Çoğu yetişkin, günlük olarak bir veya daha fazla diyet takviyesine ihtiyaç duyar. Hastalıklara ve tıbbi durumlara karşı önleyici tedbirler olarak çalışırlar ve formda kalmaya yardımcı olurlar..

Çoğu zaman ihtiyacımız olan besin miktarını yiyeceklerimizden alamıyoruz. Bu nedenle, sağlık ürünleri piyasada mevcuttur. Bu takviyeler, vücuda sizi sağlıklı tutan gerekli besinleri sağlar. Takviyeler genellikle yağ asitleri, vitaminler, mineraller ve amino asitleri içerir..

Hindistan'da Sağlık Ürünleri

Hindistan’da Sağlık Ürünleri:

Bu ürünler hap, kapsül, sağlık tozu ve sağlık içecekleri şeklinde olabilir..

1. Peynir altı suyu proteini:

sağlık ürünleri1

Peynir altı suyu proteinleri zengin bir D vitamini ve omega 3 kaynağıdır. Genellikle yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda da kilo verme sorunlarını ve yetersiz beslenmeyi çözmek için kullanılırlar. Peynir altı suyu proteini pişirildiğinde bütün bir öğün olarak alınabilir..

2. Omega 3 Yağı:

sağlık ürünleri2

Vücudumuz doğal olarak gıdalardan omega 3 yağ asitlerini emmez. Bu nedenle, aynı takviyeler mevcuttur. Çoğu omega 3 takviyesi balık yağından elde edilir. Balık yağı işlenir ve temadan kapsüller üretilir. Bu kapsüller paketlenir ve tezgahta satılır. Birçoğumuzun omega 3 yağ asitlerine ihtiyacı olacak ve balık yağı kapsülleri tavsiye ediliyor.

3. B12 Vitamini:

B12 vitamini

B12 vitamini kompleksi vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden biridir. Tiamin, riboflavin, niasin, biotin, folik asit ve kobalaminlerden oluşur. B vitamini eksikliği ishal, hipertansiyon, beri beri birkaç isim gibi birçok komplikasyona yol açar. Bu nedenle günlük olarak yeterli miktarda alınması gerekir. Takviyeler, vücuda ihtiyaç duyulan miktarı sağlamaya yardımcı olur..

4. D Vitamini:

sağlık bakım Ürünleri

D vitamini birçok insanda düşük bulunmuştur. Bağışıklık sistemini güçlü tutmaya yardımcı olur ve sağlığı iyileştirir. Güneş D vitamini için iyi bir kaynaktır. Ancak eksiklik varsa takviyeler mevcuttur..

5. Probiyotikler:

sağlık ürünleri5

Bu mikroorganizmaların çok sayıda sağlık yararı vardır. Bakteri ve virüslerle savaşacaklar. Lor veya yoğurt gibi bazı fermente gıda ürünlerinde bulunabilirler. Bunlar doğal olarak tüketim için yeterince erişilebilir olmadığından, bunları içerik olarak kullanan çeşitli takviyeler tıbbi amaçlar için üretilmektedir..

6. Tarçın:

Tarçın

Tarçın, besinler ve antioksidanlar ile doludur. Vücudu savunacaklar ve onu mikrop ve bakterilerden koruyacaklar. Ayrıca kan şekeri seviyelerinin kontrol edilmesine yardımcı olur. Tarçın, hap formlarının yanı sıra toz halinde de mevcuttur. 2-3 gram tarçın alımı olağan tavsiyedir..

7. Zerdeçal:

Zerdeçal

Zerdeçalın iltihabı azalttığı ve genel sağlığın geliştirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Doğal bir antiseptik, anti biyotik olan kurkumin içerir. Araştırmalar, zerdeçalın kanser hücreleriyle de savaştığını gösteriyor. Günlük takviye 500 mg’ı geçmemelidir.

8. Diyet lifi:

sağlık ürünleri6

Diyet lifi, kanın stabilize edilmesine yardımcı olur. Ayrıca yiyeceklerin uygun şekilde sindirilmesine yardımcı olur. Eksikliği, sindirim ve irritabl bağırsak sendromu, kabızlık ve gaz gibi gastrointestinal rahatsızlıklarda sorunlara yol açabilir. Lif ayrıca kolesterolü kontrol altında tutar. Takviyeler, diyetinizin sağlayamadığı miktarı sağlayacaktır. Yağlar, tabletler ve toz gibi çeşitli formlarda bulunurlar..

9. Sağlık Tozları ve İçecekleri:

Meyve suları

Diğer takviyelerin yanı sıra, tıp araştırmacıları ayrıca herhangi bir kimyagerde bulunan sağlık tozlarını ve sağlık içeceklerini tavsiye eder. Her sabah kahvaltıda tüketilebilen smoothie’lere ve milkshake’lere sağlık tozları eklenebilir..

Takviyeler yalnızca dengeli bir diyet ve reçeteli ilaçlar için ücretsiz olmalıdır. Sadece bir tıp doktoru veya doktor tarafından reçete edildiğinde alınmalıdırlar. Bazı ürünlerin istenmeyen yan etkileri olabileceğinden, tüketeceğiniz takviyelerin sağlığa faydalarını doğru bir şekilde anlamak önemlidir..