Vitamin eksikliği, birçok yaş grubundaki kadınlar için oldukça yaygın bir senaryodur. Kalsiyumdan minerallere ve vitaminlere kadar, kadınlar genellikle sağlık için bu dozları kaçırırlar. Vücut hastalıkları ve hastalıkları, diyet kısıtlamaları ve özel diyetler veya kariyer baskıları nedeniyle stres ve yoğun yaşam programları nedeniyle olsun, vitamin eksikliği kadınların genel sağlığını oldukça sık etkiler. Bu nedenle multivitaminlerin kadınlar için önemi bilinmelidir.!

Çeşitli çalışmalar ve araştırmalar, vitaminlerin, besinlerin ve minerallerin kadınların genel refahı için gerekli olduğunu kanıtlamıştır (1). İşte kadınların hangi vitaminleri alması gerektiğini, doğru kaynaklardan nasıl alınacağını ve daha fazlasını anlamanız için bu rehber..

Vitaminler Neden Gereklidir ve Kadınların İhtiyaç Duyduğu Temel Vitamin ve Mineraller Nelerdir?:

Vitaminler ve mineraller genel sağlık için oldukça gerekli ve hayatidir. Vücudumuzda sağlık ve enerji için çok önemli olan toplam 13 temel vitamin vardır. Bu vitaminler ve mineraller birlikte hastalık olasılığını azaltmaya, bizi sağlıklı tutmaya, enfeksiyonları azaltmaya, kan pıhtılarına ve kayıplara karşı korumaya ve bağışıklığı artırmaya yardımcı olur.2). Birkaç araştırma parçasının, kadınların erkeklere kıyasla vitamin eksikliğine daha yatkın olduğunu gösterdiği göz önüne alındığında (3), işte bu yüzden sağlıklı bir yaşam için hayati önem taşıyorlar. İşte kadınlar için gerekli olan temel besinlerin listesi:

 • İyi görüş ve cilt – A Vitamini.
 • Enerji üreten – B1 Vitamini (Tiamin olarak da bilinir).
 • Vücudu radikallerden korumak – B2 Vitamini (Riboflavin).
 • Kalp risklerinden korunma ve yardım – B3 Vitamini (Niasin).
 • Artan bağışıklık gücü – Vitamin B5 (Pantotenik asit).
 • Miyelin üretin ve hücreleri koruyun – Vitamin B6 (Piridoksin).
 • Daha iyi metabolizma ve cilt sağlığı – B7 Vitamini (Biotin).
 • Daha iyi sinir sistemi – B9 Vitamini (Folat).
 • Uygun kırmızı kan hücreleri – B12 Vitamini (Kobalamin).
 • Vücut dokularının büyümesi – C vitamini.
 • Kalsiyum ve daha güçlü kemikler – D vitamini.
 • Bağışıklık gücü – E Vitamini.
 • Daha iyi kalp ve kemik sağlığı – K Vitamini.
 • Tiroid sağlığı ve iyi hamilelik – İyot.
 • Vücudun biyokimyasal fonksiyonlarına yardımcı olmak – Magnezyum.
 • Beyin sağlığı için Omega 3 yağ asitleri.
 • Kemik sağlığı ve diyabetin önlenmesi için kalsiyum.
 • Anemiyi önlemek için demir.
 • Karaciğer fonksiyonları için kolin.

Temel Vitaminler İçin Besin Kaynakları:

İşte kadınların bu önemli vitaminlerin çoğunu günlük olarak almasına yardımcı olabilecek en iyi ve erişilebilir besin kaynakları. Bu vitaminleri vücuda almanın en kolay yolu dengeli ve sağlıklı, temiz bir diyete sahip olmaktır. Bu, iyi meyveler, daha fazla sebze, kepekli tahıllar, süt ürünleri ve az yağlı proteinleri içerir. Bu besinlerin büyük bir kaynağı olabilecek birincil gıdalar (4),

Temel Vitaminler İçin Besin Kaynakları

Kadınlar İçin En İyi 10 Multivitamin – 2020:

Bu gıdalara rağmen, daha iyi sağlık için multivitamin kullanımını gerektirebilecek koşullar vardır. İşte bugün piyasada oldukça kabul gören kadınlar için en önemli on multivitamin ürünü ve tableti..

1. Kadınlar için Inlife Multivitaminler ve Mineraller Formül Takviyeleri:

Kadınlar İçin Inlife Multivitaminler ve Mineraller Formül Takviyeleri

ŞİMDİ AL

Kadınlara yönelik bu 60 kapsüllük Inlife multivitamin ve mineral takviyeleri, piyasadaki en popülerler arasındadır. Bağışıklığı artırmaya, desteklemeye, kemik ve kalp sağlığına büyük ölçüde yardımcı olan üzüm çekirdeği, kızılcık ve ginseng gibi 24 temel vitamin ve diğer doğal formüllere sahiptir. Genel besin dengesi bu kapsüllerle halledilir.

2. Günde Bir Kadın 50+ Multivitamin:

One A Day Kadın 50+ Multivitamin

ŞİMDİ AL

One A Day Company, batıda, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler kapsüller ve şimdi Hindistan pazarına ve diğer ülkelere bile girdi. Kadın kapsülleri için bu iyi vitaminler, özellikle 50 yaş üstü olanlar için faydalıdır ve içindeki tüm Vitamin ve Minerallerin iyiliğini içerir. Bu kapsüller ayrıca yapay tatlandırıcılar ve koruyucular veya şuruplar içermez, bu da onları genel sağlık açısından kadınlar için piyasada en çok aranan takviyeler haline getirir..

3. Kadınlar için OZiva Protein ve Otlar Multivitaminleri:

Kadınlar İçin Oziva Protein Ve Otlar Multivitaminleri

ŞİMDİ AL

Oziva’nın multivitaminleri, sadece Multivitaminlerin iyiliğini içermekle kalmaz, aynı zamanda zencefil, lale, Shatavari gibi doğal otlar da içerir. Spor ve egzersiz hayatında düzenli ve aktif olan herkes için bu kapsüller, büyük protein sağlama ve metabolizmayı iyileştirme konusunda yaptıkları yardım göz önüne alındığında mükemmeldir..

4. Doğa, Demir ve Kalsiyum ile Onun İçin Çoklu Yaptı:

Doğa, Demir ve Kalsiyum ile Onun İçin Çoklu Yaptı

ŞİMDİ AL

Nature Made’nin bu kapsülü, günlük genel beslenme desteği için içinde 23 besin maddesi içeren bir besin takviyesidir. Bu, içinde demir ve kalsiyum yüklü olan ve yapay tatlar içermeyen popüler kadın multivitamin tabletleridir. Doğal besinlerin yanı sıra jelatin, glikol, sodyum ve selüloz gibi diğer minerallerin iyiliğine de sahiptir..

5. Rainbow Light Kadın Tek Multivitamin Tableti:

Rainbow Light Kadın Tek Multivitamin Tablet

ŞİMDİ AL

Rainbow light’ın kadın multivitaminleri sadece multivitaminler ve besinlerin iyiliğini içermekle kalmaz, aynı zamanda genel kalp ve kemik sağlığını desteklemeye yardımcı olan doğal meyveler, sebzeler ve probiyotikler içerir. Gluten içermezler ve bağışıklık sistemi gücünü artırmak için en iyisidirler ve sağlıklı bir kemik sistemini desteklerler..

6. Yaşam Bahçesi Kadınlar İçin Vitamin Kodu:

Hayat Bahçesi Kadınlar İçin Vitamin Kodu

ŞİMDİ AL

Garden of Life’ın Vitamin Kodu kapsülleri, kalp sağlığını, daha iyi üreme sistemini ve kadınların refahını iyileştirmek için özel olarak yapılmış vejetaryen kapsüllerdir. Üründe doğal besin ve minerallerin yanı sıra pancar, brokoli, elma, ıspanak, domates, çilek, böğürtlen, salatalık, kereviz ve diğer yeşil sebzeler gibi organik meyve ve sebzeler bulunur. Vücuda antioksidanlar sağlamaya yardımcı olur ve genel bağışıklık sistemini destekler..

7. Centrum Silver Yetişkinler Kadınlar için 50+ Multivitamin:

Centrum Silver Yetişkinler 50+

ŞİMDİ AL

Centrum Silver kapsül, 50 yaş üstü kadınlar için bir başka popüler ve en iyi multivitamindir. Kapsüller, genel sağlık ve refahı iyileştirmeye, enerji seviyelerini artırmaya ve kalp ve kemik sağlığına bağışıklık desteği sağlamaya yardımcı olan antioksidanlarla birlikte tüm vitamin ve mineralleri içerir..

8. Kirkland Günlük Multivitamin Tabletleri:

Kirkland Günlük Multivitamin Tabletleri

ŞİMDİ AL

Kirkland günlük multivitamin ve mineral kapsülleri, vücuda gerekli olan genel besinleri ve antioksidanları sağlamak için popülerdir. diyet takviyeleri olarak bile popülerdirler ve enerji ve bağışıklık seviyeleri ile dengeli bir diyet vermeye yardımcı olurlar. Bu kapsüller, günlük yaşamda daha yüksek enerji seviyeleri ile kadınların iyi kemik ve kalp sağlığı kazanmalarına yardımcı olur..

9. Kadınlar için Gerçek Temel Multivitamin:

True Basics Multivit Kadın

ŞİMDİ AL

Kadınlar için True Basics multivitaminleri ve kapsülleri, daha iyi ve aktif bir yaşam tarzına yardımcı olur, enerji seviyelerini artırır ve genel refah ve sağlığa destek sağlar. Tüm vitamin ve minerallerin yanı sıra, gerçek temel kapsüllerde ayrıca bağışıklık seviyelerini ve gücü artırmak için üzüm çekirdeği özü, nar ve diğer antioksidanlar bulunur. Ayrıca içlerindeki yeşil çay ve soya gibi maddeler sayesinde daha iyi saç ve cilt sağlığına yardımcı olurlar..

10. Kadınlar için Sağlık Kartı Multivitamin:

Sağlık Kartı Multivitamin

ŞİMDİ AL

Health Kart’ın kadınlara özel bu multivitamin kapsülleri, ginseng, soya, likopen ve Ginkgo Biloba gibi doğal bileşenlerin yanı sıra potansiyel olarak çeşitli mineraller ve besinlere sahiptir. Sağlıklı vitamin ve minerallerin yanı sıra bu doğal besinler, enerji seviyelerini yükseltmeye, bağışıklık sistemini artırmaya, kan dolaşımına yardımcı olmaya ve sağlıklı varlığı teşvik etmeye yardımcı olur. 40 yaş üstü kadınlar için en iyi multivitamindir..

Bu verilen kapsüllerin yanı sıra, gökkuşağı hafif kadın kapsülü, canlı kadın enerji kapsülleri, vitafusion kadın sakızlı vitaminleri, swisse kadın ultivite, olly kadın multivitamin ve doğanın bounty kadın multivitamin kapsülleri, diğer popüler ve dikkat çekici olanları içerir..

Multivitamin Ne Zaman Gereklidir??

Vücuda yardımcı olmak için belirtilenler gibi multivitamin kapsüllerinin gerekli olabileceği birkaç durum olabilir. Bu multivitaminlerin gerekliliğini gerektirebilecek faktörlerden bazıları şunlardır:,

 • Vücut hastalığı ve anemi, vitamin eksikliği gibi endişeler.
 • zayıf.
 • Spesifik diyet sistemi.
 • 60 yaş üstü.
 • Hamilelik ve üreme aşaması.

Bununla birlikte, bu vitamin kapsüllerini kendi başınıza düşünmek için bir çağrı almadan önce bir doktora ve doktora danışmanız çok önemlidir..

Kadın kapsülleri için bu multivitamini alırken, genel refah için her zaman dengeli ve sağlıklı bir diyete dikkat edilmelidir. Bunlar sadece enerji seviyelerini artırabilen ve bağışıklık sistemini artırabilen ancak uzun vadeli bir alternatif olamayacak takviyelerdir. Bu nedenle, daha iyi sağlık için her zaman sağlıklı ve temiz bir yaşam tarzı izlemenizi tavsiye ederiz..

Sorumluluk Reddi: Bu multivitamin ve mineral tabletlerden herhangi birini almaya karar vermeden önce daima sağlık uzmanınıza danışın. Fiziksel durumunuza ve özel sağlık endişelerinize bağlı olarak, doktor gerektiğinde alternatifler veya daha iyi seçenekler konusunda tavsiyelerde bulunabilir..

SSS:

1. Düzenli Multivitamin Kullanmanın Faydaları Ne Olabilir??

Genel sağlık ve bağışıklık düzeylerini artırmak, enerji düzeylerini artırmak, yorgunluk ve bitkinliği azaltmak, uykuya yardımcı olmak ve üreme sistemine yardımcı olmak gibi düzenli olarak multivitamin almanın çeşitli faydaları vardır..

2. Kadın Sağlığı İçin Bu En İyi Multivitaminlerin Çalışması Ne Kadar Sürer??

Genel olarak, multivitamin kapsüllerinin çalışması ve size sonuçları göstermeye başlaması için en az iki ila dört hafta gerekir..

3. Gün İçinde Multivitamin Almak İçin Doğru Zaman Ne Zaman??

Multivitaminleri asla aç karnına almayın. Günlük öğünü göndermek için her zaman bu kapsülleri almayı düşünebilirsiniz..