan otu gibi kepekten kurtulur ve saç dökülmesini önler. Biberiye özünü birkaç dakika suyla kaynatın ve 8 ila 10 damla buğday tohumu yağı ekleyin. Başka herhangi bir yağ da yapacaktır. Yeni yıkanmış saç üzerinde durulama olarak kullanarak bu bitkisel karışımla hasarlı saçı tedavi edin. En iyi sonucu almak için birkaç dakika bekletin ve ılık suyla tekrar yıkayın..

3. Atkuyruğu:

Atkuyruğu, saça güç veren ve silika içerdiği için saç dökülmesini önleyen mükemmel bir bitkidir. Silika, saçı sağlıklı ve parlak hale getirmek için önemli bir bileşendir. Bu tedavi suya 2 yemek kaşığı atkuyruğu eklenerek, demlenerek ve daha sonra bu infüzyon hafif bebek şampuanına eklenerek yapılabilir..

4. Ayurveda Antistres Çayı:

Ayurveda Antistres Çayı

Stres saç dökülmesinin tetikleyicilerinden biridir. Ayurvedik çay tüketimi bu tetikleyiciden kurtulmayı sağlar. Bu çayı hazırlamanın en iyi yolu, eşit oranlarda brahmi ve jatamamsi otlarını karıştırmaktır. Bir süre suda bekletin ve günde en az üç kez için..

5. Aloe Vera ile Tedavi:

Aloe Vera ile saç dökülmesi tedavisi

Aloe Vera, saç ve saç derisini tedavi etmek için en iyi bitkilerden biridir. Saç köklerini uyaran nitrik oksit ürettiği bilinen bazı enzimler içerir. Sapını doğrudan kafa derisine sürterek ve gece boyunca bırakarak kullanmanın ideal yolu.

6. Saç Dökülmesi İçin Dong Quai Bitkisel Tedavi:

Bu bitkisel tedavi Çin kökenlidir ve aynı zamanda angelica olarak da adlandırılır. İçinde bulunan fitoöstrojenler, DHT üretimini azaltır. Saç dökülmesine karşı en etkili tedavilerden biridir..

7. Yeşil Çay:

Saç dökülmesine yeşil çay

Yeşil çay, serbest radikalleri engelleyen ve saç dökülmesini azaltan kateşinler olarak bilinen antioksidanlara sahip yaygın bir bitkisel üründür. Ancak sonuçları görmek için düzenli olarak en az üç fincan yeşil çay içmelisiniz..

8. Saç Dökülmesi İçin Kırmızı Biber:

Saç Dökülmesine Kırmızı Biber

Saç derisinin kırmızı biberle tedavisi, saç dökülmesi için başka bir mükemmel bitkisel çözümdür. Doğrudan kafa derisine sürüldüğünde, saç derisini beslemede etkili olan histamin üretir, böylece saç büyümesini uyarır..

9. Isırgan Kökü Tedavisi:

Isırgan Kökü Tedavisi

Isırgan bitkisinin kökü, foliküllerin yeni saç büyümesi için uyarılmasına yardımcı olan belirli mineraller ve lipitler içerdiğinden saç dökülmesini tedavi etmek için etkili bir tedavi sağlar. Hap ve kapsüllerde bulunur

İnsanlar saç dökülmesine çözüm bulmakta çaresizdirler ve ticari ve kimyasal ürünlere çok para harcarlar, ancak bitkisel tedavilere yönelirlerse sadece emek ve zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda çok para kazanırlar. Bu nedenle, saç dökülmesi sorunları yaşıyorsanız, dışarı çıkmadan önce evde bitkisel tedavileri deneyin..