Saç serumu sizin için yeni bir kelime mi? Bu kelimeye birkaç saç bakımı reklamında rastlamış olmalısınız, ancak kullanımları ve faydaları hakkında bilginiz yok. Saç büyümesi için serumlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak için okumaya devam edin. Jenerik bir deyişle saç serumu, silikon bazlı içerikler, seramidler ve amino asitlerden oluşan bir saç bakım sıvısıdır..

Saç serumu, pürüzlü ve cansız saçları hemen parlak ve özgürce akan buklelere dönüştüren sihirli bir çözüm gibidir. Saç kütiküllerine nüfuz eden ve yapılarını geçici olarak değiştiren saç bakım yağlarının aksine, saç serumları sadece saçın yüzeyini kaplar. Bu ince koruyucu tabaka ışık yansımasına neden olur ve saçınızın parlak görünmesini sağlar..

Kıvırcık ve kuru saçları yönetmek için mükemmel olsa da, bu serumlar aynı zamanda saçı sert güneş ışığından, kirlilikten ve nemden korur. Hem erkekler hem de kadınlar bu saç serumlarını saç büyümesi için kullanabilir..

Saç Büyümesi İçin Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç Büyümesi İçin Serumun Faydaları:

Kalitesini korurken saçınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey saç uzatma serumları. Saç serumundaki aktif maddeler saç köklerini ve saç derisini uyarır. Bu da yeni saç büyümesini başlatmak için ölü veya hareketsiz saç köklerini tetikler. Saç serumu, fazla saç köklerini de “yeniden başlatarak” işe yaradığından, saç kalınlığının artmasına da yardımcı olur. Bu, saç uzatma serumunu, saç seyrelmesi, saç büyümesinin azalması, alopesi, erken kelleşme ve kel yamalar ile karşı karşıya kalanlar için nihai bir çözüm haline getirir. Ama bu burada bitmiyor. Saç serumu, daha hızlı saç büyümesini başlatmanın yanı sıra saç için bir dizi başka fayda da sağlar..

  • Saç uzatma serumları saçınıza parlak bir görünüm kazandırır. Kuru ve kıvırcık saçları sihirli bir şekilde dönüştürerek parlak ve yönetilebilir hale getirirler. Ayrıca saçların dolaşmasını önler ve sağlıklı bir parlaklık verir..
  • Saç büyüme serumları, saçı koruyucu bir kaplama ile kaplayarak saçın kirlilik, nem, toz ve şekillendirme aletlerinin neden olduğu zararları da önler..
  • Saç uzatma serumlarının çoğu UV koruma formülleri ile donatılmıştır. Bu, saçı zararlı UV ışınlarının zararlarından korur.
  • Son olarak, saç serumları da saç için mükemmel bakım maddeleridir. Saç derisine yapışan ve saçınızı kıvırcık yapan saç yağları için sağlıklı bir alternatiftirler..

Saç Büyümesi İçin Serum

Saç Büyümesi İçin Serum Nasıl Uygulanır:

Bazen en iyi saç serumları bile doğru uygulanmadığı takdirde istediğiniz sonucu veremez. Bu nedenle saç serumu uygulamak için bu kılavuzu her zaman elinizin altında bulundurun. Bu uygulama işlemi kesinlikle saçların güvenli bir şekilde uzamasına yardımcı olur..

  • Her şeyden önce, serumunuzun markasının şampuan ve saç kreminizin markasıyla aynı olması önemlidir. Bu, saçınızı farklı saç bileşenlerinin karıştırılmasının olumsuz etkilerinden korur..
  •  2-6 damla serumu avuçlarınıza dökün ve ovalayın. Serum asla parmak uçlarıyla uygulanmamalıdır. Serumu saçınıza yaymak için her zaman yumuşak bir kürek fırçası kullanın..
  • Saç serumu her zaman saçınızın uzunluğu boyunca uygulanmalıdır. Saç derisinden kullanılan diğer saç bakım ürünlerinden farklı olarak serumlar kesinlikle saç derisine ve saç köklerine uygulanmamalıdır. Avuç içlerinizle boydan boya uyguladıktan sonra, serumu eşit şekilde yaymak için saçınızı fırçalayın..
  •  Şimdi sadece saçınızı tamamen kurutmanız gerekiyor ve işiniz bitti. Bu saç uzatma serumu uygulaması, saç büyümesini teşvik etmenin yanı sıra, size yumuşak ve ipeksi yönetilebilir saçlar verecek, kafaları kendi yönünüze çevirecek..

Son düşünceler:

Saç uzatma serumu kullanmadan önce iyi bir saç uzmanına danışmak önemlidir. Saç uzatma serumlarını kullanırken her zaman iyi bir marka kullanın. Piyasa saç uzatma serumlarıyla dolup taşıyor, saçınıza uyan ve istenen sonuçları veren birini seçin.