Viena iš pagrindinių kraujo sutrikimų ligų, kuriomis serga įvairaus amžiaus žmonės iš visų visuomenės sluoksnių, yra liga, vadinama anemija..

anemijos simptomai ir priežastys

Mūsų kraujas kūne susideda iš dviejų skirtingų ląstelių formų. Baltieji kraujo kūneliai arba leukocitai ir raudonieji kraujo kūneliai, t. Y. Raudonieji kraujo kūneliai, sudaro pagrindinę dalį kartu su kitais, pvz., Plazma ir trombocitais. Dabar dažnai susidaro situacija, kai mūsų kraujyje sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių, o šis nepakankamas raudonųjų kraujo kūnelių kiekis sukelia sveikatos būklę, vadinamą anemija. Nors baltieji kraujo kūneliai padeda krešėti atviras kruvinas žaizdas ir dujas, raudonieji kraujo kūneliai padeda kraujui pernešti deguonį į plaučius ir širdis, todėl dominuoja jų buvimas virš baltųjų kraujo kūnelių.

Paprastai tinkamo raudonųjų kraujo kūnelių kiekio nebuvimas sukelia anemiją, kuri taip pat gali atsirasti dėl hemoglobino sumažėjimo mūsų kraujyje. Tiems, kurie dar nežino, kas yra hemoglobinas, tai yra baltymas, praturtintas deguonimi, kuris yra atsakingas už raudoną spalvą kraujyje. Hemoglobinas gamina raudonuosius kraujo kūnelius, tačiau be hemoglobino raudonųjų kraujo kūnelių skaičius sumažėja, todėl atsiranda anemija. Raudonieji kraujo kūneliai yra disko formos, panašūs į suplotą ovalią frisbiją, kuri yra atsakinga už kraujo tiekimą ir anglies dioksido bei toksinų pašalinimą iš kraujo. Todėl dėl tinkamų raudonųjų kraujo kūnelių trūkumo kraujyje atsiranda tam tikrų sunkumų.

Šie sunkumai nėra šališki lyčiai. Jie veikia tiek vyrus, tiek moteris, galbūt skirtingais lygiais. Taip yra todėl, kad hemoglobino lygis skiriasi priklausomai nuo lyties. Moterims anemija atsiranda, kai hemoglobino kiekis yra mažesnis nei 12,0 gramo, o vyrų – 13,5 gramo. Anemija yra dažna būklė ir yra įtraukta į vieną iš labiausiai paplitusių kraujo sutrikimų, su kuriais susiduria maždaug 3,5 milijono žmonių JAV. Paprastai anemija turi skirtingus etapus. Tai gali būti trumpalaikė būklė arba ilgai kenčianti liga, ji gali praeiti per kvėpavimą arba ilgai prilipti prie jūsų. Tačiau reikalingas tinkamas gydymas, o jei jo nepaisoma, tai gali sukelti gyvybei pavojingų sprendimų. Čia yra visos anemijos ligos priežastys ir simptomai.

Anemijos simptomai ir priežastys:

Anemijos priežastys:

Yra keletas fiksuotų priežasčių, kodėl atsiranda anemija:

1. Didelis kraujo netekimas:

Dažnai per didelis kraujo netekimas gali labai sumažinti kraujo ląstelių skaičių, o tai daugiausia veikia raudonųjų kraujo kūnelių išsiskyrimą. Dažnai kartais netenkama vidinio kraujo, o tai lemia tą patį.

2. Geležies trūkumas:

Kaulų čiulpai, einantys išilgai jūsų nugaros, yra hemoglobino, kuris savo ruožtu suteikia spalvą kraujui, gamintojas. Tada kraujas, raudonieji kraujo kūneliai tiekia deguonį, paimtą iš hemoglobino. Nugaros čiulpuose reikalingas elementas, vadinamas geležimi, kurio pagalba gaminamas hemoglobinas. Geležies trūkumas organizme sukelia hemoglobino trūkumą, todėl gali nukentėti raudonųjų kraujo kūnelių skaičius.

3. Paveldimumo deformacija:

Paprastai raudonieji kraujo kūneliai yra spurgos formos ovalo formos ir suploti, tačiau kartais dėl paveldimumo organizme susidariusios ar egzistuojančios hemoglobino ląstelės kartais būna skirtingos formos. Genas praeina ir deformuoti raudonieji kraujo kūneliai organizme patiria ankstyvą mirtį. Tai savo ruožtu sukelia raudonųjų kraujo kūnelių praradimą ir pjautuvinių ląstelių anemiją.

4. Moterų pasiūlymas:

Dažnai moterys susiduria su tam tikromis problemomis, kai sunkus menstruacinis ciklas ar per didelis kraujo netekimas nėštumo metu gali būti priežastis, dėl kurios esate anemijos auka. Štai kodėl, jei menstruacijos tęsiasi ilgiau nei anksčiau ir jei labai prarandate kraują, geriau pasitikrinti. Daugiavaisis nėštumas taip pat yra silpnoji vieta.

5. Kaulų čiulpų problemos:

Dažnai problemos ar ligos, turinčios įtakos kaulų čiulpams ar kaulų čiulpų ląstelėms, pvz., Leukemija, gali paveikti kraujo gamybą kaulų čiulpuose, o tai savo ruožtu sukelia sumažėjusį hemoglobino kiekį, taigi ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybą. Tai viena iš pagrindinių anemijos priežasčių.

6. Hemolizinė anemija:

Tada dažnai būna dienų, kai jūsų raudonieji kraujo kūneliai sunaikinami greičiau, nei jūsų čiulpai gali sukelti anemiją.

7. Vitaminų trūkumas:

Kartu su geležimi organizmui reikia tam tikrų būtiniausių medžiagų, tokių kaip vitaminas B-12. Žinoma, kad šių tam tikrų vitaminų trūkumas organizme sumažina raudonųjų kraujo kūnelių skaičių ir sukelia raudonųjų kraujo kūnelių trūkumą, o tai yra dar viena priežastis, dėl kurios gali susidaryti anemija. Tačiau dažnai yra žmonių, kurie vartoja vitaminų, tačiau kenčia nuo mažakraujystės, nes jų organizmas nesugeba tinkamai vartoti šių vitaminų. Tada susidaro būklė, vadinama vitaminų trūkumo anemija.

8. Mėnesio laikotarpiai:

Dėl mėnesinių įpročių moterys ištisus metus praranda gerą kraujo kiekį. Per šį procesą iš organizmo taip pat prarandama daug geležies. Galima sakyti, kad tai yra viena iš pagrindinių anemijos priežasčių, nes geras geležies kiekis pašalinamas iš organizmo. Tai taip pat yra viena iš daugelio priežasčių, kodėl daugelis moterų lengvai nukenčia nuo įvairių anemijos simptomų.

9. Priešuždegiminiai vaistai:

Remiantis daugybe tyrimų, buvo nustatyta, kad viena iš pagrindinių anemijos priežasčių yra priešuždegiminių vaistų, įskaitant tam tikrus skausmą malšinančius vaistus, vartojimas. Rinkoje yra keletas receptinių vaistų, kurie gali veiksmingai ir per trumpą laiką sumažinti uždegimą. Natūralu, kad tokie dalykai turi tam tikrą blogą šalutinį poveikį. Tarp daugelio tokių vaistų šalutinio poveikio geležies kiekio sumažinimas yra žalingas. Jei dažnai vartojate priešuždegiminius vaistus, iš organizmo galite lengvai prarasti daug geležies. Tarp daugybės anemijos priežasčių reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į šią.

10. Skrandžio opos:

Ar sprendžiate skrandžio opos problemas? Tai gali turėti ir kitų šalutinių poveikių organizmui. Dėl skrandžio opų mūsų kūnas gali duoti reikiamą geležies kiekį. Tai gali būti viena iš daugelio anemijos priežasčių. Galima lengvai tapti šios ligos auka, nes jis laiku neišsprendžia skrandžio opos problemos.

Dažnai yra subtilių simptomų, rodančių anemijos buvimą. Štai keletas anemijos simptomų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.

Anemijos simptomai:

1. Dusulys:

Vienas iš pagrindinių anemijos simptomų yra dusulys, dažnai ūminis. Taip yra dėl to, kad trūksta deguonies, suteikiančio raudonuosius kraujo kūnelius, tinkamas deguonies kiekis negali patekti į plaučius, sukeldamas sunkią krūtinę ar dusulį. Tai dažnai lydi širdies skausmai ir nedideli krūtinės skausmai.

2. Odos spalva:

Kai sergate anemija, oda pradeda prarasti natūralius skaistalus, todėl atrodote blyški ir blyškesnė. Jūsų oda tampa nuobodu, todėl tai yra neišvengiamas gestas, kad galėtumėte pasitikrinti anemiją.

3. Lengvai pavargęs:

Neturint tinkamo deguonies, praturtinančio širdį ir plaučius, jus užplūsta įprastas nuovargio scenarijus. Jūs jaučiatės labai išsekęs, todėl jums sunku tęsti visą dieną, nesijaučiate pavargęs ir pavargęs.

4. Nemiga:

Jei bemiegės naktys yra naujas dalykas, jums gali kilti įtarimas dėl mažakraujystės. Anemija sukelia nemigą.

5. Energijos praradimas:

Norite sužinoti apie anemijos simptomus? Tai yra vienas dažniausiai pastebimų anemijos požymių, susijęs su gero energijos kiekio praradimu iš organizmo. Jei jūsų kūnas išleidžia daug energijos ir gana dažnai jaučiate nuovargį, yra didelė tikimybė, kad susidursite su anemija. Tarp dažniausiai pasitaikančių anemijos simptomų energijos praradimas yra gana dažnas reiškinys.

6. Neįprastas greitas širdies plakimas:

Jei sergate anemija, mūsų širdis plaks dažnai ir tai nėra normalu, nes širdies plakimas bus greitas ir atrodys žalingas, nes šis simptomas nėra normalus. Atėjo laikas susirūpinti kažkuo šios srities ekspertu ir pasiūlyti jums lygiaverčius vaistus ir gydymo būdus, kurie padės išspręsti šią problemą, kuri šiandien iškyla Azijos ir Amerikos šalyse.

7. Galvos svaigimas:

Jei žmogus serga anemija, jam svaigsta galva. Būna atvejų, kai užmigsite be jokios konkrečios priežasties. Galvos svaigimas yra vienas iš labiausiai matomų anemijos simptomų ir, kai kurių nuomone, tai yra vienas blogiausių anemijos simptomų, nes nuo šio simptomo nepabėgsi.

8. Koncentracijos problemos:

Anemija gali būti nugaros skausmas, jei ji nebus nustatyta laiku. Vienas susidurs su rimtais klausimais, susijusiais su studijomis ar darbu. Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių vyrų anemijos simptomų. Jie turi tai spręsti darbe ir tai tikrai gali apsunkinti jūsų karjerą. Jei neišspręsite šios problemos, tai gali turėti daugiau žalos ir poveikio jūsų smegenims.

9. Kojų kojos:

Patiriate kojų mėšlungį, nepažeisdami kojų? Yra didelė tikimybė, kad sergate anemija. Dėl mažakraujystės gali atsirasti mėšlungis kojose ir tai gana dažnai. Tiek vyrai, tiek moterys turi spręsti šią problemą, ir tai yra viena iš aktualiausių šių dienų problemų. Beveik 75% žmonių turi patirti šį anemijos simptomą.

10. Limp skausmai:

Jei sergate anemija, yra didelė tikimybė, kad susidursite su rankų ir kojų skausmais. Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių anemijos simptomų ir gali pasireikšti beveik visiems ir visiems.

11. Galvos skausmas:

Dažnas galvos skausmas yra vienas iš galimų anemijos simptomų.