Dünyayı en iyi ve en kötü şekilde görme ayrıcalığına sahip olduk, çünkü küçük gözetleyicilerimizin arkasında, düzgün mekanizma ve görme yeteneğinin hüküm sürmesini sağlamak için beyne bağlı ve birbirine bağlı karmaşık optik ağ ağlarından bazıları var. Özetle, göz görme, dünyayı görmek için vizyonunuzu kullanma yeteneğidir. Şimdi, tıpkı herhangi bir vücut parçası gibi, her görme duyusunun arkasında, zaman zaman arızalanabilecek bir sinir vardır ve diğer tüm vücut parçaları gibi, bu bile ‘görme zayıflığı’ terimi sahneye çıktığında hasara uğrar..

Olağan şüpheliler ve en sık görülen göz rahatsızlığı, yaşadığınız duruma bağlı olarak uzağı görememe veya uzağı görememedir. Sonra şeker ve katarakt hastaları var. Katarakt, gözü kapatan bir opaklığa neden olarak görme kaybına ve kamaşma intoleransına neden olur. Optik sinirler üzerindeki aşırı stres bile göz sinirlerine zarar vererek görme yetisinin bozulmasına neden olabilir. Yaygın görme bozukluklarından bazıları, glokom gibi hastalıklardan sorumlu tutulabilir..

Görüşünüzü Doğal Olarak İyileştirin

Görme Yetersizliğinin Sebepleri Nelerdir:

Zayıf görme çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir, bunun ana nedeni genetik olabilir, genetiğin görme yeteneğinizin bozulmasında büyük bir rolü vardır. Genetiği daha fazla açıklamak için, ebeveynlerinizin ve büyükanne ve büyükbabanızın bilmeden size aktarılan sorunlarıdır ve görme durumunda bu yaygın bir faktördür, insanların ailelerinin bir geçmişi olduğu için genellikle görme sorunu yaşadıkları görülür. görme sorunları.

Genetik dışında, yüksek kan şekeri de kötü görmenin kışkırtıcısıdır. Yüksek kan şekeri şeker hastalığına neden olur ve bu da uzun vadede katarakt olarak bilinen bir körlüğe neden olur. Zayıf görme, bugün her on kişiden 5’inin muzdarip olduğu ve nüfusun yalnızca %50’sinin iyi bir görüşe sahip olduğu bir sorundur. İnsanların tekrar net görebilmeleri için kötü görme sorununu ortadan kaldırmak için birçok gelişme oldu..

Yetersiz görüşten son derece tehlikeli olana kadar değişen birkaç ana neden vardır. Görme bozukluğuna öncelikle kalıtsal problemler neden olabilir, eğer ebeveynlerinizden herhangi birinin görme sorunu olduğu için gözlük takma öyküsü olduğunu görürseniz, bu sorunun size geçmiş olma ihtimali yüksektir. Başka bir neden, yüksek kan şekeri probleminiz olabilir. Yüksek kan şekerinin iki tetikleyicisi vardır, ya obezsiniz ya da diyabet geçmişiniz var. Obezite, yüksek kan şekerinin ana nedenidir. Yüksek kan şekeri körlüğe yol açar ve bilinen birçok vakada kaydedilmiştir..

Ancak bazen görme bozukluğunun nedeni göz yorgunluğu kadar basit bir şey olabilir. Kitap, bilgisayar ekranları veya akıllı telefonlar gibi sürekli okuduğumuz bir dünyada, bu yoğun ve uzun süreli konsantrasyon nedeniyle gözlerimiz kolayca yorulabilir ve bu da görme bozukluğuna neden olabilir. Akıllı telefonlara ve bilgisayar ekranlarına uzun saatler boyunca odaklanmak göz yorgunluğuna neden olabilir ve bu da gözlerin uzaktaki nesnelere odaklanmasını zorlaştırır. Yaşlanma ayrıca görme bozukluğunun yaygın bir nedenidir. Gözün herhangi bir kısmı ve görme zamanla bozulabilse de, ileri yaşlarımızda görme kaybının en yaygın nedeni göz küresinin merceğinin kalınlaşması ve sertleşmesidir. Lazer göz ameliyatı, erken yaşlarımızda görme problemlerini düzeltebilir, ancak çok azımız yaşlılığa ulaşacak ve ameliyatlı veya ameliyatsız 20/20 görüşü koruyacağız..

Görme sorunlarının diğer nedenleri kafa travması, gözde enfeksiyon, doğum sorunları vb. olabilir. Gözdeki makula hücrelerinin retinadaki anormal kan damarlarının büyümesi nedeniyle dejenere olduğu bir durum olan Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu adı verilen skar dokusunun büyümesi de görme bozukluğuna yol açar. Tüm bu sorunların tek ve benzer bir sonucu olsa da; yavaş ve istikrarlı bir şekilde görme duyunuzu yok edecekler. Bu nedenle, etrafınızdaki güzel dünyayı görmeye devam edebilmeniz için bugün gerekli önlemleri alın..

Görüşünüzü Doğal Olarak Nasıl Geliştirirsiniz – En İyi İpuçları:

Aşağıda, görme yeteneğinizi çok kısa sürede verimli bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak son derece kullanışlı birkaç ipucu verilmiştir. Görme duyunuz, duyu organlarınızın en önemli parçalarından biridir, bu nedenle onları güvende tutmak son derece önemlidir, en iyi ipuçlarından bazıları şunlardır:

1. Görme Yeteneğinizi Doğal Olarak Geliştirmek İçin Egzersizler:

Uygulandığında görme yeteneğinizi büyük ölçüde geliştirmenize yardımcı olabilecek birkaç egzersiz vardır. Bu alıştırmalar, sizin için daha net olan şeyde hiçbir zaman büyük bir fark görmeyeceğiniz için faydalıdır, bu alıştırmalar şunlardır:-

♦ Yanıp Sönen Oturum :

Göz kırpma, göz çevresinde onu tozdan koruyan ve enfeksiyondan koruyan bir film oluşturmaya yardımcı olur. Doğal olarak göz kırpmamıza rağmen, biraz zaman ayırıp bunu sadece 10 dakika boyunca nerede oturduğumuzu ve periyodik olarak göz kırptığımızı sadece göz kırpmaya adarsak, gözlerimiz üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Sadece onları dinlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda onları herhangi bir toz veya maddeden korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olacağız..

♦ Soldan Sağa Hareketler :

Gözlerini kapat, onları soldan sağa hareket ettirmeye başla. Bu egzersiz, size daha rahat bir his vererek gözlerdeki gerginliği yatıştırmaya yardımcı olur. Bunu gece yapmak her zaman iyidir çünkü bu egzersizden sonra iyi bir uyku gereklidir. Bunu yaklaşık üç hafta yatmadan önce yapmak görme duyunuzu kesinlikle iyileştirecektir..

♦ Yoga :

Yoga bize görme yeteneğimizi geliştirmemize yardımcı olabilecek birçok egzersiz sağlar. Avuç içi, göz kırpma, dönerek bakış, önden ve yandan bakış, yandan bakış vb. bu alıştırmalardan bazılarıdır..

Avuç içi – Avuç içlerinizi ısınana kadar ovun ve hafifçe göz kapaklarınızın üzerine bastırın. Avucunuzun sıcaklığını gözlerinize aktardığını ve göz kaslarınızın gevşediğini hissedin. Ellerinizden gelen ısı gözleriniz tarafından tamamen emilene kadar bu şekilde kalın ve bunu en az üç kez tekrarlayın..

Yaklaşık 10 kez hızlıca göz kırpın. Gözlerinizi kapatın ve nefesinize odaklanarak birkaç saniye rahatlayın. Bu egzersizi yaklaşık 5 kez tekrarlayın.

2. Doğal Olarak Görmeyi İyileştirmek İçin Evde Tedavi Yöntemleri:

Görme duyunuzu iyileştirmek için çok sayıda ev ilaçları vardır, bazı insanlar için bu ilaçlar görme yetisine yardımcı olan tek şeydir, bu ilaçlar şunlardır:-

♦ Buhar :

Gözlere uygulanan buhar, göz çukurlarının etrafındaki gerginliği yatıştırmaya yardımcı olabilir. Görme bozukluğuna genellikle gözlerdeki sinirlere aşırı baskı neden olur. Steam bu sorunu gidermeye yardımcı olabilir.

♦ Düşük Işık Tedavisi :

Görme sorunları olan daha ileri bir hasta için, düşük ışık tedavisi harika bir evde çaredir, bu çarede bir kişi sert ışıktan uzak tutulur ve sadece yumuşak ışık verilir, böylece gözdeki herhangi bir yaranın iyileşmesine izin verilir. Sert ışık gözleri daha fazla inciterek daha fazla görme sorununa neden olur. Düşük ışık tedavisi, gözlerinizi güvende tutmanın ve onları yavaşça iyileştirmenin harika bir yoludur..

♦ Isı :

Her gece kafa travması geçirdiğinizde gözlerinize ısı sağlanması, görüşünüzü kontrol altında tutmanın en iyi yoludur. Travma, zaman zaman bulanık görmenize neden olur. Gözünüze basit bir havlu dokunuşu ile sağlanan bu ısı, size arzu ettiğiniz rahatlığı verecek ve gözlerdeki sinirleri yatıştırarak görme yeteneğinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır..

♦ Vitaminler ve Antioksidanlar :

İki çeşit vitamin ve antioksidan, görme yeteneğini iyileştirmeye yardımcı olur. Bunlar: Eksikliği düşük ışıkta ve gece görmek için kritik olan bir pigment olan rodopsin arzımıza zarar veren A Vitamini ve Lutein

♦ Havuç :

Görme duyunuzda ani bir sorun yaşarsanız, günlük hayatınıza çiğ havuç ekleyin. Görme yeteneğini geri kazanmaya yardımcı olan eski bir ev ilacıdır. Görüşünüzün bulanıklaştığını fark ederseniz ve okumak için çok uzağı veya çok küçük şeyleri görmek için gözlerini kısmanız gerekiyorsa, o zaman muhtemelen bir görme probleminiz var demektir. Havuç, gözler için harika bir çare olan A vitamini bakımından zengindir. A vitamini, gözlerinizdeki sinirleri güçlendirir ve uzun vadede daha iyi görme sağlar..

Havuç veya bu konuda A vitamini açısından son derece zengin herhangi bir yiyeceğin eklenmesi size sadece sağlıklı bir diyet vermekle kalmayacak, aynı zamanda harika bir görüşe sahip olma olasılığınızı da artıracaktır. Görme, vücudunuzdaki A vitamini eksikliği nedeniyle büyük ölçüde engellenir. Havuç çiğ veya pişmiş olarak yenildiğinde bu eksiklik giderilebilir..

♦ Yeşil Sebzeler :

Diyabet hastası için, belirli görme sorunları ile acı çekmeye başlamanız çok uzun sürmez. Görme sorunları yaşamamak için şeker hastalığınızı kontrol altında tutmak için kirinize çok fazla yeşil gıda ekleyin. Yeşiller kan şekerinizi kontrol ederek diyabeti uzak tutacaktır. Bu sadece sorunu geciktirecektir, ancak bu nedenle diyabetin herhangi bir yan etki olmaması için uygun bir doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir..

♦ Morina Karaciğeri Yağı :

Besinlerle dolu balık karaciğeri yağı, A ve D vitaminleri açısından zengin bir kaynaktır ve uygun şekilde tüketildiğinde görmenin iyileşmesine yardımcı olur. Düzenli olarak tüketirsek vizyonumuz büyük ölçüde iyileşir..

 ♦ Yabanmersini :

Yabanmersini, retinanın görsel mor bileşeninin yenilenmesini uyardığı için gece görüşünü iyileştirmeye yardımcı olabilen görme ve göz sağlığı için popüler bir bitkidir..

Aynı zamanda bizi makula dejenerasyonu, glokom, katarakt vb. hastalıklara karşı da korur. Antosiyanosit adı verilen çok güçlü antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip bir kimyasal içerdiğinden diyabet ve yüksek tansiyon ile ilgili retina sorunlarına da iyi gelir..

♦ Badem :

Badem, zengin omega-3 yağ asidi, antioksidan içeriği ve E vitamini içeriği nedeniyle vizyonu geliştirmek için harikadır..

  1. 5 ila 10 bademi geceden suda bekletin..
  2. Ertesi sabah, bu bademleri kabuklarını soyduktan sonra öğütün..
  3. Bu macunu bir bardak ılık sütle yutun..
  4. Bunu en az birkaç ay boyunca her gün tekrarlayın..

♦ Rezene:

Rezene, sağlıklı gözleri destekleyen ve aynı zamanda kataraktın ilerlemesini yavaşlatan antioksidanlar içerir. Geçmişte rezene görme otu olarak kabul edildi.

♦ Yabani Kuşkonmaz :

Yabani kuşkonmaz, görme yeteneğini iyileştirmeye yardımcı olan başka bir ev ilacıdır. Bu bitki aynı zamanda gözlerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlar..

Gözler bizim için değerli bir hediyedir ve onlara değer vermeliyiz. Hepimiz sonsuza kadar mükemmel görüşe sahip olamayabiliriz ama gözlerimiz üzerindeki yükü azaltmak için çabalar ve aktif olarak görme yeteneğimizi geliştirmeye çalışırsak gözlüklere kesinlikle veda edebiliriz..