Aç bir adamın damak tadına hükmeden şefin ellerinden ara sıra çalkalanarak var olan yeni bir tarifle dünya şu anda garip bir yerde. Dünya iyi yemek talep etti, ancak tat alma tomurcuklarını uyuşturma pahasına değil ve şimdi bu çaba gerçek. ‘Sağlık’, çoğu kilo gözlemcisinin sağlıklı ama lezzetli yiyecekleri tercih etmek istediği bilinçli bir kelime haline geldi. Bu durumun nimeti, bir besin öğesini diğeriyle eşleştirerek cennetsel bir damak tadına hayat vermemizle birlikte gelir. Aşağıda, tadını çıkarmak isteyebileceğiniz bazı sağlıklı kombinasyonların bir listesi verilmiştir..

Sağlıklı Gıda Kombinasyonları

En İyi Sağlıklı Gıda Kombinasyonları:

1. Yulaf ezmesi ve Yabanmersini:

Yulaf ezmesi ve yaban mersini sağlıklı gıda kombinasyonları

Sabah kahvaltınız, üzerine bir kase ılık süt, yulaf ezmesi ve yaban mersini serpilerek sıralanır. Bu, uygun özenle sağlığınıza hitap eden en yoğun kahvaltı fikirlerinden biri olarak kabul edilir. Yaban mersini manganez, C vitamini ve antioksidanın güç merkezi olmasına rağmen, yulaf unu, sindirim ve kilo verme kriterlerinize hitap ettiği otantik sağlık bakımı için sonsuza dek övüldü..

2. Ispanak ve Yumurta:

ıspanak ve yumurta en sağlıklı besin kombinasyonları

Bir dahaki sefere kendinize bir sandviç yapmakla uğraştığınızda, yumurtanıza ve mayonezinize biraz taze yeşillik eklediğinizden emin olun. Ispanak yaprağı ve yumurta karışımı salata olarak da kullanılabilir ve yumurtanın size protein zenginliği verdiği ve yeşilin gece körlüğüne, kas dejenerasyonuna ve daha pek çok şeye yardımcı olacak temel A vitaminine sahip olduğu çok zengin bir kombinasyondur..

3. Muzlu Yoğurt:

kilo kaybı için muz ve yoğurt sağlıklı gıda kombinasyonları

Çöl asla muzlu yoğurt karışımı kadar sağlıklı olamaz. Onu biraz kremayla karıştırabilir veya sadece bir smoothie yapabilirsiniz, her iki şekilde de bu K vitamini deposu lezzetli yoğurtla karıştırıldığında, sadece tat alma tomurcuklarınız patlamaz, aynı zamanda kendinizi zinde ve sağlıklı tutmanıza da yardımcı olur. Sıcak yaz günlerinde yoğurt serinlemenize yardımcı olur ve muz sadece yoğurdun dostudur..

4. Makarna ve Maydanoz:

Makarna ve Maydanoz en sağlıklı yiyecek kombinasyonları

Makarna, öğle yemeklerinde veya aile yemeklerinde sıklıkla yediğimiz yaygın bir ev yemeğidir. Şimdi, buharda pişirilen makarnayı tabaklara yerleştirirken, yemeğinize sadece tadı için değil, aynı zamanda bu iki P’nin vücudunuz için karşı konulmaz derecede sağlıklı olduğu için yeterince maydanoz serptiğinizden emin olun. Bilim adamları genellikle bu ikisinin bir araya getirilmesinin size sindirim için buğdayın iyiliğini ve daha güçlü sağlıklı kemikler için K vitamini vereceğini söylüyor..

5. Elma ve Süt:

elma ve süt sağlık için en iyi besin kombinasyonları

Yoğun sabahlar uygun bir kahvaltı yapmanıza izin vermediğinde, her zaman sağlıklı bir taze kırmızı elma yemeğine güvenebilir ve yağsız veya yağsız bir bardak sütle eşleştirebilirsiniz. ‘Günde bir elma doktoru uzak tutar’ sözü kendisi için konuşur, sütten elde edilen kalsiyum ve vitaminler ise elmayı sorunsuz bir şekilde yatıştırmanıza yardımcı olur..

6. Badem Salatası:

Badem salatası sağlıklı yemek kombinasyonları

Bir dahaki sefere kendinize bir salata hazırladığınızda, biraz kavrulmuş bademi zeytinyağı ile karıştırın ve karışımın içine serpin. Bu, esasen marul, ıspanak, kereviz ve maydanoz olan yeşil bir salata olmalıdır. Kilo kaybı dışındaki bademler her zaman enerji artışı ile ilişkilendirilmiştir ve onu yeşilin temelleri ile eşleştirerek, hepsinden en iyisine sahip olabilirsiniz..

7. Somon ve Kırmızı Şarap:

somon ve kırmızı şarap

Harika bir akşam yemeği için, üzerine temel otlar serpilmiş bir kavrulmuş somon filetosu yapın ve yanında biraz merlot ile yıkayın. Genellikle kırmızı şarap, yemeğinizi daha iyi sindirmenize yardımcı olurken, somonun kendisi de doğal besinler açısından zengindir. Kırmızı şarabın görevi, kan sayımının normal olduğundan ve sindirimin sağlıklı olduğundan emin olmaktır..

8. Yeşil Çay ve Limon:

limon ve yeşil çay

En çok konuşulan yiyecek kombinasyonlarından biri, günlük yeşil çayın buharı tüten fincanından elde edilir. Şimdi ne kadar yararlı olursa olsun, yeşil çay genellikle lezzet konusunda öncü değildir ve bu yüzden limonun orada olması gerekir. Limondaki sağlıklı antioksidanlar ve C vitamini, yeşil çay ile harikalar yaratabilir..