Her zaman sağlıklı ve parlak olmasını istiyorsanız, saçlarımıza bir hazine gibi davranılmalıdır. Hiçbir şey ona iyi bir diyet ve sağlıklı alışkanlıklardan daha iyi hizmet edemez. Diyetimize en iyi besinleri ve beslenmeyi dahil etmek hepimiz için çok doğaldır, doğru bölgeye vurmak için doğru besinleri yemek de zorunludur..

Saçınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlayacak En İyi Vitaminli Gıdalar

Saç Büyümesi İçin En İyi ve Etkili Vitaminli Gıdalar:

Burada saç büyümesi için ihtiyaç duyulan çoklu besinler ve daha hızlı büyümesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan gıdalardan bahsedeceğiz..

1. Ispanak:

Saç büyümesi için ıspanak

Ispanak, saçlar için doğal bir saç kremi olan yüksek oranda Sebum içeriğine sahiptir. Ayrıca, sağlıklı ve kalın saçların büyümesine yardımcı olan demir, kalsiyum, omega 3 asitleri, potasyum ve magnezyum açısından zengindir. Ispanak ayrıca sistemimizi temiz tutar ve sağlıklı cilt ve saçlar için yediğimiz gıdalardan besinlerin emilmesine yardımcı olur. Dünyadaki mutfakların çoğunda çeşitli şekillerde kullanılır. Çorbalar ve salatalar, ıspanak eklendiğinde avantaj sağlar ve ona özel bir lezzet ve tat verir..

2. Somon:

Saç dökülmesi için somon

Somon, parlak ve parlak saçlar için temel bir bileşen olan mükemmel bir D Vitamini kaynağıdır. Omega-3 yağ asidi zenginliği saç derisini sağlıklı kılar ve saç problemlerini uzak tutar. Somonun bir diğer avantajı da bağışıklık sistemimizi güçlendirerek zayıf bir vücudun en büyük sorunu olan saç dökülmesini ve kuruluğu önlemesidir. Vejetaryenler için, balık yemek mümkün değilse diyete eklenebilecek başka yiyecekler de vardır..

3. Guavalar:

Saç büyümesi için guava

Halk arasında guava yemenin sistemimizi temizlemeye yardımcı olduğu ve sağlıklı sindirimi desteklediği bilinmektedir. Guavalar hakkında bilmediğimiz şey ise C vitamini yönünden zengin olması saçın çekme mukavemetini artırarak saçların uzamasını ve kalınlaşmasını sağlamasıdır. Günde bir tam guava yemek, hiçbir zaman saçların önemli ölçüde uzamasına yol açacaktır. İlginç bir değişiklik için salatalara guavalar da eklenebilir. Ana fikir, guava tohumlarını bir çok fayda içerdikleri için tüketmektir..

4 yumurta:

Saç dökülmesi için yumurta

Saçımızın yumuşak, parlak ve uzun kalması için çok fazla proteine ​​ihtiyacı vardır ve protein içeriği söz konusu olduğunda hiçbir kaynak yumurta kadar popüler değildir. Yumurtalar ayrıca kabarmayı kontrol eden ve saçı daha kolay yönetilebilir hale getiren B ve biotin gibi saçlar için Vitaminler ile doludur. Yumurtanın çiğ, haşlanmış veya fırınlanmış olarak tüketilebileceği çeşitli formları vardır. Yemek yemenin yanı sıra, büyüme, bakım ve beslenme için saç derisine ve saça yumurta uygulanabilir..

5. Baklagiller:

Saç büyümesi için baklagiller

Baklagiller ailesi, saç büyümesi ve kalınlığı için en iyi takviyeler olan beyaz fasulye, soya fasulyesi, bezelye, yonca, mercimek, yer fıstığı, yonca ve demirhindi içerir. Bunlar kaliteli saçların hızlı büyümesi için düzenli diyete dahil edilmelidir. Kalorileri düşük ve mineraller, çinko, C vitamini, B vitamini ve lif bakımından zengindir ve bu da tüketimini herkes için zorunlu kılar. Baklagiller haşlanarak tüketilebileceği gibi salata ve çorbalara da eklenebilir. Ana bileşen olarak baklagillerle çok çeşitli atıştırmalık ürünler hazırlanabilir, bu da tüketimini ilginç kılar..

6. Fındık:

Saçlar için fındık

Sağlıklı yağlar ve fitokimyasallar, tüm fındık çeşitlerinde bol miktarda bulunur. Bunlar mat saça doğal parlaklık kazandırmaya yardımcı olur ve ayrıca uzun süre grileşmeyi önler. Kuruyemişler ayrıca vücut için birden fazla yönden faydalı olan protein, esansiyel mineraller ve vitaminler içerir. Fıstık, badem, kaju ve ceviz çiğ olarak veya geceden ıslatılarak tüketilebilir. Aslında düzenli olarak bir kase dolusu kuruyemiş tüketmeniz gerekmez, ancak salatalarda veya tatlılarda bir avuç dolusu kuruyemiş saçınızın ihtiyacını karşılayacaktır..

7. Havuç:

Saç büyümesi için havuç

Havuç potasyum, lif, fosfor içerir ve vücudumuzda sayısız faydaları olan C, B1, B3, B2 ve B6 vitaminleri bakımından zengindir. Ayrıca, saç büyümesi için oldukça faydalı olan yüksek beta-karoten içeriğine sahiptir. Havuçta bulunan A vitamini, vücutta daha güçlü saç kökleri için faydalı olan sebum üretimine yardımcı olur. Bu saçı güçlü ve parlak yapar ve hasarlardan korur. Havuç çiğ olarak, meyve suyu şeklinde, garnitür yapmak için buharda pişirilerek veya çorba ve salatalara eklenerek tüketilebilir..

8. Tatlı Patates:

Saçlar için tatlı patates

Tatlı patatesler, donukluğu, pul pul saç derisini, kuru ve pürüzlü uçları ve bu tür saç ve saç derisi problemlerini önler. Vücudumuzun A vitaminine dönüştürdüğü ve saç büyümesine yardımcı olan yüksek miktarda beta-karoten içerir. Temel mineraller hücre rekonstrüksiyonuna yardımcı olur ve kökleri güçlendirir, böylece sağlıklı saç büyümesini hızlandırır. Tatlı Patateslerin doğal bir tatlılığı vardır, bu da onu haşlanmış veya fırınlanmış formda ilginç bir atıştırmalık ürün haline getirir..

9. Mercimek:

saçlar için mercimek

Mercimek lif, demir, B vitamini, potasyum, magnezyum, protein ve folik asit bakımından yüksektir. Vejetaryenler için mercimek, vücudun günlük ihtiyacı için temel bir çözüm sağlar. Bunlar düzgün pişirildiğinde minimum yağ içerir ve tüm öğünlerde çeşitli şekillerde kullanılabilir. Masoor, Chana ve Urad, düzenli olarak kullandığımız mercimeklerin yaygın biçimleridir ve her biri saç büyümesi için güç dolu bir besindir..

10. Arpa:

Saç dökülmesi için arpa

Çoğumuzun çok nadiren tükettiği yaygın bir besin olan Arpa, E Vitamini ile doludur. Antioksidanlar açısından zenginliği saçı parlaklaştırır, toz ve kirden kaynaklanan hasarlardan korur. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı da güvenlik sağlar. Arpa, saç derisini güçlendirir ve kan dolaşımını iyileştirir, bu da kaliteyi artırır ve saçların zahmetsizce uzamasını sağlar. Basınçlı pişirilebilir, kaynatılabilir veya günlük yiyeceklere öğütülerek eklenebilir, bu da onu ilginç bir gıda maddesi yapar..

Bu güç dolu gıdalar saçın hızlı büyümesine yardımcı olacaktır, ancak fiziksel cephede de biraz çaba sarf etmeden esasen o kadar da gerçekleşmeyebilir. Sağlıklı beslenmenin tek başına sağladığı faydalar, uygun şekilde tedavi edilmeyen saçlara da fayda sağlamaz. Saçların düzenli olarak yıkanması, masaj yapılması ve şekillendirilmesi de önemli bir rol oynar. Saçınız, sağlıklı ve güzel kalması için uygun bakım ve dikkat gerektiren bir varlıktır..

saç büyümesi için vitaminli besinler