Her birimiz ona göre çalışmak ve çoğu zaman karar vermek için harcamamak için bir rutin belirleriz. Hepimiz bir zaman çizelgesi belirlersek, zihnimize fazla baskı uygulamamıza gerek kalmaz ve tüm enerjimizi bazı verimli faaliyetler için kullanabiliriz. İyi ve aktif bir ruh sağlığı insanı her zaman dalgın insanlardan daha çok takdir edilir..

Hepimiz zihinsel sağlığımıza odaklanırsak işteki verimliliğimizi artırabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve hepsinden önemlisi diğerlerinden daha uzun süre sağlıklı kalabilirsiniz..

Ruh Sağlığınızı Geliştirmek İçin Harika İpuçları

Ruh Sağlığınızı İyileştirmek İçin Her Gün Yapabileceğiniz 15 Şey:

Mutluluğunuzu artırmak ve stresi azaltmak için burada iyi ve aktif zihinsel sağlık oluşturabilecek en iyi 15 günlük alışkanlık var..

1. İlişkiler Kurmak:

Aile üyeleri, arkadaşlar ve iş arkadaşlarınızla iyi ve sağlıklı bir ilişki sürdürmeniz her zaman tavsiye edilir, çünkü bu sizi mutlu eder ve günün sonunda bir iyilik hissi yaratır. Başkalarına yardım ederseniz, ihtiyaç duyduğunuzda başkalarının da yardımcı olacağı söylenir, bu yüzden insanları birbirine bağlamaya ve ilişkileri geliştirmeye çalışın..

2. Yatma ve Uyanma Zamanını Ayarlayın:

Uyanmak ve hatta yatmak için bir zaman ayarlamak veya sabitlemek çok gereklidir. Sanki erken kalkıyormuşsunuz gibi yeterli zamanınız ve huzurunuz var, böylece tüm gün iş ayarlanabiliyor ve her zaman vaktinde oluyorsunuz. stresli serbest gün.

3. Kendinize Biraz Zaman Verin:

İnsanların kısaca kalmak istedikleri ve değişiklikleri sevmedikleri gözlemlenmektedir. Ancak günlük rutinin dışında kendinize zaman ayırmanız önemlidir. Bir insanın hayatı çok öyle bir şeyse, eylemle doluysa, siz de dahilsiniz, ancak karar sizin olmalı, zorla veya zımni değil.

4. Yeteneklerinizi Tanıyın:

Her insanın kendi gücü ve zayıflığı vardır, bu yüzden şimdi onları tanımaya başlayın ve bunları sizin için de başkalarının iyiliği için uygun zaman ve yerde kullanın. Bu yeteneğiniz refahı artırabilir ve kendinizi iyi ve tatmin olmuş hissedersiniz..

5. Egzersiz Yapın ve Sağlıklı Besleyin:

Birçok çalışma ve araştırmaya göre, egzersiz yapan veya yoga yapan kişilerin sağlıklı kaldıkları ve kaygı veya depresyona daha az eğilimli oldukları kanıtlanmıştır. İyi bir sağlık ve iyi bir diyet, zihinsel sağlığı kilometrelerce artırabilir.

6. Paylaşın veya Başkalarına Verin:

Toplumun veya grubun iyiliği için bir şeyler vermek veya katkıda bulunmak bile sizi mutlu ve tatmin olmuş hissettirebilir. Aynı zamanda yaşlı bir kişiye veya komşularınıza yardım etmek veya bir hatta gönüllü olmak da olabilir. Tüm bu faaliyetler, olumlu duygulara katkıda bulunabilir ve zihninizdeki ve ruhunuzdaki tüm olumsuzlukları aşındırabilir..

7. Gezilere Çıkın:

Görevlerinizi iyi ve mükemmel bir şekilde yerine getirebilmeniz için her birimizin şarjlı ve aktif olması çok önemlidir. Doğanın güzelliği ruh halinizi ve hatta öz saygınızı yükseltebileceğinden, arkadaşlarınızla dışarı çıkmanız veya yürüyüşe çıkmanız veya gezintiye çıkmanız gereken bir yol. Güneş ışınlarının insan beyin hücrelerini harekete geçirdiği ve kişinin ruh halini iyileştiren hormonlar salgıladığı söyleniyor..

8. Vizyon veya Amaç Yaratın:

Odaklanmanızı ve beyninizi her zaman aktif tutmak için, önemli olan, bu noktada ulaşmanız gereken bir vizyon veya hedef belirlemenizdir. Fiziksel veya sosyal olarak size mutluluk veren herhangi bir hedef koyabilirsiniz ve onu da dört gözle beklersiniz..

9. İlaçları Belirli Zamanda Tüketin:

Bu, ilacınızı almayı hatırlattığı için ilacınızı belirli bir zamanda tüketmeniz gereken başka bir uygulamadır ve herhangi bir sorun yaşamadan düzgün bir şekilde çalışırsınız..

10. Minnettarlığı Ekleyin:

Birçok araştırmaya göre, bir kişi günlük veya haftalık olarak bazı olumlu şeyler yazarsa, zaman zaman bunları yaşadığınızda stres seviyenizi düşürebilir ve bu küçük olumlu şükranların düşünce sürecinizi tamamen değiştirebileceği kanıtlanmıştır..

11. Yapılacaklar Listesi Belirleyin:

Her birimiz için iş önceliklerini belirlemek ve gerekli olan işleri hızlı ve önce yapmak çok önemlidir. Anında ilgilenmeniz gereken bir liste yapın, diğerleri size net bir eylem planı ve hatta işinizde kolaylık sağladığı için bekleyebilir..

12. Eğlence ve Zevkle İlgili Etkinliğe Katılın:

Kendinizi mutlu hissettiren ve bundan zevk aldığınız şeyleri deneyin ve bunu yaparken kendinizi tatmin hissedin. Sizi tatmin eden ve ruh halinizi yükselten herhangi bir şey oynamak, arkadaşlarınızla veya ailenizle vakit geçirmek olabilir..

13. Canlı Organize Yaşam Tarzı:

Hayatınızda düzenli kalmanız çok önemlidir, çünkü düzensizlik sizi endişeli ve stresli hissettirebilir ve hatta ruh halinizi düşürebilir. Bazı insanların ertesi güne harika bir başlangıç ​​yapabilmeleri için güne çıkmadan önce ofis masalarını temizlemeleri gibi, organize olmak da harika bir şekilde yardımcı olabilir..

14. Yeterli Uyuyun:

İnsan vücudunun yeterli uykuya ihtiyacı olduğu, beyin hücrelerini harekete geçirdiği ve tüm gün aktivite için enerjik ve neşeli olduğu kanıtlandığı için, hem bedenen hem de ruhen sağlıklı kalabilmek için geceleri iyi uyumanız gerekir. Bir kişinin günde en az sekiz saat uyuması gerekir, böylece odaklanmış kalırsınız ve stres hormonları azalır, böylece üretkenliğinizi artırırsınız..

15. Heyecan Verici Bir Şey Deneyin:

Yeni bir şeyler denemeye devam etmek ve her zaman zihinsel olarak meşgul olmaya devam ederken ve aynı zamanda bilginizi ve yeteneğinizi geliştirirken öğrenmeye devam etmek çok gerekli ve önemlidir. Yapmayı düşündüğünüz ama yapamadığınız şeyi deneyin, şimdi daha fazla gecikme olmadan başlamanın zamanı geldi..

Tüm bu uygulamalar ve yöntemler size zaman kazandırabilir ve işinizde daha verimli ve enerjik kalabilirsiniz. Bu basit uygulama zihinsel sağlığınızı destekleyebilir ve düzenli kalabilirsiniz. Yavaşça rutininize bir alışkanlık ekleyin ve zihinsel sağlığınızı uyanık ve mutlu tutun.

ruh sağlığı için ipuçları