Hindistan, bir dizi kumaş tasarım tekniğine ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında, Leheriya tekniği, kravat ve boya işleminin eski biçimlerinden biridir. Bu 5000 yıllık gelenek aynı zamanda güzel simetrik desenler oluşturmak için bir kumaşı iplerle sıkıca bağlamak ve boyaya dikkatlice daldırmak anlamına gelen Bandhani olarak da bilinir. Leheriya tekniği, sarees üzerinde canlı çizgiler oluşturmayı içerir. Bu sarees, herhangi bir ruh halini canlandırmak için parlak, cesur renklerde gelir. Leheriya sarees aslen Rajasthan’lıdır ve dünya çapında oldukça popülerdir. Bu sarileri yapmak için kullanılan ana kumaşlar ipek kumaşlar, ipek pamuk, şifon ve georgette. Bu enfes sanat formuna aşık olmak için en iyi Leheriya Saree görüntülerinden bazılarını görmek için bu makaleye göz atın..

Resimlerle Güzel ve Trend Leheriya Sarees:

Aşağıda, sizi kesinlikle etkileyen fotoğraflarla birlikte en iyi leheriya sarees koleksiyonunu verdik..

1. Georgette Leheriya Saree:

Georgette Leheriya Saree

Bu mavi gölgeli Leheriya sari, georgette malzemeden yapılmıştır. Saree, herhangi bir vesileyle süslemek için güzel bir şekilde mavi gölgeli. Ayrıca herhangi bir partiye uygun görünmenizi sağlamak için süslenmiş bir telkari kenarlıkla birlikte gelir. Bu dökümlü georgette Leheriya sari, kraliyet gibi görünmek için kırmızı veya fuşya pembesi gibi zıt bir bluz ile birlikte kullanılabilir..

2. Jaipuri Leheriya Saree:

Jaipuri Leheriya Saree

Bu sari, sokaklarda yürüyen bir gökkuşağı gibi görünüyor. Çok renkli Jaipuri Leheriya sari oldukça çekici. Renkli görünmeyi seven genç kızlar için mükemmeldir. Bu sari, hayatınızı kutlamaya hazır gibi görünüyor. Bu saree’nin en iyi yanı, muhteşem görünmek için onu herhangi bir bluzla kombinleyebilmenizdir..

3. Mavi ve Krem Yarım/Yarım Leheriya Saree Tonları:

Mavi Tonları Ve Krem Yarım/Yarım Leheriya Saree

Bu vesileyle zarif ve onurlu görünün sari giyin. Bu georgette saree’nin pallu ve üst yarısı, büyük, bej, lotus çiçeği motifli güzel bir Ege mavisi ve beyazı, çizgili leheriya desenidir. Alt yarısı, küçük çiçek motifleriyle mavi ve kremin iki tonunun dereceli bir karışımıdır..

4. Çok Renkli Leheriya Saree:

Çok Renkli Leheriya Saree

Bu gösterişli, çok renkli, leheriya saree ile partiye yetenekli bir şekilde adım atın. Gökkuşağının tüm renklerinin bir kombinasyonu olan macenta, yeşil, mavi ve sarı renkleri canlı ve canlıdır, bu en yeni tarzda güzelce birbirine çarpar. Bunu güvenle giyin ve olumlu bir dikkat çekici olun.

5. Pembe Ve Beyaz Leheriya Net Saree:

Pembe Beyaz Leheriya File Sari

Göz kamaştırıcı bir etkiye sahip yumuşak ve zarif bir tasarım. Üst yarısında çok stratejik bir leheriya baskısı olan bu çarpıcı eflatun pembe ve beyaz georgette saree ile kesinlikle ışıltılı görünün. Alt yarısı göz alıcı, şeffaf pembedir ve sari gümüş, payetli dantelle çevrelenmiştir. Tek seferde basit ama çekici, mükemmel parti kıyafeti.

6. Kırmızı ve Sarı Şifon Leheriya Saree:

Kırmızı ve Sarı Şifon Leheriya Saree

Tüm bu leheriya stilinde birkaç kafa çevirin, şifon sari. Kırmızı ve sarı renklerin sıcaklığı mükemmel bir şekilde karışırken, malzeme figürü güzelce sıyırır. Büyüleyici ve gündüz veya akşam giymek için mükemmel.

7. Pembe Beyaz Yarım Yarım Leheriya Ve Net Saree:

Pembe Beyaz Yarım Yarım Leheriya Ve Net Saree

Bu çekici pembe ve beyaz yarı yarıya saree içinde ilahi görünün. Pallu, omuz boyunca göğüs boyunca yayılan güzel bir yama çiçek motifi ile saf georgette üzerine koyu pembe bir leheriya desenidir. Bu saree’nin alt yarısı, yarı saydamlıkla parıldayan ve boyunca işlemeli küçük çiçekler bulunan beyaz bir ağdan yapılmıştır..

8. Renk Düz Leheriya Saree Karışımı:

Renk Düz Leheriya Saree Karışımı

Huzur veren bu tasarımcı parçasında şık ve güzel hissedin. Palla’nın saf, yarı saydam beyazı, yumuşak altın bir kenarlıkla güzel bir şekilde çevrelenmiştir. Bu, saree’nin alt yarısında yer alan bu en yeni leheriya tasarımının yeşil ve mavi tonlarıyla mükemmel bir uyum içindedir..

9. Leheriya ve Bandhani Saree:

Leheriya ve Bandhani Saree

Sizi Jaipur’un geleneklerine ve kalelerine geri götüren bu muhteşem yarı bandhani ve yarı leheriya tasarım sari, her gardıropta bulunması gereken bir parça. Bir yaz işlevi için mükemmel olan yumuşak şifon kumaş, leheriya ve bandhani tasarımlarında pembe, yeşil ve sarı geleneksel renklerle dekore edilmiştir. Pileler, yumuşak, çok renkli çizgili bir desene sahip canlı beyaz bir renktir..

10. Sarı Tonlar Leheriya İpek Saree:

Sarı Tonlar Leheriya Silk Saree

Bu basit ama şık sari ile yaz günleri hissi uyandırılır. Her tarafı leheriya tasarımında boyanmış sarı tonları, ruh üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve belirli bir mutluluk yayar. Yumuşak ve yatıştırıcı kumaş, alışveriş yapmak veya arkadaşlarla dışarıda bir gün geçirmek için idealdir..

11. Tasarımcı Leheriya Bandhani Saree:

Tasarımcı Leheriya Bandhani Saree

Bu özel tasarımcı sari ile bir Bollywood yıldızı gibi görünün. Leheriya ve bandhani tarzının bir arada boyandığı kırmızı, hardal sarısı ve su mavisinin zengin tonları ile bu, lüks bir unsura sahiptir. Bordürdeki süs gota işlemesi ve yama motifleri ayrıntılıdır ve saree’ye muhteşem bir kalite verir. Özel bir fırsat için mükemmel. Bu, en iyi tasarımcı bandhani leheriya sare’lerinden biridir..

Leheriya Sarees, bir kadın gardırobunun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu geleneksel sare’ler, eski Hindistan’ın zengin kültürü ve mirası için konuşur. Batik uygulaması, bu tekniği tişörtler, masa örtüleri, elbiseler ve daha pek çok şey tasarlamak için kullanan birçok batılı ülke tarafından benimsenmiştir. Leheriya sarees çok yönlüdür ve giymesi son derece rahattır. Hafif ağırlıklı sarees renkleri ve kutlamayı sembolize eder. Bu çarpıcı Leheriya sarees ile asla sıkıcı bir an yoktur. Bu makaledeki Leheriya Saree resimlerinin bu koleksiyonunu beğeneceğinizi umuyoruz..