Vitamin eksikliği herkesin hayatının giderek artan bir parçası haline geldi. Günümüzde büyüyen vitamin eksikliği ve nasıl yenileceği konusunda farkındalık oluştu! Vitaminler ve Mineraller nefes almak gibi hayatımızın temel bir parçasıdır. Birkaç çalışma, vücudumuzu sağlıklı tutmak ve hastalıklarla savaşmanıza yardımcı olmak için gerekli olduklarını kanıtlıyor. Erkekler vücutlarındaki yetersiz vitamin ve minerallerin kurbanlarından bazılarıdır. Erkekler için olmazsa olmaz multivitaminler ve nereden temin edebileceğiniz konusunda fikir sahibi olmak gerekiyor..

Erkeklerin İhtiyaç Duyduğu Temel Vitaminler ve Mineraller:

Bitkiler veya hayvanlar tarafından üretilen organik maddelere Vitamin denir ve vücudumuzda sentezlenmez (D vitamini hariç) ve bu nedenle yiyeceklerden alınması gerekir. Mineraller inorganiktir ve topraktan, kayadan veya sudan bulunur ve mineralleri çevreden emebilirsiniz. Vitaminler iki çeşittir, suda çözünür, sekiz B vitamini ve C vitamini içerir. A, D, E ve K Vitaminleri yağda çözünür.

 • Mükemmel cilt ve iyi görüş – Vitamin-A.
 • Enerji üretir – Vitamin B1(Tiamin).
 • Vücudunuzu Radiküllerden korur – Vitamin B2 (Riboflavin).
 • Potansiyel kalp risklerini azaltır – Vitamin B3 (Niasin).
 • Bağışıklığı artırır – Vitamin B5 (Pantotenik asit).
 • Miyelin ve hücre üretimi – Vitamin B6 (Piridoksin).
 • Metabolizmayı ve cilt sağlığını artırır – Vitamin B7 (Biotin)
 • Sinir sistemi geliştirme – Vitamin B9 (Folat).
 • RBC üretimi – Vitamin B12 (Kobalamin).
 • Vücut dokusu büyümesi – Vitamin-C.
 • Daha güçlü kemikler – D Vitamini.
 • Bağışıklık – E Vitamini.
 • Kalp ve kemik sağlığı – Vitamin-K
 • Tiroid sağlığı – İyot.
 • Vücudun biyokimyasal işleyişi için magnezyum
 • Beyin sağlığı için Omega 3 yağ asitleri
 • Kemik sağlığı için kalsiyum.
 • Demir anemiyi önler.
 • Karaciğer fonksiyonları için kolin.

Temel Vitaminler İçin En İyi Gıda Kaynakları:

Birçok gıda, vücudunuzun sağlıklı çalışması için gerekli olan Vitamin ve minerallerde bol miktarda bulunur. Sağlıklı bir değişiklik yapmak için bazı sağlıklı meyveler, sebzeler ve süt ürünleri ekleyerek birkaç diyet değişikliği yaparak. Formda kalmanız için sağladıkları ve kolayca erişebileceğiniz yiyeceklerin, vitaminlerin ve minerallerin bir listesi..

Erkekler İçin En İyi 19 Multivitamin:

Tüm diyet alımında bile, bazen vücudunuza bağlı olarak belirli bir eksiklik için takviye almanız gerekebilir. Özellikle erkekler için piyasada hazır bulunan bu multivitamin takviyelerine göz atın..

1. GNC Mega Men 50 Plus Bir Günlük Multivitamin:

Gnc Mega Erkek 50 Plus

ŞİMDİ AL

Gnc mega men 50 plus bir günlük ultra konsantre multivitamin tableti, bir kapsülde 18 vitamin ve mineral içeren 39 hayati besin sağlar. Antioksidanlarla dolu olduğu için vücudunuzdaki köklerle savaşır. Ayrıca metabolizmayı ve enerji üretimini artırmaya yardımcı olan folik asit ve B1 vitamini içerir. GNC mega men multivitamininde ayrıca likopen optimal prostat fonksiyonunu ve uygun idrar akışını teşvik ettiği için cinsel sağlığı artıran L-arginin bulunur..

Yan etkiler: Hoş olmayan tat, mide bulantısı, mide bulantısı ve kızarma yan etkilerden bazılarıdır ve bu belirtiler devam ederse bir doktora başvurun..

2. Essattovit Erkekler:

Essativite Erkekler

ŞİMDİ AL

Bu Multivitamin tabletleri, kalp sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan 300 mcg Likopen, vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olan antioksidan özelliklere sahip A, E vitaminleri ve çinko karışımına sahiptir. Erkeklerde canlılığı ve üreme sağlığını artıran 15mcg mcg Brahmi. vitaminD3 kemiklerinizi güçlendirir ve ashwagandha uygun sindirime yardımcı olur, ayrıca yorgunluğu azaltır.

Yan etkiler: Belirli bir yan etkisi yoktur.

3. Naturyz Erkek Spor Multivitamin:

Naturyz Erkek Spor

ŞİMDİ AL

Bu, Naturyz’in erkek spor multivitaminidir. Vitaminler, testosteron güçlendiriciler, mineraller, antioksidanlar, spor aminoasitleri, canlılık bitki besinleri, vücudunuzun gerekli vitamin ve mineralleri yenilemesine yardımcı olan sindirim enzimlerini içeren 55 hayati besin ve performans güçlendiricinin bir karışımına sahiptir. Kemik ve göz sağlığını da destekler..

Yan etkiler: Belirli bir yan etkisi yoktur.

4. MuscleXP MultiVitamin Erkekler Günlük 47 Besin İçeren Spor:

Muclexp Erkek Günlük Hayati Spor

ŞİMDİ AL

Muscle XP multivitamin erkek günlük sporları, 47 mineral, vitamin, bitkisel besin, antioksidan, amino asit, sindirim enzimlerini tek bir tablette sunan her şey dahil ve eksiksiz bir formülasyona sahiptir. Erkeklerin karşılaştığı tüm gereksinimleri karşılar ve iddia eder.

Yan etkiler: Herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen dozu korumak gerekir..

5. Optimum Beslenme, Opti-Men Multivitamin ÜZERİNDE:

Opti Men'de

ŞİMDİ AL

Sağlıklı yaşamı destekleyen bir multivitamin arıyorsanız, Opti-men multivitamin sizin için en iyisidir. Küçük boyutlu ve gereksiz yağ kaybetmeye yardımcı olan mükemmel bir besin takviyesidir. Temel oluşturan ve sağlıklı bir vücudu geliştirmeye yardımcı olan antioksidanlar, vitaminler ve özler içeren bileşenlerin bir karışımıdır..

Yan etkiler: Kabızlık, mide rahatsızlığı ve ishal yan etkilerden bazılarıdır ve vücudunuz tabletlere alışınca bunlar azalır..

6. Günde Bir Günde Bir Multivitamin Erkek Sağlığı Formülü Tabletleri:

Günde Bir Erkekler

ŞİMDİ AL

Kalp sağlığını destekleyecek ve tansiyonunuzu sağlıklı bir seviyede tutacak şekilde formüle edilmiş, vücudunuza bağışıklık kazandıran ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olacak şekilde formüle edilmiş multivitamin ve multi mineral takviyesidir..

Yan etkiler: Bazı küçük yan etkiler mide rahatsızlığı, hoş olmayan tat ve baş ağrısıdır. Kurdeşen gibi şiddetli etkiler varsa, bir doktora danışmak daha iyidir..

7. Merkez Gümüş Erkekler:

Merkez Gümüş Erkek 50

ŞİMDİ AL

Centrum Silver Men, kas fonksiyonuna yardımcı olan magnezyum, vitamin D ve B6 gibi besinleri sağlayan bir multivitamin takviyesidir. Çinko ve B vitamini beyin sağlığını destekler, A, C, E ve Lutein vitaminleri gözlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Bu tabletlerdeki tüm besinler sağlıklı bir vücudun korunmasına yardımcı olur.

Yan etkiler: Mide bulantısı, mide rahatsızlığı, hoş olmayan tat ve kızarma yan etkilerden bazılarıdır. Herhangi bir bileşene alerjiniz varsa doktorunuza danışmanız daha iyidir..

8. TrueBasics Multivit Erkekler:

Truebasics Multivit Erkekler

ŞİMDİ AL

Erkekler için gerçek temel multivitamin, çeşitli faydalar sunan besinlerin bir karışımıdır. Saberry, lutemax, enerji ve bağışıklık ile dolu aktif bir yaşam tarzına yardımcı olur. Omega-3, ginkgo Biloba, kolin, Celastrus paniculatus hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olur. Erkeklerde güç, Tribulus, ashwagandha, mucuna tohumu özleri, Safed Müsli gibi bileşenlerle geliştirilmiştir..

Yan etkiler: İnsanlar güçlü tadı sevmeyebilir.

9. Swisse Erkek Ultivite Günlük Multivitamin:

Swisse Erkek Ultivite Multivitamin

ŞİMDİ AL

Swisse men’s ultivite tarafından günlük multivitamin, çeşitli vitaminler ve mineraller ile doğal bitki özleri ve uygun sağlığı korumanın mükemmel bir yolu olan diğer besinleri içeren 40’tan fazla bileşeni harmanlayan bir formülasyondur. Bu, bir tabletin erkeklerin 40’tan fazla beslenme ihtiyacını karşıladığı bir yoldur. Aynı zamanda enerji, bilişsel uygunluk ve uygun kas fonksiyonunun üretilmesine yardımcı olur..

Yan etkiler: Herhangi bir şeye alerjiniz olmaması için malzemeleri kontrol edin..

10. Rainbow Light Erkek Tek Multivitamin:

Rainbow Light Erkek Bir

ŞİMDİ AL

Bu, sebze suları, probiyotikler ve onu gıda bazlı bir vitamin takviyesi yapan sindirim enzimlerinin bir füzyonunu içeren bir multivitamin takviyesidir. Kalp, prostat ve üreme sağlığını iyileştirir. Gluten, süt ürünleri, yer fıstığı, yumurta, balık içermediği için gıda alerjisi olan erkekler için mükemmel bir seçimdir..

Yan etkiler: Gerekli dozda alırsanız belirli bir yan etkisi yoktur..

11. Now Foods ADAM Superior Erkek Çoklu Vitamini:

Now Food Adam Superior Erkek Multi

ŞİMDİ AL

Erkeklere yönelik bu multivitamin kapsül Saw palmetto, Likopen, Alfa lipoik asit ve CoQ10 ile birlikte üzüm çekirdeği özleri ve mükemmel sağlığı korumaya yardımcı olan gerekli besinler olan doğal Resveratrol içerir. Bu multivitaminin özelliği, erkeklerin fit bakımı için ihtiyaç duyduğu gereksiz malzemeleri kullanmamasıdır..

Yan etkiler: Belirli bir yan etkisi yoktur.

12. Doğa Onun İçin Çoklu Yaptı Vitamin ve Mineral:

Onun İçin Naturemade Multi

ŞİMDİ AL

Vücudunuza gerekli beslenme desteğini veren 22 hayati besin maddesinden oluşur. A vitamini sağlıklı göz fonksiyonu için gereklidir ve güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturur. Kemik, diş, kas ve bağışıklık sağlığını güçlendirmeye yardımcı olan D vitamini içerir. Bu glütensizdir, ilave renkler ve yapay tatlar içermez.

Yan etkiler: Uygun dozlarda alındığında çok fazla yan etkisi yoktur..

13. Vitafusion Erkek Sakızlı Vitaminleri:

Vitafusion Multivites

ŞİMDİ AL

Yutması zor haplara besleyici ve lezzetli bir alternatif olan cesur tatlar ve renkler kullanan Vitafusion’ın erkek sakızlı vitaminleridir. Erkekler için günlük olarak gerekli olan multivitaminleri almanın keyifli bir yolunu sunarlar. Enerji üretimi, prostat sağlığı ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, bu multivitamin sakızlarının faydalarından bazılarıdır. Glutensizdir ve süt, yer fıstığı, ağaç fıstığı veya soya içermez..

Yan etkiler: Kabızlık, ishal, mide rahatsızlığı, vücudunuz bu multivitaminlere uyum sağlayana kadar yan etkilerden bazılarıdır..

14. Doğanın Yolu, Canlı! Günde Bir Kez Erkekler İçin Çoklu Vitamin:

Natures Way Alive Once Daily Erkek

ŞİMDİ AL

B12’nin aktif bir formu olan birinci sınıf B vitaminleri, tüm vücudunuzun beslenmesini destekleyen aktif folat formu Quatrefolik L-Metilfolat içerir. Besinler kalp ve göz sağlığını korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda kas kemiklerine, hücrelere, sindirime, bağışıklığa ve metabolizmaya yardımcı olur. Ayrıca saç, cilt ve tırnaklar üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir..

Yan etkiler: Yaygın yan etkiler mide rahatsızlığı, baş ağrısı ve hoş olmayan tattır..

15. Garden of Life, benim türüm Organics, Erkekler için Günde Bir Kez, Tam Gıda Multivitamin:

Mykind Mens Günde Bir Kez

ŞİMDİ AL

Bu, sağlıklı bir vücudu korumanıza yardımcı olan tamamen doğal ve hayati besinlere sahip bir multivitamin takviyesidir. Vücudunuzdaki metabolizma hızını arttırır ve enerjiyi daha uzun süre korur. Kalp ve prostat sağlığı için de uygundur. Burada kullanılan tüm içerikler organiktir ve GDO’ludur..

Yan etkiler: Bu multivitaminleri uygun dozda almak gereklidir, fazla alınırsa ciddi alerjilere neden olabilir..

16. Erkekler için Mega Gıda Dengeli Tam Multivitamin:

Erkekler İçin Megafood Multi

ŞİMDİ AL

Onu alan insanlar için optimal sağlığı destekleyen, Erkekler için dengeli bir multivitamindir. Havuç, brokoli, portakal, kahverengi pirinç gibi doğal ve organik maddelerden ve vitamin ile sağlıklı prostat fonksiyonunu ve kemik sağlığını destekleyen ek besinlerden oluşur.

Yan etkiler: Mide rahatsızlığı, ishal ve kabızlık, geçici olan ve vücudunuz alıştıktan sonra kaybolan yan etkilerden bazılarıdır..

17. Yeni Bölüm Every Man’s One Daily 40+ Multivitamin:

Newchapter Her Erkek Bir Günlük Çoklu

ŞİMDİ AL

Nazik ve organik içerikli bir multivitamin takviyesidir. Besin alımını en üst düzeye çıkarmak için fermente bir formdadır. Bu Yeni bölüm multivitaminleri, bağışıklığınızı geliştirmenin yanı sıra kalp ve prostat sağlığını korumaya yardımcı olan organik sebzeler ve şifalı otlar olan zencefil, zerdeçal ve testere palmetto gibi süper besinler içerir. Tüm bileşenler optimal sağlığı teşvik eder.

Yan etkiler: Belirli bir yan etkisi yoktur.

18. Smarty Pants Sakızlı Vitaminler Hepsi Bir Arada Multivitamin:

Smarty Pants Yetişkin Formülü

ŞİMDİ AL

Erkekler için çeşitli tatlarda 15 temel besin maddesine sahiptir ve çiğnenebilir bir multivitamindir. B12 vitamini içerir ve folat, besin emilimini çok daha erişilebilir hale getirir. Bu multivitaminler CoQ10 ve omega-3 yağ asitleri ile çinko içerdiğinden kalp sağlığı için de uygundur, likopen prostat sağlığını destekler. GDO içermez ve alerjen içermez.

Yan etkiler: belirli bir yan etkisi yoktur.

19. INNATE Tepki Formülleri – 40 Yaş Üstü Erkekler İçin Günde Bir Adet Demir İçermeyen, Temel Multivitamin Formülü:

Doğuştan 40 Yaş Üstü Erkekler Günde Bir Adet Ütüsüz

Bir tablet size en üst düzeyde enerji verir ve gıda bazlı bir multivitamindir. Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan ve kalp sağlığını destekleyen bileşenler olarak gerçek meyve ve sebzeler içerir. Bu multivitamin formülü piyasada bulunan sentetik vitaminlerden daha kolay sindirilir. Erkeklerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli olan 20 temel besin maddesini içerir..

Yan etkiler: Belirli bir yan etkisi yok.

Erkekler için multivitaminler, vücudumuzu eksik besinlerle telafi etmek için gereklidir. Birkaç besin kaynağı bize gerekli vitamin ve mineralleri sağlar, ancak bazen bazı kırılganlıkların üstesinden gelmek için ek takviye gerekir. Ancak bu multivitaminlerden herhangi birini kullanmaya başlamadan önce bir doktora danışmayı da unutmamak önemlidir. Birini seç ve sağlıklı bir yaşam sürmeye başla!

Sorumluluk Reddi: Makale, herhangi bir vitamin eksikliğini tedavi edeceğinize hiçbir şekilde söz vermez veya garanti vermez. Bu sadece piyasada bulunan ürünlerin bir açıklamasıdır. Herhangi bir multivitamin kullanmaya başlamadan önce veya şiddetli reaksiyonlar gördüğünüzde bir doktora danışmak her zaman en iyisidir..

SSS:

1. Vitamin Takviyeleri Çalışır mı??

Cevap. Vitamin ve mineral takviyeleri, yalnızca takviyelerin hızla emilmesine ve sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmasına yardımcı olan uygun bir diyet rejimi ve egzersizle birlikte verildiğinde iyi çalışır..

2. Tüm Multivitaminler Vejetaryen midir??

Cevap. Bazı vitamin ve mineral takviyeleri vejetaryendir. Malzemeler kutunun arkasında belirtilir ve vegan olup olmadığı belirlenir. Bu nedenle, vejetaryen multivitaminleri almak istiyorsanız, önce malzemeleri kontrol edin..

3. Multivitaminlerin Çalışması Ne Kadar Zaman Alır??

Cevap. Multivitaminin parçalanması ve anında enerji üretmesi birkaç saat sürer. Diğer vaat edilen faydalar yıldızı