Sağlıklı böbrekler! Böbrekleri sağlıklı tutmanın yollarını mı arıyorsunuz? Sağlıklı böbrekler tasarlamak, yaşlı da olsanız da genç de olsanız son derece önemlidir. Böbrekler vücudunuzun görev yapması için hayati öneme sahiptir ve onları vücudunuzdaki başka bir vücut parçasına eşit olarak sığdırmaya çalışmalısınız. Böbrekler, vücudunuzdaki sıvıları uyumlu hale getirmenin yanı sıra kanınızdaki kirleticilere ek olarak artıkları almaktan sorumlu çift küçük yapılardır. Beslenme ve yaşam tarzı yolları, böbrek sağlığını desteklemek için akıllı seçimler oluşturmanın yanı sıra böbreklerinizi rahatsız eder. Bu nedenle, bugün bu yazıda size kalbinizi sağlıklı tutmak için en iyi ipuçlarını anlatıyoruz..

Böbrekler Nasıl Sağlıklı Tutulur

Böbrekleri Sağlıklı Tutmak İçin En İyi İpuçları:

Şimdi, aşağıda böbrek sağlığınız için çok faydalı olan en iyi ipuçlarından bazılarından bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Fiziksel Olarak Enerjik Olun:

koşu bandı egzersizi

Egzersiz veya egzersiz, formda kalmanıza ve kan akışınızı ve böbreklerinizi güçlü tutmanıza yardımcı olabilir. Bir egzersiz stratejisi sağlayın ve takip edin. İpuçları yazmayı düşünün ve egzersiz yapmanız için size ilham vermeye yardımcı olacak hedefler belirleyin. En fazla karı yakalamak için haftanın beş günü yaklaşık 30 dakika egzersiz yapın. Aşırı uzak gibi görünen belirsizlik, yavaş başlayın ve yukarıya doğru çabalayın. Bir arkadaşınızla yürüyüşe, yüzmeye, spor yapmaya veya dans etmeye gidin. Tekdüzeliğinize biraz daha fazla hareket adil bir şekilde fayda sağlayabilir. Egzersiz ayrıca yüksek tansiyonun ortak nedeni olan stresten kurtulmayı da destekleyebilir..

2. Sağlıklı Bir Diyet Tüketin:

Cilt bakımı ipuçları - sağlıklı beslenme

Sağlıklı alım, böbrekleriniz için adil değil, ancak akciğerleriniz, kalbiniz, beyniniz ve vücudun diğer kısımları için gayet iyi. Havuç, brokoli, marul, bezelye vb. Sebzeleri yemelisiniz. Haftada 2 kez balığı, balığı, ton balığı ve ağzına kadar balığı beslenmenize dahil edin. Meyvelerde – portakal, elma ve muz böbrek sağlığı için en iyi seçimlerdir. Et tüketin, ancak avucunuzun büyüklüğüne benzer küçük bir porsiyonda yemeyi unutmayın..

3. Alkolü Bırakın:

İçecek yok

Çok miktarda alkol alırsanız, kan basıncınızın artmasına neden olabilir. Ne kadar alkol içtiğinizi tam olarak kontrol etmek, uygun bir kan basıncını korumanıza yardımcı olabilir. Erkek olduğunuzdan emin olmadığınız her gün için 2’den fazla içki içmediğinizden ve kadınsanız her gün 1’den fazla içmediğinizden emin olun..

4. Tuzlu Yiyecekleri Değiştirin:

tuz

Tansiyonunuzu güçlü bir seviyede tutmak için tuz ve alkol tüketiminizi kontrol edin. Yiyeceklere fazladan tuz atmayı bırakın ve büyük miktarda sodyum içeren diyetlerden kaçınmak için süpermarketteki etiketleri okuyun.

5. Sağlıklı Kilonuz Olsun:

çizgi diyet tartı ağırlığı

Sağlıklı bir kiloda kalırsanız, kan şekerinize ulaşmanıza, kan ağırlığınızı düzenlemenize ve böbrek hastalığı riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Aşırı kiloluysanız, diyabet ve yüksek tansiyon için ekstra tehlikedesiniz. Kilo vermeniz çok önemlidir çünkü; birkaç kilo vermek büyük bir değişiklik yaratabilir.

6. Şeker Tüketiminize Dikkat Edin:

şeker 2

Kalbi sağlıklı tutmak için diyetinize şekerli veya tatlandırıcı eklemekten kaçının. Yaşınızın normal olarak ne kadar şeker yediğini öğrenin veya doktorunuza danışın ve bunu o çeşitlilikte tutmayı dileyin. Bununla birlikte, şekerli yiyecekler yiyebilirsiniz, ancak daha sonra kontrol altında tutun..

7. Bol Sıvı İçin:

Bol sıvı

Herkesin her gün en az 8 ila 10 bardak su içmesi hayati önem taşımaktadır. Böbrekler bir havuzdan daha fazla bir filtre görevi görse de, kirleticiler, eliminasyon için idrar bölgesine itmek için yeterli su yükü olmaması durumunda birikebilir..