Argi ne nuostabu matyti, kaip pamažu jūsų kūdikis iš audinio tapo visiškai nauju žmogumi? Pažangos stebėjimas yra visiškai stebuklingas. 25 nėštumo savaitę jūsų kūnas būtų pasikeitęs labiau nei anksčiau. Jūsų kūdikis vėl yra žingsnis arčiau tobulumo. 25 savaičių nėščia kūdikis sparčiai vystosi kiekvieną dieną. Bet kaip apie požymius ir simptomus? Ko dabar tikėtis? Čia išsamiai apžvelgiama visa, kas gali nutikti šiame etape.

25 nėštumo savaitė

Šie ilgi devyni nėštumo mėnesiai reikalauja, kad kūdikis būtų dažnai stebimas, griežtai kas savaitę lankantis pas gydytojus ir nurodant, ką daryti ir ko nedaryti. Šiuo tikslu medikai nėštumą skaičiuoja savaitėmis, o ne mėnesiais. Tokiu būdu kas savaitę ir dažnai stebėti yra lengva ir prieinama. Taigi devyni mėnesiai virsta 40 savaičių sandoriu. Tai dar skirstoma į tris trimestrus ar etapus. Pirmasis trimestras susijęs su kūdikio formavimu iš blastocistos į embrioną, o paskui į vaisių.

Turinys:

 • Mėnuo ir trimestras || Ko tikėtis? || Simptomai || Kūdikio vystymasis ||
 • Pilvas || Veikla || Dieta || Pratimai || Medicininiai tyrimai ir nuskaitymas ||
 • Kaip įveikti stresą || Patarimai ir atsargumo priemonės || Rizika || Kontrolinis sąrašas ||

Mėnuo ir trimestras, nurodantys 25 nėštumo savaites:

Jūs esate antrame trimestre, dar dvi savaitės iki antrojo užbaigimo ir trečiojo trimestro. Dabar esate 5 mėnesiai ir 2 savaitės nėščios.

25 nėštumo savaitės: ko tikėtis?

Pradiniai laikai gali būti sunkūs. Dažnai matote, kaip kas rytą skubate į tualetą šlapintis. Dažnas šlapinimasis dabar tampa įprastu reikalu. Prieš tai mamos būtų stipriai kovojusios su nemiga ir kiekvieną kartą laimėjusios nemiga. Kai organizme įvyksta pokyčių, motina supranta, kad nebegali prisijungti prie draugų šeštadienio vakarui ar šį savaitgalį kartu su vyru žygiuoti. Tai ją sujaudina, o tarp atsitiktinių emocijų ji supranta, kad padidėjo apetitas tam tikram geidžiamam maistui. Tačiau tai tik pirmiems mėnesiams, kol mama lėtai įsilieja į savo naują gyvenimą ir užmezga ryšį su kūdikiu, kuris auga ir klesti jo viduje, ir kelionės magija sugrįžta.

25 savaičių nėštumo simptomai:

Štai keletas simptomų, kuriuos turėtumėte žinoti.

1. Plaukų priežiūra:

Paprastai nėštumas gali būti bjaurus ant veido, nes maždaug tuo metu ant veido susidaro dėmės. Tačiau geras dalykas nėštumo metu yra ilgi žvilgantys plaukai. Mamos dažnai jautė, kad jų plaukai auga storesni ir šilkiniai labiau maitinami ir sutramdomi nei anksčiau. Jo gudrybė yra hormoniniai pokyčiai, dėl kurių plaukai, kuriuos nusileidote įprastą dieną, prilimpa prie galvos ir atsisako jų paleisti. Jūsų plaukai gali būti netvarkingi, tačiau lengviausias būdas juos apeiti yra kuo dažniau įvynioti plaukus į tvarkingas bandeles. Jei paliksite juos atvirus, plaukai labiau iškris. Į gelbėjimo gėrimą įpilkite migdolų aliejaus, nes jis daro stebuklus.

2. Dusulys:

Kvėpavimas šiuo metu gali būti problema, nes kūdikis nuolat auga, suteikiant jums mažiau laiko prisitaikyti prie vidaus organų. Kai reikia daugiau vietos, ji stumia jūsų vidaus organus į šoną. Kai skrandžio turinys yra pakeltas aukštyn, dabar plaučiai turi mažiau vietos tinkamai išsiplėsti, o tai dabar gali sukelti dusulį. Nesijaudink; pabandykite įpurkšti nosies purškalų ir pailsėti, kad užsikimštų nosis, ir viskas išsispręs savaime. Jei neramus jausmas nepraeina, pasitarkite su gydytoju.

3. Nevirškinimas:

Kadangi skrandžio turinys dabar vis labiau stumiamas aukštyn, skrandis dabar priartėja prie stemplės, todėl numestas maistas turi mažai laiko apdoroti, kol nukris į skrandį. Tai gali sukelti rėmenį ar nevirškinimą. Nevirškinimas dabar yra gana dažnas reiškinys, geriau vengti rūgštaus ir aštraus maisto. Dėl per didelio seilėtekio dirgstate visą laiką spjaudytis daugiau nei įprastai. Patikrinkite savo mitybą ir stenkitės sumažinti maisto kiekį, kuris sukelia skrandžio rūgštis.

4. Depresija:

Dabar atėjo laikas, kai visa tai paskęs. Netrukus būsite motina. Nustatyta, kad 33% moterų kenčia nuo klinikinės depresijos ar nerimo sutrikimo. Simptomus yra sudėtinga diagnozuoti, todėl jie gali sutapti su nėštumo simptomais, įskaitant apetitą, energijos lygį, koncentraciją ir miegą. Rekomenduojama kreiptis pagalbos, jei jaučiate nuolatinius depresijos simptomus ir negalite normaliai funkcionuoti. Užsiėmimai taip pat padės daugiau sužinoti apie kūdikio priežiūrą prieš ir po gimimo.

5. Nemiga:

Šiame etape jūs lengvai pavargsite, bet jums bus sunku užmigti. Ne tik sunkiau užmigti, bet ir miego kokybė nėra gera. Nepriklausomai nuo priežasties, svarbu žinoti, kad nemiga kūdikiui nepakenks. Tai labai normalu ir nėštumo metu pasireiškia beveik 78% moterų. Padidėjęs pilvas yra viena iš pagrindinių nemigos priežasčių ir yra keletas kitų priežasčių, išskyrus nugaros skausmą, rėmenį, dažną šlapinimąsi naktį, hormoninius pokyčius ir kt..

25 savaičių nėščias vaisius: koks kūdikio vystymasis per 25 savaites?

Šie jo dariniai antrajame trimestre pradeda vystytis, o trečiasis trimestras parodo tobulumą, kuris yra ištobulintas ir paruoštas laukti išorinio pasaulio. Šiuo metu ultragarsu stebimas kūdikio augimas ir vystymasis, kurį gali matyti ir jausti motina. 25 savaitę jūs jau peržengėte pusės laiko slenkstį, nes 40 savaičių yra ženklas. Iki šiol esate 5 savaitėmis prieš pusę laiko, o jūsų kūdikis vis dar išgyvena pokyčius. Šią savaitę tikėtini pokyčiai ir plėtra bus:

1. Atsakymas:

25 -osios savaitės kūdikis beveik tobulai įvaldė klausos meną. Iki šiol jo ausų kaulai yra stiprūs ir ištvermingi, o nervai smegenyse yra pakankamai išsivystę, kad jis galėtų susipažinti su aplinkiniais balsais. Dabar kūdikis puikiai atpažįsta panašius balsus ar ritmus, pavyzdžiui, melodiją.

2. Judėjimas:

Gydytojai sako, kad kai kūdikis išmoksta naujų judesių, jis gali net atsakyti į jūsų balsą smūgiu ar smūgiu. Netrukus jis gali laisva valia plaukioti aplink jūsų maišelį. Nesijaudinkite, tai visiškai saugu.

3. Plaukų spalva:

Nuo šios savaitės pradžios ląstelėse integruotas baltymų keratinas, jūsų kūdikio plaukų folikulai gali būti su plaukais arba be jų, dabar jie gauna reikiamus pigmentus. Taigi iki šiol galite nustatyti kūdikio plaukų spalvą ultragarsu.

4. Kūdikių riebalai:

Kol formavosi jūsų kūdikio vidaus organai buvo kuriami ir tobulinami. Per tą skubėjimą kūdikis vis dar buvo liesas, augo tik oda per raumenis ir venas. Šią savaitę išryškėjus plonam vadinamosios odos uždangai, suglebusią odą pamažu užpildo apatinis riebalų sluoksnis.

5. Kvėpavimas:

Visą šį laiką mes kalbėjome apie plaučių funkcijas, kaip kvėpavimo proceso dalį, ir tai yra tobula, kad kūdikis galėtų tinkamai kvėpuoti, tačiau pakanka burnos kvėpavimo! Šią savaitę kūdikis pradės nuo savo naujai suformuotų šnervių, kurios visą tą laiką buvo prijungtos. Lėtai atveriant šnerves, kūdikis dabar taip pat gali kvėpuoti per nosį.

6. Svorio padidėjimas:

Kūdikiui pastoviai augant riebalams, kūdikio svoris dabar auga vis labiau, nes jūs taip pat jaučiatės, kad jūsų kūdikio guzas vis sunkesnis ir sunkesnis. Dabar jis šiek tiek sveria 1–1/2 svarus.

25 savaičių nėščios kūdikio svoris yra gilės moliūgo. Kūdikis sveria maždaug 1,7 svaro, tai yra 785 gramai, o jo matmuo – 13,1 colio. 25 savaičių nėščia kūdikio padėtis yra neaiški. Kūdikis nenusprendė nuleisti galvos. Jo galva yra šalia jūsų krūtinės, o kojos nukreiptos žemyn.

25 savaičių nėščiosios pilvas:

Jūsų gimda dabar yra futbolo kamuolio dydžio. Iki šiol būtumėte priaugę apie 7–8 kg svorio. 25 savaičių nėščiosios kūno svorio padidėjimas yra natūralus, nes dažniausiai šiuo metu padidėja vandens. Jūsų pilvas dabar yra tik girdima sienelė jūsų kūdikiui. Dabar jis reaguotų į muziką ir retkarčiais pradėtų atlikti tokius triukus kaip smūgiai ir salto.

25 -osios savaitės užsiėmimai:

25 -ąją savaitę jūsų skrandis bus futbolo kamuolio dydžio. Veikla yra ribota, nes skrandžio suspaudimas labai apsunkins darbą. Jūs dažnai šlapinsitės ir didžiąją laiko dalį praleisite eidami į tualetą. Šiuo laikotarpiu bus daugiau nuovargio ir potraukio maistui. Daugiau patikrinimų ir testų reikia atlikti atliekant daugiau pratimų. Šiame nėštumo etape turėtų būti daugiau miego ir poilsio, reguliariai ir gerai subalansuota mityba bei pratimai.

Dieta ir mankšta 25 savaitę:

25 savaičių nėštumo dieta:

1. Vaisiai ir daržovės:

Savaitę kūdikis bus gana didelis ir jam reikės daugiau maistinių medžiagų ir vitaminų. Turite valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių, kuriuose yra daug kalcio ir vitamino D. Į vaisių racioną turėtų būti įtraukti bananai, apelsinai, obuoliai, brokoliai ir kt., Daržovės, tokios kaip pupelės ir špinatai.

2. Žalias maisto produktas:

Maistinės medžiagos paprastai yra labiau išsaugomos žaliame maiste nei virinamas maistas. Maisto potraukis išsipildo valgant daugiau vaisių ir maisto produktų, kuriuos galima vartoti žalius.

3. Vanduo:

Vanduo yra svarbus skystis, kurį reikia gerti per šį laikotarpį, nes jūs taip pat turite suvartoti viską kūdikiui. Tai taip pat padeda išlikti tinkamam ir padeda sumažinti per didelį svorį.

4. Vitaminas C:

Maistines medžiagas organizmas papildomai pasisavina padedamas vitamino C. Citrusiniuose vaisiuose gausu vitamino C, todėl bus naudinga suvartoti citrusinių vaisių, pavyzdžiui, citrinų ir apelsinų. Reikėtų pažymėti, kad per didelis vitamino C vartojimas sukelia priešlaikinį gimdymą.

5. Vištiena:

Nėštumo metu liesa mėsa gali būti vartojama siekiant gauti daugiau baltymų ir padeda mums pagerinti medžiagų apykaitą ir energijos greitį. Kiauliena ir jūros gėrybės kenkia kūdikiui, todėl jų reikia vengti.

25 savaičių nėštumo pratimai:

1. Skrandžio traukimas:

Kvėpavimas traukiant skrandį ir ištempiant kūną bus geras ir lengvas pratimas. Tai turėtų būti kartojama 5 kartus per dieną.

2. Pilnas kojų tempimas:

Pratimai kojoms yra labai svarbūs, nes jie turi atlaikyti tiek motinos, tiek kūdikio svorį. Sulenkite dešinį kelį ir dešinę koją atgal ir aukštyn iki sėdmenų. Laikykite 10-30 sekundžių. Pakartokite tai su kita koja.

3. Miegas:

Nėštumo metu kartais sunku rasti patogią miego padėtį. Įprasta miego padėtis nėštumo metu nepadės. Geriausia laikysena geram miegui yra sulenkti kelius ir kojas ir uždėti pagalvę tarp kojų.

4. Dviračių sportas:

25 -ąją nėštumo savaitę svoris pradės sparčiai didėti ir atsirasti strijų. Važiavimas dviračiu, kaip svorio metimo režimo dalis, padės atsikratyti strijų.

5. Vaikščiojimas:

Patikimiausi pratimai nėštumo metu yra vaikščiojimas. Tai padės išlikti aktyviam visą dieną.

Seksas nėštumo metu 25 savaitę:

Nė vienas kūdikis nenukenčia, kai jos mama ir jos partneris mylisi. Kūdikio įsčias saugo stiprūs gimdos raumenys, kurie užsandarina gimdos kaklelį ir saugo kūdikį. Nerekomenduojama dalyvauti seksualinėje veikloje, nes tai gali būti nepatogu ir sukelti makšties infekcijas.

Medicininiai tyrimai ir nuskaitymas: kaip atrodo ultragarsas?

Šią savaitę jums bus atliktas gliukozės iššūkio patikrinimo testas. Tai padės atmesti ar nustatyti gestacinio diabeto galimybę. Priešingu atveju šią savaitę neturėtumėte suplanuoti ultragarso. Tik jei gydytojas planuoja ir jam reikia atidžiai stebėti, šią savaitę prireiktų ultragarso?

Kaip įveikti stresą nėštumo metu:

 • Šią savaitę galite patirti stresą dėl daugelio dalykų. Visą laiką kalbėkite su savo gydytoju, kad suvaldytumėte savo emocijas. Papildomą stresą ir rūpesčius riboja ataskaitos dokumentavimas.
 • Turėkite bendruomenę, kuri galėtų diskutuoti ir konsultuotis apie stresą ir tai, ką išgyvenate.
 • Ilsėkitės be pratimų, nes tai yra geriausias būdas sumažinti stresą nėščioms moterims.
 • Diskusijos su partneriu padės jums atsikratyti streso ir jaustis gerai.
 • Pagalvokite apie pozityvesnius dalykus, kurie leidžia jaustis maloniai įveikiant stresą.
 • Medicininis gydymas ir patikrinimas

Atminkite ir būkite pasirengę daugiau medicininių procedūrų ir patikrinimų, nes tai 25 -oji savaitė. Vaisiaus anomalijos tikrinamos stuburo ir HCG skysčiais.

1. Skausmai– Acetaminofenas. Venkite ibuprofeno ir naprokseno.

2. Alergija- Antihistamininiai vaistai ir loratadinas. Venkite pseudoefedrino ir dekongestantų, tokių kaip fenilefrinas.

3. Kosulys– Dekstrometorfanas ir Guaifenesinas.

4. Vidurių užkietėjimas- Metamucil ir Colace. Venkite vidurius laisvinančių ir mineralinio aliejaus.

5. Rėmuo- Antacidai ir famotidinas.

Patarimai ir atsargumo priemonės dvidešimt penkioms nėštumo savaitėms:

 • Naudokite apsaugos nuo saulės priemones, kad jūsų kūdikis nepatektų į odos problemas.
 • Naudokite daug burnos higienos, kad išvengtumėte blogų infekcijų ant dantenų, kurios gali prasiskverbti per maistą ir pakenkti jūsų mažyliui.
 • Reikia dėvėti nėščiųjų drabužius
 • Miegojimo, vaikščiojimo ir sėdėjimo padėtis turi būti kruopščiai prižiūrima, kad būtų išvengta skausmo
 • Išgerkite daugiau vandens nei įprastai, kad būtumėte gerai hidratuotas.

Kokia rizika kyla nėštumo metu 25 savaites?

1. Riešo kanalo sindromas: Kai kurie simptomai yra skysčių susilaikymas, hormoniniai svyravimai, linkę sukelti edemą. Taip pat gali būti padidėjęs nervų jautrumas ir gliukozės kiekis gali svyruoti. Daugeliu atvejų gydymas nereikalingas.

2. Hemorojus: Kai pilvas auga, jis spaudžia dubens venas ir taip sukelia hemorojus.

3. Pilvo pūtimas: Nėštumo metu hormoniniai pokyčiai gali paveikti virškinimą ir jį sulėtinti, o tai gali sukelti pilvo pūtimą.

4. Rėmuo: Rėmuo atsiranda dėl to, kad kūdikis spaudžia virškinamąjį traktą ir taip stumia rūgštį į viršų.

Kontrolinis sąrašas 25 nėštumo savaitę:

 • Pradėkite pirkti kūdikių daiktus. Padarykite tai dabar, nes padidėjus kūdikio guzams, jums gali kilti diskomfortas apsipirkti ar ką nors daryti.
 • Jei esate pirmą kartą būsima mama, tai padeda perskaityti apie naujagimius. Taip būsite pasiruošę visiems iššūkiams, su kuriais galite susidurti.
 • Jūsų pristatymas nėra per toli. Tai padės valdyti stresą ir nerimą.

Laikui bėgant nėštumas įvyksta daug pokyčių. Tačiau diskomfortą gali sukelti nerimas dėl pristatymo. Didžiąją laiko dalį galite patirti stresą ir nerimą. Tai yra įprasta. Taip pat laikas valdyti streso lygį ir jį kontroliuoti. Norėdami šiek tiek sumažinti stresą, galite klausytis muzikos ar žiūrėti mėgstamą laidą.