Muslin sarees, düz dokuma pamuklu kumaştan elde edilen birinci sınıf sare’lerdir. Referansı ilk olarak Bengal menşei ile not edildi ve daha sonra İngiltere ve İskoçya’da üretildi. Bazıları müslinin Bangladeş’in Dakka kentinden geldiğine inanıyor. Dolayısıyla müslin, temelde birçok giysinin üretildiği söylenen bir kumaştır..

Muslin sarees kavramı, o zamanlar en iyi kaliteye sahip olması gereken 19’ların sonlarında tanıtıldı. 17. yüzyıldan sonra müslinde birçok çeşit tanıtıldı. Bu nedenle, muslin sarees, Hindistan’da ortaya çıkan ve daha sonra yurt dışına geçen eski birinci sınıf sare’lerdir. Günümüzde, Bu sarees 500’den fazla çeşitte mevcuttur..

Müslin Sarees Önemi:

Muslin sarilerinin eski zamanların kraliyet kısrakları olduğu sanılıyor. Aynı şeyin önemi kalite ve doğada yatmaktadır. Tıpta, terzilikte ve mutfak sanatlarında da kullanılan pamuklu kumaştan yapılmıştır. Müslin sarelerin en iyi avantajı, dokuyu kolayca kurutabilmesidir. Müslin sarilerde genel görünümünüzü ve güzelliğinizi geliştirebilecek renk çeşitleri mevcuttur. Desenlerden kaliteye, her yerde muslin sarees en iyi olarak sıralanır.

Müslin Sari Özellikleri:

Müslin, kullanılan egzotik kumaş ve en büyüleyici kumaştır. Müslin sare’lerin bazı özellikleri şunlardır:,

  • Dokunmak duyusaldır.
  • Ağırlık olarak son derece hafif ve kalitelidir.
  • Ayrıca görülmesi egzotik.
  • Jamdani tekniği, geleneksel çiçek dokumalarını sağlamak için kullanılır..
  • Desenler benzersiz ve sevimli.
  • Müslin sariler, ipek ve pamuğun eksiksiz bir baskısını sağlayacak kadar iyi..
  • Asil bir görünüm verir ve makul bir fiyata kalır.

Hangi Yaş Grubundaki Kadınlar Daha Çok Tercih Ediliyor??

Hatta muslin sarees bir dizi farklı çeşitte gelir. Her gerçek için bir yaş grubu olabilir. Genellikle müslin pamuklu sari her yaştan kadın tarafından giyilebilir. Pamuk kadınlar için takdire şayan. Müslin ipek sare’ler yeni tasarımlarla yaratıcıdır; bu sarees, 22 ila 40 yaş arasındaki bayanlar tarafından giyilebilir. İpek sarelerin şaşırtıcı renkleri gerçekten takdire şayan. Bu nedenle, genel olarak muslin sarees 20 ila 40 yaş grubu için uygundur..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir??

Yaratıcı muslin sarilerinin çoğu, güzelliğe ekstra bir iz bırakıyor. Bildiğimiz gibi, ince vücut şekli her türlü sare için uygundur. İnce bir vücuda sahip kadınlar tarafından muslin ipek sarees ve Dhakai muslin saree’nin giyilmesinin önerildiği muslin sarilerde durum aynıdır. Ayrıca diğer muslin sariler tüm vücut figürleri tarafından giyilebilir. Müslin sarilerin güzelliği öyle ki mükemmel vücut figürüne gerek yok.

Muslin Saris’in Kadın ve Kız Çocukları İçin Son Tasarımları Resimlerle:

Müslin kumaşlı en iyi sare modellerine bakalım..

1. Dakka Müslin Sari:

Dakka Müslin Saree

Dhakai muslin sari, en çok giyilen muslin sarilerinden biridir. Özellikleri değerini anlatmaya yeter.

Saree Tasarım ve Kumaş:

Dhakai muslin sari, güzel desenlerden oluşan bir tabaka ile saf Dhakai kumaşı ile döşenmiştir. Müslin sari, Bengal sarinin net özünü sağlamak için güzel bir tarzda işlenmiştir. Sarinin köşeleri küçük dantel bordür ile karşılanır. Bazı tasarımların bazı ayna kombinasyonları var.

Giyilecek Durumlar:

Tasarıma göre, Dhakai muslin sari dini işlevlerde, programlarda veya düğünlerde giyilmeye uygundur..

2. Müslin İpek Sari:

Müslin İpek Sari

Müslin ipek sariler, serin bir ipek çeşidinden en iyi sarelerdir. İpek sare’lere genellikle renkli desenler verilir..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Müslin ipek sari, ince kumaşlı bayanların en iyi tercihlerinden biridir. Saree üzerinde güzel çiçek tasarımlarına sahip geleneksel bir nakış doğası sağlanmıştır. Müslin ile birlikte saf ipek, kumaşın kalitesini arttırır. Saree ayrıca ince bir değerli dikiş tabakası ve eşleşen bluz ile kalın bir bordüre sahiptir..

Giyilecek Durumlar:

Müslin ipek sari giymek için en iyi yerler resmi işlevler, partiler, basit buluşma, küçük işlevler vb..

3. Müslin Jamdani Sari:

Müslin Jamdani Sari

Muslin Jamdani sari antik çağlardan beri bilinmektedir ve Mughals’ınki gibi kraliyet görünümüne sahiptir..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Antik model, altın gibi en iyi kumaş kullanımına sahiptir. Muslin Jamdani saree, bazı dekorasyon fikirleriyle karmaşık dokuma sürecini içerir. Eski Babürlerin eksiksiz bir görünümünü sağlamak için kalın bordürlü ipek ve pamuk ipliğinin kullanımını içerir. Ayrıca, ekstra zenginlik sağlamak için bazı güzel çiçek desenleriyle kaplanmış ve geliştirilmiştir..

Giyilecek Durumlar:

Muslin Jamdani sari, yalnızca kraliyet işlevleri veya düğünler için giyilmeye uygundur..

4. Müslin Pamuk Sargı:

Müslin Pamuk Sari

Müslin pamuklu sarees, muslin tipinin en basit şeklidir. Görünümünü geliştirmek için saf pamuk kullanılmıştır..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Müslin pamuklu sari, düz veya baskılı sare olabilir. Gümüş Zari gibi saf kumaşın güçlü kalitesi, iç tasarımında kullanılır. Uç kısımdaki bordürler kullanıma göre kalın veya ince olabilir. Çoğu zaman, her yere giyilmek için sade bir muslin pamuklu sari tercih edilir..

Giyilecek Durumlar:

Müslin pamuklu sarees günlük kullanımda giyilebilir veya küçük işlevler veya partiler için saklanabilir..

5. Beyaz Müslin Sari:

Beyaz Müslin Sari

Beyaz muslin sari genellikle gümüş ve beyazın bir kombinasyonudur. Beyaz renk, ince gövdelerde en şaşırtıcı görünümü sağlar.

Saree Tasarım ve Kumaş:

Beyaz muslin sari genellikle kumaş gümüş Zari ile yönlendirilir. Bazıları altın kumaş kullanabilir. İç kısım küçük bir gümüş tabakası ile sağlanır. Beyaz sarinin ince sınırları ona güzel bir görünüm kazandırır. Küçük tasarımlar genellikle düz beyaz sare’ler içindir. Oymalar tamamen gelişmiş görünümler içindir.

Giyilecek Durumlar:

Beyaz muslin şeriatı, evdeki işlevlerde veya resmi bir toplantıda var olabilir..

6. Bandhani Bordür Müslin Sari:

Bandhani Bordür Müslin Sari

Bandhani bordür muslin sari, Zari Kota’nın zengin doğasını sağlıyor. Büyük durumlar için uygun bir saridir. Sınır kısrakları, sınırlarda özel özlem çalışması anlamında özeldir..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Saride kullanılan kumaş Zari Kota’dır. Kırmızı ve altın rengindeki bandhani bordür, piyasadaki en son modelin özünü vermektedir. Bordür, hem geleneksel hem de modern görünüme uyum sağlamak için daha özgün bir şekilde tasarlanmıştır. Beyaz renk gerçekten gösterişli olurdu.

Giyilecek Durumlar:

Bu muslin sari, kraliyet işlevleri için yetiştirilecek.

7. Payet İş Müslin Sari:

Payet İş Müslin Sari

Pul işi genellikle iki renk ile yapılır. Bu muslin sari’nin görünümü, üzerinde altın parıltısı veya parıltı sağlayacaktır..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Saf muslin, pullu sari işini geliştirmek için kullanılan kumaştır. Pullu işi saree’nin küçük bölgelerine parlaklık verir. Bu parlaklık, küçük bir altın kaplama şeklinde fark edilebilir. Üstelik sari, tüm formatlarda şeffaf ve güzel görünüyor. Üzerinde herhangi bir basit bluz denenebilir.

Giyilecek Durumlar:

Genel toplantı ve küçük partiler bu muslin sari için favori yerlerdir..

8. Yarım Müslin ve Yarım Khadi Sari:

Yarım Müslin ve Yarım Khadi Saree

Khadi ve muslin saree’nin mükemmel karışımı, yarı muslin ve yarı khadi saree’de fark edilebilir..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Saree tasarımı iki yarıya bölünmüştür. Bazı kısımlar müslin rengini gösterirken, diğerleri khadi’nin doğasını gösterir. Her ikisini de dahil etmek, mükemmellik için eksiksiz bir görünüm sağlar. Saride kullanılacak ana kumaş müslindir. Hatta en çok aranan sari siyah ve altın motifli yarı muslin yarı khadi sari.

Giyilecek Durumlar: Bazı zengin ve kraliyet partilerine aynı müslin şeriat ile katılabilirler..

9. Kraliyet Mavi Müslin Sari:

Kraliyet Mavisi Müslin Sari

Mavi renk, kraliyetin en üst rengi olarak kabul edilir. Aynı renk birinci sınıf muslin saree’de de fark edilebilir..

Saree Tasarım ve Kumaş:

Kumaş aynı sari içinde birçok tipte olabilir. Kraliyet mavisi rengi, muslin sari’nin tam özünü verir. Kenarlar ince ve güzel. Saree üzerinde bir miktar parlaklık dokunuşuyla bir miktar katmanlama sağlanır. Muslin khadi saree de aynı tipte tavsiye edilir. Genel olarak, müslin kumaşta değerli bir saridir..

Giyilecek Durumlar:

Kraliyet mavisi muslin shari kraliyet evlilikleri için tutulur.

10. Resham Jamdani Müslin Sari:

Resham Jamdani Müslin Saree

Jamdani sari, en iyi muslin sari çeşitlerinden biridir. Saree üzerindeki tasarım, Bengal kültürünün hissini verir.

Saree Tasarım ve Kumaş:

Resham kumaşı, sarinin tam görünümünü üretmek için kullanılır. Aynı kategorideki en iyi seçim papağan yeşili Jamdani saridir. Bu muslin sari, papağan özünü vermek için birinci sınıf kumaşla tasarlanmıştır. Kenarlar ince ve mükemmel bir görünüm için yeterince iyi. Sari üzerinde saf muslin çalışması görülebilir.

Giyilecek Durumlar:

Genellikle küçük etkinlikler Resham Jamdani muslin saree ile kolaylaştırılır.

Müslin Sarilere Hangi Bluz Uygun??

Bluz genellikle muslin sari tipine göre seçilir. Düz beyaz muslin sari, bluzun herhangi bir rengiyle gidebilir. Ancak Jamdani, ipek, Dhakai muslin sarees gibi bazı tasarımcı sare’ler aynı tasarımcı bluzunu gerektirir. Bluz, sarinin tasarımına uygun olmalıdır. Üstelik sade bluz, evde basit muslin sarileri için kullanılabilir. Kollar, kadınlar tarafından tercih edilebilecek bluzun isteğe bağlı bir parçasıdır..

Müslin Sarees Nasıl Stillendirilir?

Müslin şeriatın üslubu genellikle olayın türüne göre seçilir. Seedha pallu stili ile bazı geleneksel görünümler denenebilir. Bazı zengin durumlar için, muslin sari, Bengal kültürüne göre şekillendirilebilir. Pallu stili ve kalın bordürler, athpourey stili veya nauvari saree stili gibi değiştirilebilir. Müslin ipek sarees, küçük durumlar için resmi bir şekilde sunulabilir. Bu nedenle, malzemeye ve görünüme bağlı olarak sare’ler ekstra zenginlik için şekillendirilebilir..

Kraliyet sadece eski zamanlardan korunmuştur ve muslin sariler bunun mükemmel bir örneğidir. Sarinin en güzel ve değerli cilası, gururu için yeterlidir. Müslin sarees, son modellerle birçok çeşit ve stilde mevcuttur. Bu son modeller, büyük etkinlikler ve düğünler için giyilebilir. Daha iyi bir malzeme pamuklu kumaş, zengin müslinin baskın dokusudur. Bitki, birçok amaç için doğrudan kullanılan beslenmiş muslin sağlıyor gibi görünüyor. Ana güzel amaçlardan biri kalite, görünüm, tip vb. açısından en iyi olan muslin sare’lerdir. Ayrıca ince bayanlar için uygundur..