Hepimiz yoğun programlara, son teslim tarihlerine, iş stresine ve hızlı bir tempoya kapıldık. Her zaman yapacak çok şey vardır ve çoğu zaman enerjisiz kalırız. Sağlıklı enerji içeceklerinin hepimiz için kullanışlı olduğu yer burasıdır. Enerji içecekleri, iyi kafein seviyeleri, B Vitamini, Taurin, Ginseng ve zihnimizi ve ruhumuzu enerji moduna yükselten diğer bileşenleri içeren alkolsüz içeceklerdir. Performansı ve dayanıklılığı büyük ölçüde artırmaya yardımcı olurlar.

Bu özellikler göz önüne alındığında, bugünlerde yetişkin nüfus arasında birçok enerji içeceği markasının talep görmesine şaşmamalı. Bugün, Hindistan’daki bu enerji içecekleriyle ilgili her şeyi inceleyeceğiz..

En İyi Sağlıklı Enerji İçecekleri

Enerji İçeceği Markaları: Hindistan’daki En İyi 10 Enerji İçeceği Üretim Şirketi 2021:

Şimdi devam edelim ve günlük yaşamdaki aktivitelerinize yardımcı olmak için mükemmel olan en yeni, zengin, besleyici, enerji verici içeceği keşfedelim. Listeyi inceleyebilir ve seçiminize göre doğru olanı seçebilirsiniz..

1. Kırmızı Boğa:

Red Bull enerji içeceği asla kaçırılamaz. Çoğumuz bu süper popüler enerji içeceği markasını duymuş veya rastlamışızdır. Red Bull, enerji içeceği üretiminde hem Hindistan’da hem de dünyada bir öncüdür. İçecekleri neredeyse yüksek düzeyde kafein içeren bir fincan kahveye çevriliyor. Bu bileşen olan kafein, vücuttaki savaş hormonu olan adrenalin salınımını tetiklediği için enerji kazanmaya yardımcı olur. Kırmızı baskı, şekersiz, orijinal, kola, gümüş baskı, mavi baskı gibi yaklaşık sekiz çeşidi vardır..

2. Canavar Enerjisi:

Çoğumuz Monster’ı da duymuşuzdur. Marka, 33.81mg/100ml civarında, önemli ölçüde daha yüksek kafein seviyeleri ile, aslında red bull’dan bile daha yüksek, anında bir enerji dozunu geri almayı vaat ediyor. Diğer bileşenler arasında glikoz, karbonatlı su, benzoik asit ve sitrik asit bulunur. Glikoz ve kafein, sistemdeki adrenalini iterek vücuttaki enerji seviyelerine yardımcı olur ve ayrıca glikozu hücrelere taşımak için kan dolaşımından geçirir. Monster enerji içecekleri 34’ten fazla aromaya sahiptir ve bu da onları bir kişinin seçebileceği en geniş seçenekler arasında yapar..

3. Bulut 9:

Kafeinden elma suyunun doğal özleri, B ve C Vitamini ve Taurin ve Kafein gibi diğer enerji içeriklerine kadar, Cloud 9 kişinin enerjisini artırmak ve aktif yaşamı eski haline getirmek için mükemmel bir bileşen kombinasyonuna sahip olmasıyla popülerdir. Öncelikle, taurin protein sentezine yardımcı olur ve kas kütlesine ve vücuda enerji akışına yardımcı olur. Bu içeceğin orijinal aroması karışık meyvedir. Bununla birlikte, ahududu, böğürtlen, siyah akım, çilek vb. Gibi çeşitli çeşitleri ve tatları vardır..

4. Gatorade:

Gatorade, çoğumuzun fark edeceği yaklaşan bir enerji içeceği markasıdır. Spor kişilikleri, badminton süperstarımız PV Sindhu’dan markayı büyük ölçüde destekliyor. Gatorade, enerji içeceği güçlendiricisini, karbonhidratların varlığı gibi bilimsel ve tıbbi olarak kanıtlanmış formülasyonla vaat ediyor. Önemli bileşenler, sodyum sitrat ve sakarozun yanı sıra sodyum ve potasyum gibi elektrolitleri içerir. Elektrolitler öncelikle vücudun enerjiyi üretmesine yardımcı olur ve aktiflik ve fonksiyonların uyarılmasına yardımcı olur. Bu taze içeceği içtikten sonra anında enerji geri kazanılabilir ve aktif bir yaşam tarzı için mükemmeldir. Bu, spor salonu amaçları için mükemmel bir enerji içeceğidir..

5. Dağ Çiyi:

Mountain Dew, piyasadaki diğer çok yaygın ve ünlü enerji içecekleri arasındadır. Çoğumuz çevremizdeki markayı çocukluğumuzdan beri fark ederiz. Orijinal Mountain Dew aroması, şeffaf alkolsüz içeceklere benzer ve benzer bir tada sahiptir. Bununla birlikte, marka içinde 30’un üzerinde başka aromamız da var. Meşrubat kadar iyi bir tat ve enerji içeceği arayanlardansanız, bu tercih etmek için ideal bir seçimdir. Bu içecek yüksek düzeyde kafein, fruktoz, beyaz üzüm suyu konsantresi ve karbonatlı su ile sitrik asit içerir. Kafein enerji vermek için vücuttaki adrenalini itmeye yardımcı olurken, fruktoz da karaciğer çevresinde enerjiye dönüşmesine yardımcı olur..

6. Crunk:

Crunk, Hindistan’da 2004 yılında kurulmuş bir enerji içeceği markasıdır. Crunk enerji içeceği, içinde B vitamini ve mısır şurubu, ashwagandha, ginseng ve epimedium bulunan mango, şeftali ve nar aromalarında gelir. Ashwagandha ve ginseng gibi doğal içerikler, enerji seviyelerini yükseltmek ve konsantrasyonları yükseltmek için çağlardan beri popülerdir. Aktif yaşam tarzı için hormonları artırır ve uyarır. Nispeten daha az bilinen bir marka olmasına rağmen, içecek ve likitlerinde doğal özler kullanmayı tercih edenler bunu tercih edebilirler..

7. Tzinga:

Tzinga, şu anda Hindistan’daki en uygun fiyatlı ve ucuz enerji içecekleri markaları arasında yer alıyor. Enerji içecekleri bölümünde çeşitli aromalar üreten Hint kökenli bir şirkettir. Hatta diğerlerine kıyasla en yeni ve benzersiz yenilikçi lezzetleri markada bulabilirsiniz. Bunlara tropikal meyveler, mango çileği, atom elması, limon nane ve diğerleri dahildir. Ancak bir dezavantajı, enerji içeceğinin her yerde yaygın olarak bulunmadığı için bulunabilirliğidir. Odaklanma, enerji ve egzersiz için denemek için en iyi enerji içeceği arasındadır..

8. Mavi:

Çoğunuzun bu markayı duymadığına bahse gireriz. Çoğu enerji içeceğinin şeker ve kafein açısından yüksek ve ağır olduğunu tartıştığımız gibi, B’lue bu şekilde benzersizdir. İçinde kafein ve karbonatlı su yoktur. Yani, başlangıç ​​olarak, kafein içermeyen bir şey arıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir. B’lue enerji içeceği bunun yerine vitaminler (B3, B6, B9), mineraller (K, Mg, Na) ve elektrolitler içeren aromalı suya odaklanır. Elektrolitlerdeki yüklü mineraller, kaslara enerji üretmeye yardımcı olur..

9. Yakmak:

Enerji içeceği Burn bir sübvansiyondur ve Coco Cola şirketi tarafından üretilmektedir. Markanın sloganı “Burn – Fuel Your Fire.” Burn gazlı enerji içeceği suyu değil, kafein, taurin, Vitamin B3, B6, B12, Arginin, vb. İçerisinde 32mg/100ml’den fazla kafein içeriğine sahiptir. . Enerji içeceği, meyveli meyvelerden kahve çeşitleri tadına kadar yedi çeşitten oluşur..

10. Ekstra Güç:

Xtra gücü, Hindistan’da bulunan ve BAE merkezli iş ve gıda şirketi tarafından üretilen daha az bilinen bir enerji içeceğidir. Xtra gücü 2012 yılında Hindistan’da piyasaya sürüldü ve amino asitler, şeker özleri, mineraller, B6 ve B12 gibi vitaminler, kafein ve taurin gibi yoğun enerji bileşenleri ile ünlüdür. İçecek herhangi bir yapay tatlandırıcı içermez.

Siz de enerji içeceklerini denemek ister misiniz? Hindistan’daki bu enerji içecekleri listesinin doğru olanı seçmenize ve seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Tercihlerinize bağlı olarak, doğru seçimi seçmek için doğru lezzeti ve mevcut içerik listesini seçin. Hangisini denemeyi düşündüğünüzü bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz!