Şeker hastası olmak hayatınızın tehlikeye girmesine neden olmaz. Aslında, diyabetli insanlar muhtemelen diyabetsizlere göre daha iyidir. Bir tür olarak benimsediğimiz yeme alışkanlıklarının doğası göz önüne alındığında, hepimizin hasta olmaması şaşırtıcı. Sağlığımıza dikkat etmek, her şey ona bağlı olduğu için en önemli şeydir. Hasta bir bedenle hiçbir şey yapamazsınız..

Sağlıklı beslenmek için ideal kiloya ulaşmanızı engelleyen bazı alışkanlıklardan taviz vermeniz gerekecektir. Kilo vermek veya kilo vermek isteseniz de, birkaç ciddi problemden kaçınmak için bunu uygun bir şekilde yapmalısınız..

Şeker Hastalığı İle Sağlıklı Beslenmenin İpuçları

Meyve ve sebzeler:

Vitamin açısından zengin, yağ ve kalorisi düşük olan meyve ve sebzeleri yemeye çalışmanız en iyisi olacaktır. Basitçe söylemek gerekirse, doğal olarak besleyici olan lezzetli ikramlardır. Meyve ve sebzelerle ilgili en iyi şeylerden biri, onları hemen hemen her şeyle yemek pişirmek için kullanabilmeniz ve her zaman farklı seçeneklerle değişen belirli bir lezzetler koleksiyonu eklemeyi başarabilmeleridir..

Sağlıklı meyve salataları yiyebilir ve felç ve tansiyon sorunları yaşama konusunda daha az endişe duyabilirsiniz. Aslında, diyetinize meyve ve sebze eklediğinizde kalp hastalığı olasılığı doğrudan azalır..

Nişastalı Gıdalar:

Nişastalı gıdalar, vücudumuz tarafından yürütülen enerji üretim süreci için gerekli olan karbonhidratları sunanlardır. Patates, naans, chapatis, makarna, pirinç, ekmek ve diğer benzer yiyecekleri nişastalı yiyecekler olarak düşünebilirsiniz, çünkü bunlar vücudun iyiliği için gerekli olan mükemmel lif kaynaklarıdır..

Vücudunuz onları diğer yiyeceklerden daha yavaş sindirse de, sizi daha uzun süre açlıktan uzak tutabilirler..

Günlük:

Süt ürünlerini günlük diyetinizin bir parçası olarak görmelisiniz. Süt, yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri tüketmek, kalsiyum ile birlikte bir numaralı protein kaynağınızdır. Vücudumuzun iskelet yapısını düzenlemek için vücudumuzun belirli bir miktarda kalsiyum ve proteine ​​ihtiyacı vardır, yani vücudun doğru çalışması için kemiklerimizin ve yağlarımızın olması gerekir..

Eklenen tatların yanı sıra süt ürünlerinde ilave şekerden kaçının. Mükemmel derecede iyi bir ürünü mahvedebilir ve sağlıklı beslenmenizi abur cubur haline getirebilirler. Kahvaltıda, yulaf lapası ve köri ile yoğurt veya meyve üzerine süt almayı deneyin. Diyetinizde biraz çinko içeren peynir yemeyi deneyin..

Tuz:

Diyabet sorunu olan kişiler için tuz tüketmek de çözüm değil. Yankıları beklemeden ciddi miktarda alma riskini alamazsınız. Bu nedenle, yediğiniz her öğünde sınırlı miktarda tuz kullanmanız iyi bir tavsiyedir. Tercihen yemeği kendiniz pişirebiliyorsanız limiti aşmadan damak zevkinize göre tuz ekleyebilirsiniz. Doktorlar, işlenmiş gıdalardan çok daha güvenilir oldukları için ev yapımı yemekleri şiddetle tavsiye ediyor..

Bir diyet durumuyla uğraşırken seçebileceğiniz birçok öğe var. Önemli olan ulaşmaya çalıştığınız hedeftir. Kilo alıyor ya da veriyor olsun, belirli alışkanlıkları ve egzersizleri ciddiye almanız gerekecek. Diğer diyetler gibi, ona da zaman tanıyın ve ona özveri ve kararlılık sağlayın. İnşallah daha uzun ve sağlıklı yaşarsınız. Aldığınız miktarı takip etmek, almaktan daha zordur. telefonları takip etmek. Bu nedenle, ne yaptığınıza ve ne yapmak istediğinize çok dikkat etmelisiniz..