Saf Bal Markaları! Bağışıklık oluşturmak veya şifa, tıbbi ürün, hastalık tedavisi veya doğal tatlandırıcı olarak çalışmak, hayatımızda mükemmel bir tatlı alternatifi olarak çalışabilecek bal gibi bir şey yoktur. Bununla birlikte, balın pazar ürünleri genellikle olası tağşiş endişeleri konusunda bizi şüpheye düşürme eğilimindedir. Bu yüzden saf bal markalarımız var. Bu en iyi organik ve saf bal markaları, showroomlarda ve mağazalarda bulduğumuz normal bal şişelerinin yerini almak için mükemmel alternatiflerdir. Bu ürünler, arı kovanlarından doğal olarak üretilip doğrudan bize getirilen çok daha sağlıklı versiyonlardır..

Bu kadar doğal ve gerçek organik bal markaları hangileri diye merak ediyorsanız, bulduğumuz bu en iyi bal listesi işinize yarayacak..

Hindistan’daki En İyi ve En İyi Organik Bal Markaları:

Bugün en kaliteli doğal ve saf bal markalarına göz atalım ve öğrenelim. Bunlar, diğer normal markalardaki tağşişlerin ve koruyucuların üstesinden gelmemize yardımcı olabilecek organik ham bal markalarıdır..

1. Bal Sepeti Yabani ve Ham Bal:

Bal Sepeti Yabani Ve Ham Bal

Bal Sepeti’nin yabani ve ham balı, doğrudan arı kovanlarından alınan saf ve en doğal organik balı getiren markalardan biridir. Balın ilave renkleri veya şekerleri, koruyucuları ve filtreleri yoktur. Bu nedenle, bağışıklık için çalışmak ve geliştirmek için ideal ve en iyi olan otantik ve gerçek bir marka arıyorsanız, bal sepeti markası mükemmel bir seçimdir. Yüzde yüz vejetaryen bir üründür ve FSSAI ve NaBL onaylı üründür. Şişenin maliyeti yaklaşık Rs. 600.

2. Onelife Balı:

Onelife Bal

ŞİMDİ AL

Onelife Honey markası, sağlığı ve etkili bağışıklığı ve iyileştirici özellikleri ile ünlüdür. Bu marka organiktir ve Hindistan ve Yeni Zelanda kaynaklıdır ve özellikle hastalık ve bağışıklığa yardımcı olur. Burada ilişkili doğal faydalar, çeşitli terapötik özelliklere yardımcı olur. Şişenin fiyatı yaklaşık 405 INR. Bu, duyduğumuz en popüler ham ve doğal bal markaları arasında yer alıyor.!

3. 24 Mantra Organik Bal:

24 Mantra Organik Bal

Halihazırda herhangi bir organik bal markası kullanıyorsanız, bahse gireriz bu popüler olanı kullanmış veya duymuşsunuzdur. 24 Mantra organik bal, çiçekler için Netroc’tan alınır. Bağışıklık, kilo kaybı ve doğal tatlandırmaya yardımcı olan tüm antioksidanlar, enzimler ve koruyucular veya seyreltmeler, filtrasyonlar olmadan getirilir. Bal, 1 yaşından büyük çocuklar için de mükemmel ve uygundur. Doğal ve ham bal markalarının maliyeti yaklaşık 150 INR’dir..

4. Yerli Ham Organik Bal:

Yerli Ham Organik Bal

ŞİMDİ AL

Indigenous Raw bal markası uzun süredir piyasada ve ülkede en çok satanlar arasında yer alıyor. Saf, filtresiz ve işlenmemiş bal markası, doğal arı kovanlarına benzer bilimsel tasarımlı ahşap kovanlardan getirilmekte ve hatlara devam etmektedir. Saf ve pastörize edilmemiştir, yapay şeker veya şeker kamışı içeriği yoktur ve FSSAI ve APEDA onaylıdır. Yaklaşık INR 500 maliyeti.

5. Zandu Saf Bal:

Zandu Saf Bal

ŞİMDİ AL

Düzenli olarak bitkisel ürünler kullanıyorsanız, Zandu Saf Balı’nı zaten biliyor olabilirsiniz. Bal, antioksidanlar, doğal mineraller ve enzimler ile doğal tıbbi değerleri ile popüler ve ünlüdür. Saf bal bağışıklığı artırır, hastalıkları tedavi eder ve doğal enerjiye yardımcı olur. 180 INR’ye mal oluyor. Bu, karşılaştığımız yüksek kaliteli bal markaları arasında..

6. Dadev İşlenmemiş Bal:

Dadev İşlenmemiş Bal

ŞİMDİ AL

Dadev balı, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklere sahip, yüksek polen sayımlarından işlenmemiş olarak gelir. Doğal besinler, sırayla, bağışıklığı artırmaya, sindirim sistemini iyileştirmeye yardımcı olur ve yardımcı olur. Bal, trans yağ ve kolesterol de dahil olmak üzere herhangi bir yapay tatlandırıcı veya koruyucu madde içermez. Kilo kontrolü isteyenler için birebirdir. Orijinal bal markasının maliyeti yaklaşık 489 INR’dir..

7. Nature Hug Saf ve Organik Bal:

Nature Hug Saf ve Organik Bal

Bu yepyeni ve eşsiz Natural Hug’s balını farklı tatlarda sunuyoruz. Burada en sevdiğimiz Lychee balı. Bal, kahvaltılık gevreklere veya gıda maddelerine eklemek istiyorsanız mükemmel, lezzetli lezzet ve aromaya sahip büyülü ve doğal içeriklere sahiptir. Yerel marka Nature Hug, balı doğrudan Uttarkand çiftliklerinden alır. En sağlıklı bal markalarının maliyeti yaklaşık 495 INR.

8. Merlon Naturals Balı:

Merlon Doğal Bal

ŞİMDİ AL

Merlon Naturals organik bal, kilo yönetimi ile sağlıklı, formda ve mükemmel kalmaya yardımcı olan amino asitlerin iyiliğine sahiptir. Soğuk algınlığı ve öksürük gibi mevsimsel hastalıklara karşı bağışıklığı korur ve sağlıklı sindirim sistemi faaliyetlerine yardımcı olur. Marka ISO, USDA ve NPOP sertifikalıdır. Bu ünlü ve popüler bal markalarının maliyeti 300 INR civarındadır..

9. Pahadi Yerel Bal:

Pahadi Yerel Bal

Pahadi Yerel balı doğrudan Keşmir vadisinin nektarından getirilir. Bu ham ve saf organik bal, doğrudan vadiden elde edilir ve doğal yoldan da iyi bir bağışıklık güçlendirici ile tedavi edici özelliklere sahiptir. Balın rengine bakınca kafanız karışmasın, çünkü balın rengi açık, çünkü kristalleşme yok. 160 INR’ye mal oluyor.

10. Zizira Saf Balı:

Zizira Saf Bal

ŞİMDİ AL

Zizira doğal balı, kır çiçeklerinin nektarından en saf ve ham haliyle, doğrudan Meghalaya’dan getirilir. Ham bal, bölgenin arıcıları tarafından elde edilmekte ve doğrudan tüketicilere ulaştırılmaktadır. Zizira balının benzersiz yanı, süzülmeden doğal ürün verildiğinde tadının mevsime göre değişmesi ve değişmesidir. 699 INR ile ilgili en premium ve kaliteli bal markaları ve maliyetleri arasındadır..

En ideal, en iyi ve saf ham organik Bal markalarını arıyorsanız, bu bahsedilenler gibisi yok. Bu nedenle, bunları kontrol edin ve tercihinize göre birini seçin. Hastalıklarınızın ve rahatsızlıklarınızın uzak durmasını sağlar ve düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir..