Dėl tam tikrų vidinių sužalojimų nosies vidinėje dalyje gali būti plyšusi kraujagyslė ar audinys, dėl ko gali prarasti kraują per nosį. Paprastai tai vadinama kraujavimu iš nosies. Yra du atskiri nosies kraujavimo šaltinių rinkiniai. Kai kraujavimas yra iš pačios nosies užpakalinės dalies, žinoma, vidinis, tai vadinama užpakaliniu kraujavimu, o jei šaltinis yra tik nosies viduje link išėjimo, jis vadinamas priekiniu.

Kraujavimo iš nosies simptomai

Priekinį kraujavimą iš nosies sukelia nukrypusi pertvara, nes kraujavimo iš nosies šaltinis yra tiesiai tarp dviejų pertvarų arba nosies kanalų, dar vadinamų mažųjų sritimi. Užpakalinis kraujavimas iš nosies yra susijęs su plyšusiomis arterijomis, tiekiančiomis kraujagysles į nosies ertmę. Vėlesnė forma yra rimtesnė, nes tai sukelia stiprų kraujavimą ir skausmą.

Įprastos kraujavimo iš nosies priežastys gali būti kaltinamos dėl tam tikrų žaidimo sužalojimų, tokių kaip futbolo kamuolio smūgis į veidą, arba nedidelis smūgis iš nosies, per stiprus nosies pūtimas, peršalimas ir net vaistai nuo narkotikų. nosis gali sukelti kraujavimą. Tačiau tai apsiriboja priekine dalimi. Užpakalinis kraujavimas iš nosies dažnai gali būti didelio streso, hipertenzijos ar kraujospūdžio padidėjimo, kenksmingų cheminių dūmų poveikio priežastis ir netgi toks rimtas kaip navikas nosies ertmėje.

Kai kurie dažni kraujavimo iš nosies simptomai yra šie:

Miego metu:

Kraujavimas iš nosies galimas ir miegant. Tokiais atvejais žmogus gali jausti, kad skystis teka gerklėje, jei jis arba ji guli ant nugaros. Vėliau tai gali užtikrinti nuolatinis kraujo tekėjimas iš nosies. Tokiu atveju patariama sėdėti tiesiai ir laukti, kol baigsis kraujavimas.

Laikas:

Kraujavimas iš nosies gali būti tiek iš vienos nosies pusės, tiek iš abiejų, kuris gali trukti nuo sekundžių iki minučių. Jei kraujavimas praeina per 15 minučių, naudokite ledo gelio pakuotę, laikydami ją prie nosies ir pakeldami galvą aukštyn. Jei kraujavimas tęsiasi 30 minučių, skubėkite į artimiausią medicinos centrą. Neleiskite, kad kraujavimas iš nosies truktų ilgiau.

Alerginė reakcija:

Kartais tai gali būti alerginė reakcija į tai, kas sukelia kraujavimą iš nosies.

Chirurgija:

Jei ką tik atlikote nosies operaciją, nosies ertmė ir pertvara vis dar yra silpnos ir atsigauna, todėl per tą laiką gali atsirasti kraujavimas iš nosies. Laikykite po ranka ledo paketą, nes dėl to nėra ko jaudintis. Tačiau jei šis simptomas išlieka ilgiau, kreipkitės į chirurgijos gydytoją.

Sausas laikotarpis:

Kartais nosis gali būti sausa viduje. Tai gali būti dėl karšto drėgmės ar cheminių garų poveikio. Šis sausumas, jei juo nesirūpinama iš karto, gali sukelti kraujavimą iš nosies.

Per didelis nosies purškalo naudojimas:

Kartais dažnai vartojant nosies purškalą, siekiant pašalinti užsikimšimą ar užsikimšusią pertvarą, priežastis gali būti dažnas kraujavimas iš nosies. Apribokite tam tikrų per stiprių nosies purškalų naudojimą.

Piktnaudžiavimas medžiagomis:

Knarkiantys vaistai dažniausiai geriami per nosį. Tai darydamas žmogus gali jausti nedidelį dirginimą ar dilgčiojimą. Rūpinkitės tuo nedelsdami ir ateityje sumažinkite nosies ertmės vartojimą narkotikams. Kadangi šis nedidelis jausmas peraugs į kraujavimą iš nosies.

Patikrinkite savo medicinos kabinetą:

Kraujavimas iš nosies taip pat gali lydėti padidėjusį kraujospūdį ir padidėjusį širdies susitraukimų dažnį. Tai bus įprastas scenarijus, jei žmogus kenčia nuo nerimo priepuolio ar aukšto kraujospūdžio. Hipertenzija yra dar vienas sąrašas. Jei tai yra nuolatinė problema, patikrinkite, ar jūsų medicinos kabinete nėra antikoaguliantų, kurie gali būti jūsų priedų ir kraujavimo iš nosies priežastis. Vaistus, tokius kaip aspirinas ar varfarinas, reikia atsisakyti, nebent tai būtų nurodyta gydytojui.

Dirginimas:

Prieš pat kraujavimą iš nosies kartais galite pajusti juokingą jausmą, sausumą ar perštėjimą. Tai neabejotinai sukels kraujavimą iš nosies, todėl pasirūpinkite savimi ir laikykite po ranka ledo paketą.