Metabolizmayı hızlandıran besinlerin neler olduğunu biliyor musunuz? Daha hızlı bir metabolizma, sindirime yardımcı olur, ayrıca siz uyurken bile yağ yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. Metabolizma, vücudunuzun tüketilen gıdalardan kalori aldığı, onu oksijenle birleştirdiği ve ayrıca enerji ürettiği bileşik bir biyokimyasal yöntemdir..

Metabolizma Hızlandırıcı Gıdalar

Vücudun kaloriyi enerjiye dönüştürme hızı, bazal metabolizma hızı olarak kabul edilir. Bu nedenle bu yazımızda metabolizmanızın hızlanmasını kolaylaştıran ve sizi daha fit bir hale getiren bazı besinler var.

Metabolizma Hızlandırıcı Gıdalar:

1. Yulaf ezmesi:

yulaf ezmesi

Diğer kahvaltı seçeneklerini değerlendirin, bol miktarda ekstra lif içerir, ayrıca vücudunuz onu parçalamak için çalışırken, dahası boyunca geçirir, fazladan kalori yakar ve kendini hızlandırır. Üstelik kolesterolünüzü düşürmeye de maruz kaldı; sonuç olarak onu tüketmek için yeterli sebep var.

2. Tam Tahıllı Mercimek:

metabolizmayı hızlandıran besinler 2

Mercimek, iyi sindirime yardımcı olan protein, lif ve karbonhidratların büyük bir temelidir. Demir maddesi, vücudun her yerinde oksijen akışını kolaylaştırır ve bu da metabolizmayı ve enerji üretimini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca, kırmak için daha fazla enerjiye, sindirmeye ve yağ yakmaya yardımcı olurken tam tahılları diyetinize alın..

3. Yağsız Et Ayrıca Protein:

Kırmızı et

Vücudunuz sindirmek için çok çalışmak zorundadır, ayrıca tükettiğiniz proteini sindirmek için harcanan enerji kadar metabolizmanızı artıran proses proteini de vardır. Her öğüne protein eklenmesi, metabolizmanız için mümkün olan ana iyileşmeyi sunacaktır. İyi bir protein kaynağı balık, yağsız tavuk, hindi artı yağsız sığır eti ve domuz etidir..

4. Kuruyemiş Artı Tohumlar:

karışık kuruyemiş

Kuru meyveler bir enerji motivasyonudur. Badem, ceviz, antep fıstığı ve Brezilya fıstığına benzer fındıkların sağlık açısından birçok avantajı vardır. Onlar büyük protein kaynaklarıdır. Proteinin yüksek bir termal etkisi olduğundan, vücudunuzun bunları sindirmek için fazladan yağ yakması gerekir..

5. Brokoli:

Brokoli

Hem kalsiyum hem de C vitamini bakımından zengindir. Bu iki vitamin birlikte çalışarak kalorileri daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yakmanıza yardımcı olur. Kalsiyum metabolizmanızı harekete geçirirken, C vitamini ekstra kalsiyum çekmenize yardımcı olur..

6. Kahve:

kahve

Kalori yakmanıza yardımcı olabilecek bir gıda olarak sıkça bahsedilir, ancak aynı zamanda karaciğere de zarar verir, ayrıca karaciğerinizin yıkanmasına yardımcı olmak için içtiğiniz her fincan kahve için 3 bardak daha su içmeniz gerekir. kafein ayrıca sulu kalır.

7. Az Yağlı Yoğurt:

yoğurt

Kilo vermeye ve metabolizmanızı iyileştirmeye çalışıyorsanız tüketebileceğiniz en iyi yiyeceklerden biridir. Yoğurt, kalsiyum artı proteinle doludur. Vücudunuzun gün boyu devam etmek için arzu ettiği enerjiyi size sunar, ayrıca yağsız kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olur. Yoğurt ayrıca sindirim sisteminizi kontrol etmenize yardımcı olabilir..

8. Somon ve Ton Balığı:

Selman

Leptin hormonunun yüksek seviyeleri, daha yavaş metabolizma ve kilo alımı ile ilişkilendirilmiştir. Leptin düzeylerini düşürmenin en iyi yolu balık yemenizi artırmaktır. Somon gibi balıklarda bulunan yağ, ayrıca ton balığı, leptin seviyelerini düşürmeye maruz kaldı ve vücudunuzun gıdaları daha başarılı bir şekilde işlemesine yardımcı oldu..

9. Yeşil Çay:

Yeşil çay5

Genişletilmiş metabolizma düzeneği arıyorsanız, yeşil çayda bulunan EGCG’nin diyet hapı üreticileri tarafından bu nedenle sıklıkla kullanıldığını öğrenince şaşırmış olmalısınız. Kilo verme haplarının tehlikesi ve oranı ile uğraşmaktan ziyade, doğal kaynaktan gitmek için geliştirildi, ayrıca yeşil çay alımınızı artırın.

Metabolizma Hızlandırıcı Gıdalar