Gerybiniai lygiųjų raumenų audinių navikai, susidarę ant gimdos sluoksnio, yra žinomi kaip mioma arba leiomioma. Paprastai jie atsiranda vėlesniais reprodukcijos metais. Rasti piktybinę šio naviko versiją yra labai reta ir ji vadinama Leiomyosarcoma. Kad navikas būtų piktybinis, jis turi įsiveržti į kaimyninius audinius arba metastazuoti. Kadangi Leiomyoma neturi jokių šių savybių, ji yra gerybinė. Fibroidai labai skaudina mėnesines ir lytinius santykius, taip pat yra atsakingi už dažną norą šlapintis. Mažos miomos paprastai yra besimptomės, o simptomai priklauso nuo dydžio ir pažeidimo. Tokių miomų simptomai yra,

mioma

Ginekologinis kraujavimas:

Tai ne kas kita, kaip gausus kraujavimas iš makšties. Kartais jis taip pat gali būti vidinis (kraujavimas į dubens sritį, hematomos susidarymas). Paprastai menstruacijų metu kraujavimas būna neįprastai gausus. Dėl to kai kurioms moterims išsivysto anemija, trukdanti nuotaikai ir energijos lygiui. Krešuliai taip pat pastebimi šiais atvejais, kai būna mėnesinių.

Sunkumai įsivaizduoti:

Nors yra daugybė ir daugybė veiksnių, galinčių lemti negalėjimą pastoti, fibroidai kartais kelia didelių sunkumų. Jie taip pat yra atsakingi už persileidimus, priešlaikinį gimdymą ir kraujavimą nėštumo metu. Kraštutiniais atvejais jie taip pat gali sukelti nevaisingumą.

Skausmingas seksas:

Fibromos gali padaryti lytinius santykius labai skausmingus. Tai atsitinka, kai mioma auga šalia gimdos kaklelio. Skausmas gali būti stipriausias tam tikros padėties metu lytinių santykių metu arba tam tikru mėnesinių ciklo metu. Tai yra vienas iš svarbiausių simptomų.

Diskomfortas dubens srityje:

Moterys, turinčios didelių miomų, dažnai linkusios jausti sunkumą aplink dubens sritį ir nuolat spaudžia apatinę pilvo dalį. Tai daugiau diskomfortas nei įtampa. Tokiose situacijose nusilenkimas, tempimas nuo juosmens lygio neapsieina be diskomforto.

Slėgis tuštinantis:

Fibroidai gali stumti prieš tiesiąją žarną, sukeldami stūmimo pojūtį, apsunkindami žarnyno judėjimą ir kartu su skausmu. Hemorojus taip pat gali atsirasti tokiose situacijose.

Šlapimo pūslės problemos:

Galbūt labiausiai paplitęs simptomas yra noras dažnai šlapintis ir nesugebėjimas ilgai išsilaikyti. Tai atsitinka, kai mioma prispaudžia šlapimo pūslę. Tai sumažina šlapimo pūslės kontrolę ir pajėgumą išlaikyti poreikį šlapintis. Kartais jis taip pat gali blokuoti paties skysčio išsiskyrimą.

Nugaros ir apatinio dubens skausmai taip pat yra pastebimas simptomas. Nors aštrūs ir aštrūs skausmai nėra labai pastebimas simptomas lieomomos atveju. Tiesą sakant, lėtinis nugaros skausmas yra dažnesnis simptomas.

Jei atrodo, kad turite šiuos simptomus, turėtumėte nedelsdami kreiptis į ginekologą.