Varanasi veya Kasi, Hint kültüründe önemli bir yere sahiptir. Hindistan’ın en iyi tapınaklarından bazılarına sahiptir ve aynı zamanda Banarasi veya Varanasi Sarees’in doğum yeridir. Bu kısraklar, Hindistan’ın kültürel zenginliğini renkler ve dokuma açısından somutlaştırıyor. Parlak tonlar ve karmaşık detaylar için gelin sareleri ile tanınırlar. Öncelikle İpek’te gelirler, ancak aynı zamanda pamuklu malzemelerden sare’ler de sunarlar. Sabyasachi gibi Hindistan’ın en iyi tasarımcılarından bazıları, materyallerini Varanasi Sarees dokumacılarından alıyor. Bu kısrakların neden satın alınması gerektiğine dair bu makaleye göz atın:

Resimlerle Güzel Varanasi Sarees:

İşte güzel resimlerle birlikte en iyi 12 Varanasi saresi.

1. Varanasi Pattu Sarees:

Varanasi Pattu Sarees

Bu muhteşem Varanasi Pure Pattu sari, mükemmellik için elle dokunmuştur. Görünümünüzü aydınlatmak için yeşil ve mavi gibi tavus kuşu tonlarında gelir. Bordürdeki karmaşık çiçek örgüsü çarpıcı görünmenizi sağlar. Saf gümüş zari’den oluşan zengin palludaki bu saree’nin en iyi kısmı.

2. Varanasi Pamuk Sarees:

Varanasi Pamuklu Sarees

Bu sarees, pamuklu sari sevenler için mutlaka satın alınmalıdır. Muhteşem görünüyorlar ve onurlu bir görünüm sunuyorlar. Bunlar, hafif bir şeyler giymek istediğiniz küçük durumlar için mükemmeldir, ancak duruma hazır görünüyorsunuz. Varanasi pamuklu sare’ler bir dizi renkte gelir ve zengin, güzel dokunmuş bordürler öne çıkan özelliklerdir..

3. Varanasi El Dokuması Sarees:

Varanasi El Dokuması Sarees

Varanasi, dokuma sarileriyle ünlüdür. Bu kısraklar özenle altın ve gümüş ipliklerle dokunmuştur. Varanasi dokuma sare’leri, zengin tonları ile dünya çapında ünlüdür. Bu sare’ler, Hint tekstillerini Uluslararası forumlarda sergilemeyi seven ünlüler arasında popülerdir..

4. Kırmızı Varanasi Saree Tasarımı:

Kırmızı Varanasi Saree Tasarımı

Üzücü ama gerçek, şu anda piyasada birçok sahte Varanasi sare var ve insanlar ancak bunların gerçek olduğuna inanıyorlar. Kumaş malzemeye bakarak ve onu doğru bir şekilde hissederek gerçek bir Varanasi saree’yi kolayca tanımlayabilirsiniz. Bu özel kırmızı olan, giymeyi bile düşünebileceğiniz en iyi Varanasi saridir..

5. Varanasi İpek Sari:

Varanasi İpek Sari

İyi bir ipek Varanasi sari mi arıyorsunuz? Bu, muhtemelen bu kategoriye giren en iyilerden biridir. Bunu tasarlarken kullanılan renkler, bu saree ile ilgili en çekici özelliktir ve ilk etapta tüm görünümleri çalacak olan budur..

6. Saf Varanasi İpek Sari:

Saf Varanasi İpek Saree

İyi bir Varanasi saree ihtiyacınız var mı? Buna iyi bir göz atın ve göz kamaştırıcı renkler sizi kolayca etkileyecektir. Saree gerçekten çekici görünüyor ve şenlikli bir etkinlik sırasında spor yapılabilir. Bu saree’nin izlediği model oldukça etkileyici ve sınırlar da çok çekici,

7. Basılı Varanasi Saree:

Baskılı Varanasi Saree

Bu sari, kırmızı bir taban üzerinde yapılan gerçekten çekici bir baskılı tasarıma sahiptir. Tasarım altın rengi kullanılarak yapıldı ve bordürlerde yapılan desenler o kadar çekici ki, herkes çekiciliğinden etkilenecek ve bu güzel Hintli geleneksel kadın tasarımcıyı hemen hemen her yere taşımaya hazır olacak..

8. Koyu Kırmızı Varanasi Sari:

Koyu Kırmızı Varanasi Saree

Bu, bir kadının giyebileceği en güzel kırmızı sarelerden biridir. Saree, sınırlarda çok çekici bir altın rengi desenle gelir. Saree’nin ana gövdesi de flora desenleriyle süslenmiştir ve bu saree’nin en önemli çekiciliğidir..

9. Düğün Varanasi Saree:

Düğün Varanasi Saree

Bu özel düğün sari muhtemelen en iyi görünenlerden biridir. Saree üzerinde yapılan küçük altın desenlerle birlikte pembe bir renge sahiptir. Şüphesiz, bir kadının vücudunda giyebileceği en iyi Hint giyim ürünlerinden biridir..

10. Geleneksel Düğün Varanasi Saree:

Geleneksel Düğün Varanasi Saree

Düğün mevsimleri onların vücudundadır ve tüm zamanların en iyi Hint kıyafetleri dışında hiçbir şeyle donatılmamalısınız. Aşağıdaki resimde, bir platformda tutulan çok çekici bir sari var. Pembe tuval üzerine yapılan tüm küçük ama benzersiz ve otantik altın rengi tasarımlarla çok çekici görünüyor. Bu saree’nin takip ettiği sınır astar deseni de oldukça çekici. Saree giymekten vazgeçen herhangi bir Hintli, bu tasarımdan etkilenecek ve kesinlikle vücudunda taşımak isteyecektir..

11. Tasarımcı İpek Varanasi Saree:

Tasarımcı İpek Varanasi Saree

İpek söz konusu olduğunda, Varanasi sarelerine güvenin. Bu özel sari, birden fazla rengin uygulanmasıyla birlikte güzel sınır desenleriyle birlikte gelir. Kısacası, bu saree’nin tüm zamanların en etkileyici Varanasi ipek sarelerinden biri olduğu söylenebilir..

12. Menekşe Varanasi Saree:

Menekşe Varanasi Saree

Güzel Banaras şehrinden, özellikle ince kadınlara yönelik bu daha da güzel menekşe sari geliyor. Bu tür sarees vücut tipini göz önünde bulundurarak satın alınmalıdır..

Varanasi sarilerinin çoğu, çiçek, yaprak gibi motifleri sergileyen Moghul tasarımlarından ilham alıyor. Varanasi sarilerinin ana formu, metalik altın kaplamaya sahip brokarda. Varanasi sarees, her Hintli gelinin en değerli varlığıdır. Bu kısraklar olmadan önemli bir durum tamamlanmamıştır. Saf Varanasi sare’leri, tamamlamaları gereken süre göz önüne alındığında çok pahalıdır. Bununla birlikte, saf sarelerin taklidi olan daha ucuz alternatifler mevcuttur..