Dažnai buvo atvejų, kai grįždavau namo su didelėmis raudonomis dėmėmis ir dideliais raudonais bėrimais visame kūne. Dažnai matydavau dienas, kai sesuo grįždavo namo su ta pačia sena problema. Alergija gali atsirasti nuo dulkių ar rūdžių, nuo saulės spindulių ir karščio iki geriausio draugo purios katės, tabby. Alergija taip pat gali atsirasti dėl tam tikrų maisto produktų. Maistas yra visų mėgstamiausias, tačiau tarp jų yra tam tikrų dalių ar elementų, kurie gali reaguoti su jūsų kūnu ir sukelti alergiją.

alergijos maistui simptomai

Kaip veikia alergija maistui?

Kai į jūsų kūną patenka nauja medžiaga, galbūt naujas karštas padažas ar naujas maisto produktas, kurį išbandėte pirmą kartą, jūsų kūnas įvertina jo suderinamumą. Jūsų kūnas reikalauja, kad atitinkamas elementas bendradarbiautų su kitais kūno elementais ir tikisi, kad jie gerai susimaišys, kaip ir kiti daiktai. Jei elementas neatitinka žymos, kūnas atmeta daiktą ir tuo pačiu sukuria antikūną, kad pašalintų nepageidaujamą. Kitą kartą tas pats elementas įvedamas į jūsų kūną, antikūnas pradeda reaguoti, o tai pasireiškia alergija.

Įprasti maisto alergijos ar netoleravimo požymiai ir simptomai:

Išpūtimas:

Tai yra pirmasis matomas nuolatinės alergijos pasirodymas, kai rezultatai rodomi protrūkio pavidalu. Pirmasis ženklas yra greitas mažų, bet išsibarsčiusių bėrimų atsiradimas, kurie yra nedideli ir gali būti lengvai ignoruojami. Laikui bėgant arba priklausomai nuo alergijos intensyvumo, net per trumpą laiką gali atsirasti stiprus poveikis. Galite patirti pilną raudonų bėrimų žydėjimą.

Diskomfortas:

Jei atitinkamas maisto produktas nėra suderinamas su jūsų kūnu, jūsų kūnas duos jums reikiamus ženklus, kad išreikštų savo nepasitenkinimą. Kai maistas patenka į burną, reakcija trunka tik minutę. Vidiniai gerklės sluoksniai gali niežėti. Tas pats pasakytina ir apie jūsų burną. Dažnai reakcija užtrunka ir gali sukelti vidinių liaukų ir gerklės raumenų uždegimą, sukeliantį lengvą skausmą.

Pykinimas:

Tai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, apie kurias gali signalizuoti alergija maistui. Kai tik į alergiją linkęs maistas patenka į skrandį, galite jaustis labai pykinti. Kai maistas kovoja su vidiniais organais, bandydamas užbaigti visą virškinimo mechanizmą, jūsų kūnas nori atsikratyti šio elemento. Rezultatas gali būti vėmimas.

Galvos svaigimas:

Jei jūsų kūno pykinimas nesumažėja, kitas žingsnis yra nepaprastas galvos svaigimas, kurį gali sukelti pulsuojantis galvos skausmas ir silpni guminiai keliai. Staiga pradeda pykinti ir pavargti nuo galvos svaigimo.

Akių problema:

Jūsų akys yra jūsų sielos veidrodis, o kai jūsų siela patiria spaudimą dėl alergijos priepuolio, akys kartais atidengia dangtelį. Dažnai akys tampa raudonos, kartu su ašarojimu ar niežuliu. Tai dar vienas alergijos maistui simptomas, kai niežulys akyje nenustoja egzistuoti.

Kraujo spaudimo kontrolė:

Alergijos priepuolio atveju dažnai buvo atvejų, kai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje arba sumažėjo paciento kraujospūdis. Esant cukraus kiekiui kraujyje, paruoškite insuliną. Dėl sumažėjusio kraujospūdžio auka gali sušalti, bet tuo pačiu prakaituoti. Tai taip pat yra įprastas kraujospūdžio sumažėjimo simptomas.

Alergijos maistui ar maisto netoleravimo priežasčių gali būti daug, tačiau pasikonsultavę su gydytoju, žinodami jo simptomus anksčiau, kaip minėta aukščiau, galite žinoti, kas sukelia problemą, ir galite imtis atsargumo priemonių kitą kartą valgydami.