Pazartesi sabahı sırtınıza vuran bir ağrıyla karşılandı ve patronunuz işe gelmemek için başka bir bahane bulduğunuzu düşünürken, siz sırt ağrınızdan kurtulmanın yollarını düşünerek sıcak torba suyunu ısıtıyorsunuz. yarın sabah.

Bel Ağrısını Azaltmak İçin Etkili Tedaviler

Sırt ağrısı, gözetimsiz bırakılırsa ciddi bir şeye neden olabilecek yaygın bir sağlık sorunudur. Genellikle bir kas çekme veya kötü bir uyku duruşu olabilir. Kötü duruş sırt ağrısını tetikleyebilirken, kas çekme, travma, artrit, hamilelik, bel fıtığı ve siyatik gibi bir dizi faktör akut sırt ağrısına neden olur. Bel ağrısı hayatı engelleyebilir ve ağrıyla baş etmek çok zordur. Sırtta duruş veya zorlanma gibi basit faktörlerden kaynaklanıyorsa, ağrının 1 ila 2 hafta sonra geçmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, kronik sırt ağrıları altta yatan bir sorun anlamına gelebilir ve tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyar.

Bel Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir:

Şu anda ağrıyan kaslarınıza eğilmenize yardımcı olabilecek birkaç tedavi yöntemi var. İşte harika sonuçlar veren en iyi 7 bel ağrısı tedavimiz.

1. Ağrıyı Uzatın:

uzatmak

Her sabah evde küçük ölçekli egzersizler, sırt ağrınızla herhangi bir eczane ilacından daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Bu egzersizler genellikle bizi yogaya getiren normal esnemeyi içerir. Bu yavaş bir süreçtir ve sonuçların ortaya çıkması biraz zaman alabilir. Ancak sabahları doğru nefesle koordineli bir şekilde biraz esneme, sırt kaslarınızı güçlendirebilir ve daha esnek hale getirebilir. Bu, en iyi bel ağrısı tedavilerinden biridir.

2. Kiropraktör:Kiropraktör

Kiropraktörlere temel olarak vücut fısıldayanları denir ve bir kayropraktik dersi seçmek, sırt ağrısını daha profesyonel bir şekilde hafifletmenize yardımcı olabilir. Bir chiropractor, sinir-kas-iskelet sistemi sorunlarının teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmış çok yönlü bir uzmandır. Birini seçmek, ister kötü bir tendon, ister yumuşak bir kemik veya bazı inatçı kaslar olsun, sizi doğrudan ağrının kaynağına götürebilir. Bu harika bel ağrısı tedavilerinden biridir.

3. Egzersiz yapmak:

Aerobik sınıfında spor salonunda bir grup insan

Kötü sırtın eğlenceli zamanınızı mahvetmesine izin vermeyin. Sonunda bir mola vermeden önce iyi bir dakika boyunca yoğun bir şekilde egzersiz yaptığınız bir dans ve egzersiz karışımı olan aerobik sınıflarını tercih edin. Aerobik, yogaya çok benzer, ancak hızlı bir vuruşla hızlı bir tempoda. İyi bir tempo müziğine geçerek, kaslarınızı sert düğümlerden ve bağlardan kurtarmak için kendinizi gerin, bükün ve çekin. Bu, en mükemmel bel ağrısı tedavilerinden biridir.

4. Bağlayın:

bağla

Kötü bir sırt ağrısının sizi daha az esnek hale getirebileceğini biliyoruz. Hareket etmenin zorlaştığı günler vardır ve oturmaktan her ayağa kalkmanız gerektiğinde ağzınızdan ünlü bir inilti kaçar. Bu zor günlerde ağrıyı dindirmek için belinize sıkıca sarılıp sabitlenen geniş bir kemer olan sırt destek kemerini tercih edebilirsiniz. Ancak, bunu taşımak çok kolay bir çile olmayabilir. Bu, en iyi bel ağrısı tedavilerinden biridir.

5. Şiddetli Bel Tedavisinde Akupunktur:

 

Akupunktur

Akupunktur, sorunlu bölge olan vücudunuza ince iğne uçlarının yerleştirildiği ve aşılandığı çok eski bir Çin şifa tekniğidir. Vücudumuzda fonksiyonları dengede tutan bir qui (chi) veya enerji vardır ve qui’nin serbest akışı engellendiğinde bedensel problemler ortaya çıkar. İğneyi doğru düğümlere ve karışıklıklara sokarak, qui’nin tekrar serbestçe akmasına izin vererek engeli ortadan kaldırırlar. Bu harika bel ağrısı tedavilerinden biridir..

6. Kompresörler:

kompresör

Kompresörler, sırt ağrısıyla başa çıkmanıza yardımcı olmanın iyi bir yoludur, ancak bu yalnızca ağrı yüzeysel olduğunda ve sisteminize çok derinden entegre olmadığında olur. Sırtınızdaki küçük bir düşüş, soğuk bir jel kompres ile azaltılabilen ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilirken, kötü bir kasın sıcak bir torbadan yardıma ihtiyacı olabilir. Bu, en mükemmel bel ağrısı tedavilerinden biridir..

7. Tıbbi Yardım:

tıbbi

Genellikle sırt ağrısını azaltmanın en kolay ve en çok tercih edilen yolu, bir tüp ağrı kesici masaj losyonu veya jel ve krem ​​satın almak ve sert kasların esnek hale gelmesi için sırtınıza iyice masaj yapmaktır. Bu, en iyi bel ağrısı tedavilerinden biridir..

8. Ergonomik Yatak

Yatağınız çok sert veya çok yumuşaksa, bel ağrısına neden olabilir. Ergonomik bir yatak sırt kaslarınıza doğru desteği sunarak ağrınızı hafifletebilir. Hafızalı sünger, doğal bir uyku pozisyonu sunmak ve beldeki gerilmeyi önlemek için en çok tavsiye edilen yataklardan biridir..

Bel ağrısı, normal bir ağrı olduğu düşünülerek genellikle ihmal edilir. Ancak bel ağrısı, vücudunuzun ihtiyaçlarına uymadığınızın bir işaretidir. İster duruşun düzeltilmesi, ister yatakta bir değişiklik olsun, hatta tıbbi yardım almak olsun, bel ağrısının mümkün olduğunca erken tedavi edilmesi gerekir. Egzersiz, belinizi korumak ve sırt kaslarınızı güçlendirmek için bir başka önemli unsurdur..