Saçı boyamak, kişinin kendine yeni bir görünüm veya genel olarak bir makyaj vermenin daha kolay ve basit bir yolu haline geldi. Bu yeni görünümü elde etmek söz konusu olduğunda, genellikle bir aktris veya ünlü benzersiz bir saç rengine sahip olana ve yeni bir fikir edinene kadar gördüğümüz ve duyduğumuz birkaç seçenekten birini seçeriz. Bu eğilimi daha sonra, oldukça yaygın görünmesini sağlayan diğer herkes takip eder. Her ne kadar kalabalığın önünde durmanıza yardımcı olmak istiyoruz, bu yüzden kitlelerin önünde yaygın ve nadir olan en iyi bordo saç rengi tonlarından bazılarına göz atın..

Bordo Saç Rengi Tonları

En İyi 15 Bordo Saç Rengi Tonu:

Hindistan’da bulunan kadınlar için en iyi 15 bordo saç rengi tonunu bulalım.

1. Bordo:

bordo

Normal bordo saç rengi, bu ton herkese yakıştığı için tüm saç rengi ve tiplerinde denenebilir. Renk, birçok üst düzey saç bakım ürünü satan şirketler tarafından toz ve sprey şeklinde satılmaktadır..

 • Artıları & Eksileri: Herhangi bir eczanede veya kuaförde kolayca bulunabilir.

2. Şarap Bordo:

Şarap Bordo

Son zamanlarda daha fazla popülerlik kazanan bir bordo tonu Wine Burgundy’dir. Gölge, renginin şaraba benzerliği, kırmızımsı mor ve parlak olması nedeniyle adını alır. Bu gölge aynı zamanda hepsine de uygundur..

 • Artıları & Eksileri: Bu saç renginin önemli bir sonucu yoktur..

3. Canlı Bordo:

canlı bordo

Vivid Burgundy saç rengi de tıpkı ismi gibi kesinlikle henüz çok keşfedilmemiş bordonun daha farklı bir tonudur. Bu renk, farklı saç tiplerinden çok daha fazla ilgiyi ve denemeyi hak ediyor..

 • Artıları & Eksileri: Daha az keşfedilen bir bordo tonu.

4. Derin Bordo:

Derin Bordo

Normal bordoya göre biraz daha derin bir ton olan koyu bordo, siyah saçınızda kolayca gizlenirken, kahverengi veya diğer renkli saçlarda renk tamamen parlar ve her bireye çok çekici bir görünüm verir..

 • Artıları & Eksileri: Önde gelen eczanelerde, saç bakım ürünleri bölümlerinde veya kuaför salonlarında kolayca bulunur.

5. Orta Bordo:

Orta Bordo

Görünür ve benzersiz bir saç rengi isteyen ama aynı zamanda denemekten de korkan bir saç rengine yeni başlayan biriyseniz, Orta Bordo saç rengi tam size göre. Gölge saçta oldukça görünür ancak diğer bordo tonları gibi göze çarpmıyor.

 • Artıları & Eksileri: Benzersiz bir saç rengini ilk defa denemek isteyenler için uygundur..

6. Eski Bordo:

eski bordo

Hepimiz biraz eski okulu seviyoruz, biraz rustik, değil mi? Old Burgundy saç rengi size en kısa/en uzun saçta bile çok doğal görünen daha şık ve keskin bir bordo tonu verir..

 • Artıları & Eksileri: Saça zarar vermeden daha doğal ve daha ince bir görünüme sahiptir..

7. Açık Bordo:

Açık Bordo

Zaten boyanmış veya röfleli saçlar için daha uygun bir renk tonu açık bordodur. Açık bordo saç boyası rengi normal bordodan daha hafiftir, bu da bazen siyah saçta biraz görünmez olmasını sağlar..

 • Artıları & Eksileri: Renk, siyahtan ziyade kahverengi veya diğer renkli saçlı insanlar için daha uygundur..

8. Kırmızı Kadife Bordo:

Kırmızı Kadife Bordo

Tüm kadın süper kahramanlar, saçımıza kırmızı bir ton kazandırmak için büyük hedefler haline geldi. Parlak kırmızı herkesin çayı olmasa da, daha klas görünen bir kırmızı renk tonu, dünyanın sahibi gibi görünmenizi sağlayacak bordolu kırmızı kadifedir..

 • Artıları & Eksileri: Bu rengin önemli bir sonucu yoktur..

9. Koyu Maun:

koyu maun

Keşfetmeye cesaretiniz varsa koyu maun saç rengini denemelisiniz. Renk, bordo, kırmızı ve kahverenginin mükemmel dengeli bir karışımıdır, bu da gerçekten güzel görünen rengin ortaya çıkmasına neden olur ki, yine herkes için uygundur..

 • Artıları & Eksileri: Solmaya başladığında renk saçınızın biraz garip görünmesine neden olabilir..

10. Yoğun Bordo:

yoğun bordo

Saçınızın bordo görünmesini, ancak iyi görünürlük ile çok koyu veya açık olmamasını istiyorsanız, bu bordo tonu gerçek anlaşmadır. Yoğun bordo tonu hem renkli hem de doğal saçlar için mükemmel saç rengidir..

 • Artıları & Eksileri: Bu saç renginin önemli bir sonucu yok.

11. Macenta:

macenta

Gülleri ve pembeyi seven herkes için saç renginin macenta tonu doğru seçimdir. Renk gerçekten patlayan bir pembe değil, birlikte güzel plaj dalgaları saçlarında gerçekten şık görünen hem pembe hem de bordonun bir tonu..

 • Artıları & Eksileri: Her saç tipinde harika görünen güzel bir pembe tonu.

12. Kara Kiraz:

Vişne

Siyah rengi seviyorsanız ama klişe siyah saç görünümüne sahip olmak istemiyorsanız, o zaman raflardan siyah kiraz alın ve saçınızı boyayın. Bu saç rengi, gerçekten büyüleyici görünen siyah ve bordonun mükemmel bir uyumudur. Bu renk, siyah saçta bordo bir vurgu varmış gibi görünmesini sağlayacaktır..

 • Artıları & Eksileri: Herkese güzel bir görünüm veren çok benzersiz bir saç rengi tonu.

13. Böğürtlen:

böğürtlen

Adı, bu bordo tonu kadar benzersiz ses çıkarıyor. Boysenberry, kalıcı bir bordo saç boyası şeklinde saçınızı çileklerin en güzel ve en tatlı tonunda yapar..

 • Artıları & Eksileri: Saçınıza tatlı bir çilek tonu verir.

14. Erik:

Erik

Tatlı bir erik ısırığı cennet gibi geliyor, o zaman neden bu güzel meyve rengini saçlarımıza aktarmıyorsunuz? Bordonun erik tonu hiç şüphesiz koyu renk saçlar için en sevilen ve denenen en iyi bordo saç boyası tonlarından biridir..

 • Artıları & Eksileri: Birçok kişi tarafından sevilen güzel bir bordo tonudur..

15. Üzüm:

Üzüm

Siyah kiraz saç rengine çok benzeyen bir renk olan üzüm saç rengi, siyah kiraz rengine benzer bir renk elde etmek isteyenler için mükemmeldir ancak nispeten daha açık ve daha parlak olan Üzüm rengidir..

 • Artıları & Eksileri: Daha güzel bir ton ve daha az keşfedilen bordo tonu.

İlk defa duyduğunuza emin olduğum birkaç saç rengi var ama şimdi bunları öğrendiğinize göre saçlarınız için bu bordo kızıl saç renklerinden en az birini denemeniz gerekiyor. Biraz keşfederek kendiniz için yepyeni bir görünüm yaratabilecekken neden sürüyü takip edesiniz ki?!

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Bordo Saç Rengini Nerede Bulabilirim??

Ans. Genel bordo saç rengi eczanelerde veya uygun mağazalarda bulunurken, diğer bordo tonları internette veya profesyonel kuaför salonlarında bulunabilir..

2. Piyasada Kaç Ton Bordo Saç Rengi Var?

Ans. Bordo saç rengini Hindistan pazarında kolayca bulabilmenize rağmen, sadece dış pazarda bulunan keşfedilmemiş birçok bordo tonu vardır..

3. Bordo Saç Renginin Ortak Tonları Nelerdir??

Ans. Piyasada bordo ile kırmızı, maun, siyah gibi çeşitli bordo tonları mevcuttur ve bu bordo saç rengi tonlarını tüm saç tipleri için uygun kılan koyu kahverengi bordo saç rengi vardır..