Sırt ağrısından nasıl kurtulabilirsiniz? Toplumumuzda sırt ağrısı artı sırt yaralanmaları son derece sık görülür. Bu insanların yarısı, sırt problemlerinin sayısız bölümünü bilecektir. Sırt sorunları balık tutmaya, golf oynamaya neden olabilir, aksi halde hala sadece çocuklar ve torunlar acı içinde oynuyor.

sırt ağrısı nasıl önlenir

Kötü durumlarda, bir sırt sorunu, hala giyinebilmeyi engelleyebilir. Kabaca yaptığınız tek şey sırtınızın kullanımını gerektiriyor, ayrıca sırt sorunları neredeyse hiçbir zaman yalnız bir aktivitenin veya başka bir kazanın sonucu değildir..

Sırt Ağrısı Nasıl Önlenir:

Şimdi bu makale ile sırt ağrısından nasıl kaçınılacağını açıklıyoruz. İşte bizi takip eden sırt ağrısını önlemek için 7 ipucu.

1. Uyku Duruşu:

Bazen dizleriniz biraz yukarı çekilerek yan yatarak uyumanız önerilir. Bir yastığı dizlerinizin altına, diğerini de belinizin altına yerleştirin. Karnınızın üzerinde uyumak özellikle sırtınız üzerinde zor olabilir. Emin ol başka türlü uyuyamazsın, kalçalarının altına bir yastık koy. Belirsiz bir şekilde sırt üstü yatmalısınız, ekstra destek için dizlerinizin altına bir yastık, aksi takdirde sarılmış bir havlu koymalısınız. Yan yatarken, kalçalarınızı ve sırtınızı doğru hizada tutmak için bacaklarınızın arasına bir yastıkla uzanmayı deneyin..

2. Duruşunuza Dikkat Edin:

Sırt ağrısını önlemek için en iyi sandalye, düz sırt veya bel desteği olan sandalyedir. Otururken dizlerinizi kalçalarınızdan biraz daha yukarıda tutun. Gerekirse ayaklarınızı bir taburede destekleyin. Uzun süre oturmanız gerekiyorsa, başınızı dik tutun ve midenizi içeri çekin. Mümkünse, bir ayağınızı bir taburede gevşetin – ayrıca her 5 ila 15 dakikada bir ayak değiştirin..

3. Doğru Çantayı Seçin Aksi takdirde Evrak Çantası:

Aksi takdirde, başınızın üzerine ulaşacak kadar uzun, geniş, uyarlanabilir bir kayışla bir çanta alın. Bu şekilde giymek için bir kurye çantası (bisikletli kuryelerin giydiği gibi) tamamlanmıştır. Kayışın çantanın diğer omzunda olması, ağırlığı ekstra eşit olarak dağıtır, ayrıca omuzlarınızın ve sırtınızın ağrısız kalmasına yardımcı olur. Askıları olmayan ağır bir çanta taşırken, tüm stresi vücudun bir tarafına vermemek için sık sık el değiştirin. Yükü hafifletmek için ara sıra çantaları, çantaları, sırt çantasını ve ayrıca ihtiyacınız olmayan diğer taşıyıcıları boşaltın..

4. Kilonuzu İzleyin:

Özellikle orta bölgenizdeki fazla kilolar, ağırlık merkezinizi eşitsiz hale getirerek ve belinizi zorlayarak sırt ağrısını daha da kötüleştirebilir. İdeal kilonuzun 10 poundunda kalın, sırt ağrısını kontrol etmenize yardımcı olabilir.

5. Ekstra Egzersiz Yapın:

sırt ağrısı

Belirsiz bir şekilde sırtınız ağrıyor; Serbest kalmanın en iyi yolunun egzersizi ve dinlenmeyi sınırlamak olduğunu düşünebilirsiniz. Aksi takdirde bir gün dinlenmek yardımcı olabilir, ancak bundan fazlası ağrıya yardımcı olmayabilir. Uzmanlar artık olağan fiziksel aktivitenin inflamasyonu ve kas gerginliğini hafifletmeye yardımcı olabileceğini biliyor..

6. Sigarayı Bırakın:

Sigara, daha zayıf bir omurgaya ve sırt ağrısına yol açabilecek osteoporoz tehlikesini artırır. Bu alışkanlık aynı zamanda tüm vücuttaki kan akışını azaltır, bu da oksijeni omurilik dokusuna azaltır ve iyileşme sürecini engeller..

7. Nasıl Kaldırdığınıza Dikkat Edin:

Ağır nesneleri kaldırmak için belden eğilmeyin. Dizlerinizi çevirin ve çömelin, mide kaslarınızı içeri çekin, ayrıca ayağa kalkarken nesneyi vücudunuza yakın tutun. Kaldırırken vücudunuzu sarmayın. Yapabiliyorsanız, ağır nesneleri çekmek yerine itin. Arkadan itmek daha kolay.

8. Stresten Kaçının:

Stresin yanı sıra sırt ağrısı stresi ve gergin kaslar el ele gider. Sırt üstü ve omuzlarınızda çok fazla gerginlik taşıyorsanız, sırt yaralanması için olgunsunuz. Bu bölümde, yüksek stres seviyeleri yaşadığınızda ve sırtınıza dikkat etmeniz gerektiğinde size yardımcı olacağız. Ayrıca stresinizle başa çıkmak için bazı ipuçları sunacağız, örneğin görselleştirme.

Umarım sırt ağrısını nasıl önleyeceğiniz yukarıdaki makale sizin için yararlıdır ve sırt ağrısını etkili bir şekilde azaltır..