Maharashtra’nın güzel plajları, muhtemelen gözlerinizin tanık olacağı en muhteşem cazibe merkezleridir. Buradaki hava ılık ve serin ve bu muhteşem toprakları yıkayan masmavi Arap Denizi, seyahat etmeye değer bir şey. Buradaki plajlar egzotik, güzel ve çok popüler. Burada Maharashtra’da bulunan en güzel plajlardan bazılarını listeledik, böylece bir sonraki tatilinizde nereye gideceğinizi tam olarak bileceksiniz..

1. Alibağ Plajı:

maharashtra'daki plajlar

Alibag Plajı, Maharashtra’nın Konkan bölgesinde bulunur. Alibağ kasabasının ana plajıdır. Bu plaj temiz, güzel ve çok sakin. Burada gün batımı pitoresk görünüyor ve bu yerin güzelliği akıllara durgunluk veriyor.

2. Varsoli Plajı:

Varsoli Plajı, Alibağ’da bulunan oldukça sakin ve sakin bir plajdır. Buradaki su pırıl pırıl beyaz ve deniz suyu temiz. Bu kumsal, hindistancevizi ve casuarina bitki örtüsü ile kalındır. Ailenizle iyi vakit geçirmek istiyorsanız, kesinlikle bunun için gitmelisiniz..

3. Dalgıç Plaj:

Diveagar plajı, Mumbai’nin güneyinde yer almaktadır. Güzel hindistan cevizi ve tembul fındık ağaçları vardır. Burada ayrıca bazı yunusları da bulabilirsiniz. Plajlar çok çekici; Maharashtra’daki en popüler yerlerden bazılarını yapıyorlar. Burayı bir kez ziyaret edin ve kesinlikle pişman olmayacaksınız..

4. Ganpatipule Plajı:

Ganpatipule plajları gerçekten dört gözle beklenecek bir şey. Dalgalara çarpan tatlı mavi dalgalar, gözleri baştan çıkarıyor. Burada hava çok güzel. Oteller ve restoranlar makul fiyatlı. Kısa ve romantik bir tatil arıyorsanız burası tam size göre. Burası Maharashtra’daki ünlü Plaj.

5. Kelva Plajı:

Kelva Plajı, bir hafta sonu kaçamağı arayanlar için mükemmel bir mekandır. Mumbai’nin yaklaşık 80 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Buradaki Shitla Devi Tapınağı çok popülerdir ve birçok hacı tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın güzelliğini ve popülaritesini artıran sahile yakın üç kale var..

6. Shiroda Plajı:

Shiroda plajları doğal güzellikleri, pırıl pırıl mavi suları ve kendine has bir sihir yaratan serin esintileriyle tanınır. Gümüş renkli kumlar ziyaretçilerin gözlerine hitap ediyor ve sahildeki tarlalar ve tuz depolarıyla dolu. Yakındaki Redi Ganesh tapınağı gibi harika tapınaklar estetik güzelliğini arttırıyor. Terekhol kalesi de bir başka parlak mimari yapıdır..

7. Harihareshwar Plajı:

Harihareshwar, efsanevi dini tarihiyle Tanrıların evi olarak da bilinir, buradaki plaj oldukça harikadır ve konforlu tatil köyleri ve restoranlarla doludur. İyi kurulmuş ve gelişmiş bir plajdır ve hafta sonu kaçamakları için en iyisidir..

8. Tarkarlı Plaj:

Tarkarli plajı, Mumbai’den yaklaşık 546 kilometre uzaklıktadır. Başlıca ilgi çekici yerleri temiz ve kristal su ve uzun güzel kumlardır. Turistlerin ziyaret edebilmesi için burada güzel deniz kaleleri var. En ünlüsü 17. yüzyılda inşa edilen Padmagarh kalesidir. Buradaki restoranlar ve oteller harika ve mutfağı oldukça dikkat çekici. Bu yerle ilgili benzersiz ve sıra dışı bir şey Konkani kulübeleridir. Bakmak için güzel ve sevimliler. Burası dünyanın en güzel plajlarından biri.

9. Shrivardhan Plajı:

Shrivardhan sahillerinin serin rüzgarları, sakin suları ve kahverengi kumları hoş ve davetkar. Buradaki deniz ürünleri övgüye değer. Macera ve keşif amaçlı birkaç yer var. Burası hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz durumunda dini ve çekici tapınakları da ziyaret edebilirsiniz..

Maharashtra’daki plajlar temiz, pitoresk ve çok sakin görünüyor.