Lepra, dar žinoma kaip Hanseno liga, yra lėtinė sveikatos būklė, kurią sukelia bakterijų invazija, kuri kartais palieka mirtinas pasekmes. Pagrindinis šios ligos pobūdis yra mikobakterija leprae, kuri yra vienintelė bakterija, atsakinga už raupsus.

Raupsų priežastys ir simptomai

Tai viena liga, kuri egzistuoja jau dešimtmečius ir yra pripažinta viena seniausių ligų. 1873 m. Norvegas G.A Hansenas pirmą kartą nusipirko šias bakterijas į šlovę, nes atrado patogeną, kuris patenka į šeimininkų kūną ir išgauna būtinus daiktus iš šeimininko. Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad šios bakterijos gamtoje auga lėtai ir dauginasi lėčiau.

Lėtinis raupsai daugiausia susiję su oda ir nervų sistema. Pirmiausia oda būtų fiziškai pažeista, kuri buvo švelni ir subtili, pavyzdžiui, pleistrų pavidalu, kurie niekada nesukėlė jokio diskomforto. Dėl to į tai buvo nekreipiama dėmesio, kol pasibaigė nervinis suirimas. Tais laikais nebuvo galima tinkamai išgydyti raupsų dėl minimalių žinių ir palaikymo.

Žinoma, šiandien yra vaistų ir tablečių, skirtų pažaboti vykstantį procesą. Tačiau raupsai yra šiek tiek užkrečiami, nors ir nėra tokie patrauklūs kaip šaltis ar karščiavimas. Tiesą sakant, gydytojai sako, kad tai gana retas atvejis, kuris vis retėja, kai dienos bėga.

Yra trys būdai, kaip aptikti raupsus ir jų rūšis. PSO, Pasaulio sveikatos organizacija, raupsus klasifikavo pagal pažeistą odos plotą ar padarytą žalą. Kaip ir tuberkulioidinis raupsas, yra lengva raupsų forma, kai nėra pažeista daug dermos sluoksnių. Paprastai tai yra keletas opų ant odos ir tuo viskas baigiasi. Raupsuotasis raupsas yra blogas odos poveikis, kai ant odos susidaro mazgelių, pavyzdžiui, gabalėlių.

Tada yra daugiabakterinis raupsas, sukeliantis daugiau nei penkis mazgelius, kuriuose yra bakterijų. Paucibacillary raupsuose nėra daugiau nei vieno ar dviejų mazgelių ir paprastai nėra bakterijų. Trečiasis metodas turi šešis skirtumus, atsižvelgiant į būklės sunkumą. Jie gali būti klasifikuojami kaip tarpiniai raupsai, kurie ateina ir gyja savaime, pasieniniai raupsai, ribiniai tuberkulioidiniai raupsai ir pan..

Raupsų priežastys ir simptomai:

Šis straipsnis padės jums sužinoti, kokios yra pagrindinės raupsų priežastys ir simptomai, kurie padės jums tai žinoti.

Raupsų priežastys:

Žemiau pateikiamos kai kurios priežastys ir priežastys, dėl kurių atsiranda raupsai:

1. Bakterijos:

Gydytojai iki šiol vis dar buvo sutrikę dėl raupsų šaltinio buvimo vietos. Anksčiau tai buvo viena iš labiausiai paplitusių rimto pobūdžio ligų. Tačiau dabar laikui bėgant jis savaime išgydė ir dabar tai gana retas atvejis. Tačiau pagrindinė priežasties priežastis išlieka bakterijose – trumpai tariant, Mycobacterium leprae arba M.leprae. Be žmonių, tam tikras gyvūnų rinkinys buvo pripažintas šios bakterijos šaltiniu, o šarvuočiai – specifiniai. Šios lazdelės formos bakterijų buvimas yra visiškai kaltinamas dėl raupsų atsiradimo.

2. Užkrečiama:

Vieną kartą atliktos apklausos metu buvo nustatyta, kad procentas procentų raupsų paveiktų amerikiečių praeityje gyveno aplinkiniuose ligoniuose, kuriuose gyvena raupsai. Štai kodėl pacientai tais laikais susidūrė su didele atskirties problema. Tomis dienomis žmonės buvo apdairūs ir teisingi, todėl raupsuotieji kentėjo labiau.

Yra žinoma, kad raupsai perduodami per kontaktą, pvz., Nosies lašus, pvz., Lašus iš nosies ar burnos, pavyzdžiui, dalijantis lėkštėmis ar maistu, arba jei kas nors čiaudėtų ant jūsų. Tačiau patys gydytojai nėra visiškai tikri, kokios priežastys ar kokiu keliu jis eina.

3. Jūsų kūno galimybės:

Mokslininkai ir gydytojai sutarė, kad bakterijų M.leprae daugumoje mūsų organizmų yra fragmentais. Raupsai susidaro dėl to, kad organizmas nesugeba bendradarbiauti su bakterijomis.

4. Nosies ir burnos lašeliai:

Pasak daugelio ekspertų, raupsai perduodami per nosies ir burnos lašelius. Tai yra viena iš svarbiausių ir nepamirštamų raupsų priežasčių. Užblokuoti ilgalaikiai kontaktai gali būti šios ligos atsiradimo priežastis. Šios bakterijos plinta sparčiai ir silpnina kūną iš vidaus. Jei jis nebus išgydytas tinkamu laiku ir naudojant tinkamus metodus, tai gali labai pakenkti jūsų kūnui ir padaryti jus silpnus. Remiantis daugeliu pranešimų, raupsai šiuo metu yra viena iš labiausiai plintančių ligų.

5. Silpnas kūnas:

Silpno kūno žmogus gali nukentėti nuo šių kenksmingų bakterijų. Viena dažniausių raupsų priežasčių yra silpna fizinė būklė. Jei turite blogą nervų būklę, yra didelė tikimybė susirgti raupsų simptomais. Tai atsitinka tiek vyrams, tiek moterims, o kartais ir paaugliams bei vaikams. Tai yra viena iš labiausiai kenksmingų ir greitai plintančių bakterinių infekcijų, ir jei turėtumėte imtis tinkamų priemonių, kad apsisaugotumėte nuo užsikrėtimo šiomis ligomis.

6. Silpna imuniteto sistema:

Jei jūsų imuninė sistema veikia netinkamai, yra didelė tikimybė, kad galite užsikrėsti raupsų bakterijomis. Bakterijas pirmą kartą įkūrė arba atrado gydytojas Gerardas Henrikas Amrmauras Hansenas. Pasak jo, jei vyras ar moteris turi silpną imunitetą, tada tam asmeniui yra didelė tikimybė susirgti raupsais. Nėra specialių vaistų nuo šios priežasties, ir tai gali lengvai užkrėsti bet kurį žmogų, ir kiekvienas gali susirgti šia liga, jei jo kūnas negauna tinkamo maisto, kuris sustiprins jų imuninę sistemą..

7. Gleivės:

Pasak gydytojų, įrodyta, kad raupsai plinta dėl užsikrėtusio žmogaus gleivių. Tai yra viena iš pagrindinių raupsų priežasčių. Gleivėse yra mikrobų (arba virusų) ir tai gali plisti iš žmogaus į asmenį. Raupsų pobūdis yra užkrečiamas (aptarta anksčiau). Paprastai pagrindinės bakterijos, atsakingos už raupsus, plinta lėtai ir tai gali labai pakenkti žmogaus fizinei būklei. Nesirūpinant savimi, galima lengvai susirgti įvairiais kenksmingais raupsų simptomais. Užsikrėtęs asmuo taip pat turėtų įsitikinti, kad liga, sukelianti gemalus, neplinta iš jo į lauką.

8. Mycobacterium Leprae:

Mictobaterium leprae buvo aptartas anksčiau šiame straipsnyje, tačiau šiame punkte pateikiama keletas faktų apie šią bakteriją, kurią turėtumėte žinoti.

Mycobacterium leprae yra laikoma viena iš pagrindinių raupsų priežasčių. Tai rūgštims atsparus organizmas ir tikrai greitai plinta visame kūne. Tai gali susilpninti kūną per labai trumpą laiką. Tarp daugelio raupsų priežasčių tai laikoma pagrindine.

9. Kitos vyraujančios ligos:

Jei jau sergate kokiomis nors ligomis ar infekcijomis, galite susirgti ir raupsais. Žmogus lengvai užsikrės šiomis bakterijomis, jei kai kurios vyraujančios ligos jau susilpnino jūsų fizinę būklę ir imunitetą.

10. Kitos priežastys:

Yra daug kitų priežasčių, kurios gydytojams nežinomos dėl raupsų. Raupsų priežastys gali skirtis priklausomai nuo žmogaus fizinės būklės. Šiuo klausimu nieko daug negalite padaryti. Galima tik palinkėti, kad jis ar ji nebūtų užpulti ir nepultų šios kenksmingos bakterinės infekcijos. Dievo fizinė būklė (viduje) gali išgelbėti jus nuo invazijos.

Raupsų simptomai:

Toliau išvardyti kai kurie paplitę raupsų požymiai ir simptomai:

1. Odos lopai:

Dažnai pirmieji raupsų požymiai yra odos dėmės, tam tikros baltos, subtilios odos dėmės, kurios, nors ir niežti, o skausmas mažiau iškraipo odą. Tokiu metu oda paprastai tampa sausa ir pleiskanoja ir dažnai pradeda nulupti, jei subraižoma.

2. Nervų nuolaužos:

Viena iš pagrindinių raupsų vietų yra jūsų periferiniai nervai. Raupsai yra lėtinė liga, kuri ilgesnį laiką išlieka žemoje padėtyje su nedidelėmis užuominomis, kurios nepastebimos, pavyzdžiui, odos dėmės. Padidėjus sunkumui, nervai pradeda nukentėti. Jei to ilgai nepaisysite, tam tikrose dalyse gali atsirasti pojūčių tirpimas.

3. Nosies problemos:

Dažnai sakoma, kad nosis gali būti šios ligos pernešėjas iš vieno kūno į kitą, nes bakterijos palieka vieną kūną, kad galėtų pereiti į kitą. Šios parazitinės bakterijos dažnai veikia nosį kraujavimo iš nosies forma. Galima patirti nedidelį kraujo netekimą per nosį, sunkumą ir bėgančią nosį.

4. Opinė būklė:

Plintant ligai, dažnai pastebimos opinės ligos, sukeliančios opas po pėdų. Jei to nepaisysite, tai gali sukelti tokią blogą reakciją, kad vienintelis sprendimas bus pėdų amputacija.

5. Mazgai ir verda:

Nors pleistrai yra tik nedidelis raupsų poveikis, pagrindinį odos iškraipymą sukelia mazgelių, tokių kaip gumbai ir užvirimas, atsiradimas, kuris iškraipo odą ir taip nejautriai, kad gali paralyžiuoti..

6. Optinė priežiūra:

Dažnai mes kartais to nežinome, tačiau mūsų regos nervai akyje taip pat nukenčia. Jei tai trunka ilgai, gali net prarasti regėjimą.

7. Raumenų skausmas:

Vienas iš dažniausių raupsų simptomų yra raumenų silpnumas ir atsitiktinis nuovargio jausmas. Tai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms ir net brandiems vyrams bei moterims. Jei esate užsikrėtę šiomis kenksmingomis bakterijomis, tada gana dažnai susiduriate su raumenų simptomais. Net paaugliai, sergantys raupsais, yra susipažinę su šiuo konkrečiu simptomu. Tai dažnai lydi per dideli rankų raumenų skausmai ir raumenų jutimo jausmo praradimas. Žmonės, kuriems būdingas šis raupsų simptomas, per visą ligos fazę turi išgyventi sunkiai.

8. Jausmo praradimas:

Tarp visų raupsų simptomų šis yra labiausiai žinomas. Šis simptomas pastebimas viso pasaulio žmonėms ir pasireiškia bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo to, ar jie yra vyrai, ar moterys. Pasak gydytojų, dėl šio tipiško simptomo galima nesunkiai išsiaiškinti, ar tas žmogus išgyvena žalingą infekcijos raupsų bakterijomis stadiją. Šiuo atveju pagrindinis kaltininkas yra periferinių nervų pažeidimas. Būklė gali būti labai sunki, nes jei simptomas nėra ištaisytas, tai gali sukelti nuolatinį nervų jutimo praradimą..

9. Blakstienų netekimas:

Akių skausmas – ne pabaiga. Yra daug kitų raupsų simptomų, susijusių su akimis. Remiantis tinkamu daugelio raupsų atvejų tyrimu, buvo išanalizuota, kad antakių ir blakstienų netekimas yra gana dažnas raupsų infekcijos metu. Dėl raupsų žmogus gali laikinai prarasti regėjimą (deja, tai yra vienas iš labiausiai pastebėtų raupsų simptomų). Tiek vyrai, tiek moterys kenčia nuo šio simptomo, ir tai gali sugadinti ir jų išvaizdą. Jei pažeista oda praranda antakius ir blakstienas, tada tikrai atrodysite negražiai.

10. Odos sustorėjimas:

Kartu su odos dėmėmis yra odos sustorėjimas, kuris yra gana populiarus raupsų simptomas. Oda tampa tikrai stora, kol kenčia nuo raupsų. Odos sustorėjimas dažnai yra susijęs su sunkiomis odos ligomis, taip pat daugeliu papildomų odos ir kūno skausmų. Šis simptomas yra vienas blogiausių raupsų simptomų.

Šiame straipsnyje yra keletas geriausių raupsų simptomų ir priežasčių, kurie buvo įrodyta visiškai tikslūs. Tai yra labiausiai regintys, ir šis sąrašas sudarytas remiantis ryškiu raupsų priežasčių ir požymių tyrimu..