Sabah yürüyüşü veya koşu için erken kalkın, sonraki aktivitelerden çok daha basittir. Yürüyüşe çıkmadan önce gerçekten doğru kıyafetleri giymemiz gerekiyor. Ancak kıyafetlerin yanı sıra, doğru türdeki yiyecekler bile kilit bir rol oynar. Aç karnına yürümek veya koşmak sağlığımız için kötüdür. Ama eğer ağır bir kahvaltı yapmayı planlıyorsanız, o zaman benim önerim sabah koşusu fikrinden vazgeçmeniz olacaktır. Yürüyüşe çıkmadan veya koşmadan önce kaçınılması gereken yiyeceklerin uzun bir listesi..

Sabah Yürüyüşü veya Koşusu Yapmadan Önce Kaçınılan En İyi Yiyecekler:

1. Süt:

Sabah Yürüyüşü veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 1

Sabah yürüyüşüne çıkmadan veya koşmadan önce sütten kaçınmaya çalışmalısınız. Süt ürünlerinin genellikle gastrointestinal sorunlara neden olduğu kanıtlanmıştır. Süt laktozda çok yüksektir. Sütte bulunan şekerin kramplara veya karın ağrısına neden olduğunu sıklıkla görürüz. Bu yüzden süt içmemeye çalışın çünkü enerji seviyenizi yavaşlatabilir ve ayrıca vücuttaki karbonhidratların emilimini engelleyebilir..

2. Ekmek:

Sabah Yürüyüşüne Çıkmadan veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 2

Birçok insan sabah koşusuna çıkmadan önce ekmek tüketmeyi tercih eder. Sindirimi çok daha uzun zaman aldığından ve sindirim yolunda daha uzun süre kalabileceğinden, bu yüksek lifli gıdalardan tamamen kaçınılmalıdır. Sandviç veya sade ekmek yedikten sonra koşmak genellikle kramp veya mide bulantısına neden olabilir ve tüketilmemelidir..

3. Yumurtalar / Omletler:

Sabah Yürüyüşü veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 3

Yürüyüşe çıkacaksanız, haşlanmış yumurta veya ızgara omletten kaçının. Yumurtalar harika bir yağsız protein kaynağıdır ve size herhangi bir enerji kaynağı sağlamazlar. Proteinin sindirimi çok daha uzun sürer ve mide bulantısı veya ishale neden olabilir. Bu yüzden yürüyüşten önce vücudunuza yumurta takviyesi yapmamaya çalışın..

4. Baharatlı Yiyecekler:

Sabah Yürüyüşü veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 4

İnsanlar kendilerini genellikle makarnayla ve/veya dün geceki baharatlı Meksika yemeğiyle doldururlar çünkü bunun onlara enerji sağladığına dair bir fikirleri vardır. Genel olarak gerekenden daha fazla kalori yakma eğiliminde olduklarından, koşmadan veya yürümeden önce sabahın erken saatlerinde baharatlı bir şey yemeyi bırakın. Bu baharatlı yiyecekler mide ekşimesine bile neden olabilir. Bu yüzden koşmadan önce kaçınılması gereken yiyecekler listesine eklenir..

5. Enerji İçecekleri:

koşmadan önce kaçınılması gereken yiyecekler

Çoğu enerji içeceği karbonhidrat veya şekerle doldurulur ve sabah yürüyüşüne çıkarken veya koşarken tamamen kaçınılmalıdır. Gastrointestinal problemlere, şişkinliğe ve bazı durumlarda yorgunluğa neden olabilir. Ve en önemli nokta, bu içecekleri içmenizin nedeni susuz kalmamanızdır..

6. Portakal Suyu:

Sabah Yürüyüşü veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 6

Sabah yürüyüşüne çıkmayı veya koşmayı planlıyorsanız ve koşmadan önce kaçınılması gereken yiyeceklerin bir listesini hazırlamak istiyorsanız, önce portakal suyuna hayır deyin. Aç karnına demiyorum ama bir bardak portakal suyu içmeyin, bunun yerine portakal yemek daha tavsiye edilir. Portakal suyu çok şeker içerir ve vücudunuza girdiğinde kan şekerinizin düşmesine neden olabilir..

7. Protein Sarsıntıları:

Sabah Yürüyüşü veya Koşuya Çıkmadan Önce Kaçınılması Gereken Yiyecekler 7

Birçok insan yürüyüşe çıkmadan önce protein shake içmeyi tercih eder. Genellikle sağlıklı olduğunu düşünme eğilimindedirler. Bu protein karışımlarının pek çok işlenmiş bileşen, şeker ve karbonhidrat içerdiğini ve bunun da kramp, karın ağrısı ve şişkinliğe neden olduğunun farkında olmayacaksınız..

8. Badem ve Fındık:

Koşucuların Badem ve Kuruyemişlerden Kaçınması Gereken Yiyecekler

İnsanlar genellikle sabahları koşmaya veya yürümeye başlamadan önce kendilerini bolca badem ve fındıkla doldururlar. Ancak çoğu kişi, bu gıdaların sindirilmesinin çok daha uzun zamanının gastrointestinal sorunlara bile yol açabileceğinin farkında olmayabilir. Bu yüzden aç karnına badem ve kuruyemiş tüketmeyi bırakın..

9. Kafein:

Gri üzerine sıcak taze çay ve kahve ile doldurulmuş on iki farklı fincan, kupa ve bardaktan oluşan düzgün bir düzenlemenin üstten görünümü ile günlük kafein dozunuzun zamanını gösteren kavramsal görüntü

Yürüyüşten veya koşudan önce çay veya sabah kahvesi içmek çok sakıncalıdır. Kafein genellikle mideyle ilgili birçok soruna neden olur. Bu nedenle koşucular kramp veya ishale neden olabileceğinden sabahın erken saatlerinde çay veya kahveden uzak durmaya çalışın..

Sabahları yürümeye veya koşmaya başlamak istiyorsanız, koşmadan veya yürümeden önce kaçınmanız gereken yiyeceklerin farkında olmalısınız, aksi takdirde ya karın ağrısı ya da diğer sağlık sorunları ile koşmayı ortasında bırakmak zorunda kalacaksınız..