Praėjusiais metais, kai mano motinai teko antrą kartą apsilankyti ligoninėje dėl to paties lūžusio kojos piršto, gydytojai ant jos pranešimo parašė, kad serga osteoporoze. Atlikdamas tyrimus sužinojau, kad tai yra graikų kalbos žodis, kuriame buvę žodžiai „osteo“ reiškė kaulus, o vėlesnis „porosis“ reiškia perforaciją, kuri, sujungus kartu, sudaro porėtus kaulus. Tai labai dramatiškas žodis, tačiau dėl užsitęsusio nežinojimo kaulai vienu metu susidaro porėti.

Tai prasideda nuo to, kad kaulų tankis sumažėja daugiau nei įprastai, todėl lūžinėja kaulai, kai kaulai yra taip lengvai įtrūkę kaip sausainiai. Paprastai dėl to gali nukentėti bet kurios kūno dalies kaulai, tačiau dažniausiai pasitaiko galūnės. Tai gali būti rankos ar pėdos riešas, kelio ar alkūnės sąnarys ir pan. Dėl šios ligos kaulai tampa plonesni ir trapesni, todėl kaulai lengvai lūžta.

osteoporozės priežastys ir simptomai

Jei žmogus, sergantis šia liga, nėra atsargus ir nukrenta, jis tikrai sulaužys svarbią kaulų trapumo priežastį. Su amžiumi ši liga vis labiau plečiasi į jūsų stuburą ar klubo sąnarį ir dar daugiau. Kol kas tai gali būti tik faktas, tačiau žinoma, kad osteoporozė dažniausiai paveikia moterų visuomenės grupę, ypač moteris, peržengus gyvenimo vidurio slenkstį. paprastai nuo 50 metų ir daugiau. Taip yra todėl, kad menopauzė įvyksta prieš jums sulaukus 50 -ies, o kaulai, kaip manoma, tampa mažiau tankūs, kai prasideda hormoniniai pokyčiai po menopauzės. Tai gali būti priežastis, kodėl dauguma osteoporoze sergančių pacientų yra moterys. Ši liga patenka į žmogaus kūną ir sunaikina kaulų struktūrą.

Jei lūžių atvejų buvo daugiau nei du kartus per metus, gydytojas atliks išsamų rentgeno tyrimą ir nustatys jūsų padėtį pagal kaulų masę ar tankį. Kuo vyresnis amžius, tuo akyti jūsų kaulai. Dažnai gydymas apima paciento suvartojamą vitamino D arba kalcio perteklių, kad būtų išvengta perforuotų kaulų. Kai kreipsitės į gydytoją patarimo, jums bus pateikta griežta mitybos priemonių lentelė ir tinkami pratimai, skirti neutralizuoti lengvai lūžtantį kaulų tankį. Jungtinėse Valstijose atlikta apklausa atskleidė, kad 40 milijonų žmonių kenčia nuo osteoporozės ar yra įtariami, ir sakė, kad nepaprastai svarbu, kad žmogus žinotų šios būklės priežastis..

Osteoporozės simptomai ir priežastys:

Šiame išmaniajame vadove paaiškinamos pagrindinės osteoporozės priežastys ar priežastys ir simptomai, kurie yra labai naudingi diagnozuojant prieš užpuolimą ir imantis tam tikrų atsargumo priemonių..

Osteoporozės priežastys:

Tada yra keletas osteoporozės priežasčių ar priežasčių, pavyzdžiui:

1. Tautybė:

Dažnai tai yra etninė liga, kurią mato gydytojai visame pasaulyje. Dauguma pacientų, sergančių osteoporoze, kaltina savo etninę kilmę. Paprastai Azijos ir Kaukazo moterims yra didesnė osteoporozės rizika nei spalvotiems regionams. Tačiau tai yra paprasta apklausa, pagrįsta kelerius metus patirtais faktais.

2. Valgymo sutrikimai:

Valgymo sutrikimai vaidina svarbų vaidmenį vertinant kaulų masės ar tankio poveikį. Kalbant apie valgymo sutrikimus, dažniausiai kaltinama bulimija ar anoreksija. Nervinė anoreksija yra sutrikimas, kai dėl besaikio dietos laikymosi ir be valgymo žmogus sukuria skeleto figūrą, kurios šonkauliai ir kaulai po rėmu yra aiškiai atskirti ir matomi. Nervinė bulimija yra to paties tipo, kai valgymo sutrikimai susideda iš to, kad žmogus vemia ar vemia iškart po valgio ar pratimų. Šios ligos gali būti tiesioginė netinkamos kaulų struktūros priežastis.

3. Per didelis rūkymas ir gėrimas:

Tiek besaikis tabako rūkymas, tiek alkoholio vartojimas lemia įvairų kaulų tankio atsipalaidavimą arba išnykimą. Tai yra įrodytas faktas, kurį pastebėjo gydytojai ir mokslininkai. Kuo vyresnis jūsų amžius, tuo didesnę įtaką jūsų organizmui turės alkoholis ar tabakas. Tai neapsiriboja vien tik tabako rūkymu, bet ir kitokiu rūkymu.

4. Mažo lyties hormonai:

Po tam tikro jūsų gyvenimo ženklo įtakos turi lytinių hormonų gamyba, ypač moterims po menopauzės. Šis lytinių hormonų pakankamumas tiek moterims, tiek retai vyrams sukelia osteoporozę. Dažniausiai pasitaiko hormonų, moterų estrogenų ir vyrų testosterono.

5. Negalėjimas:

Ypač Indijos moterims osteoporozė gali būti neveiklumo priežastis. Kai kaulai išgyvena ilgą sausrą, kai negali būti judrūs arba ilgą laiką nėra atliekami jokie veiksmai, kaulų masė žymiai sumažėja.

6. Menopauzė:

Moterims osteoporozės simptomai dažniausiai pasireiškia senatvėje. Taip pat yra kitas etapas, kai pradeda pasireikšti osteoporozės simptomai ir požymiai. Tai menopauzės etapas. Tai blogėja dėl moters kūno vaisingumo problemų. Galima sakyti, kad menopauzė yra viena iš labiausiai tikėtinų osteoporozės priežasčių.

7. Jau egzistuojančios kaulų problemos:

Kartais osteoporozės priežastys gali būti labai paprastos, o kartais jos gali būti sudėtingos išsiaiškinti. Paprastai žmonės, kenčiantys nuo osteoporozės, yra įvairių šios ligos simptomų aukos, jei jiems būdingi tam tikri kaulų skausmai. Jei žmogus šiuo metu kenčia nuo tam tikrų kaulų skausmų, akivaizdu, kad jis ankstyvame amžiuje ir veiksmingiau matys ir patirs įvairius šios ligos simptomus. Trumpai tariant, galima pasakyti, kad jis ar ji ilgą laiką kentės nuo šio simptomo.

8. Mažas estrogenas:

Moterims mažas estrogeno kiekis gali būti viena iš galimų osteoporozės priežasčių. Estrogeno trūkumas gali sukelti osteoporozę, ir tai gali būti teigiama kaip viena iš daugelio osteoporozės priežasčių. Pasak gydytojų, kai subrendusi moteris turi menopauzę, kaulų problemos gali pradėti atsirasti, nes kaulų nykimo greitis sparčiai didėja. Paprastai, kai šioms subrendusioms moterims sumažėja estrogenų kiekis, jos taip pat gali susidurti su kai kuriomis kaulų problemomis, tokiomis kaip sudėtingumas ar judėjimo trukdžiai, taip pat gali skaudėti kaulus.

9. Žemas testosteronas:

Galima sakyti, kad mažas testosterono kiekis yra viena pagrindinių vyrų osteoporozės priežasčių. Vyrai susiduria su skirtingais šios ligos simptomais, jei sumažėja testosterono lygis. Paprastai vyrai susidurs su skirtingais ir tikriausiai žalingiausiais osteoporozės simptomais, jei jie taip pat kenčia nuo testosterono problemų. Vyro organizme testosteronas perkeliamas į kaulus išsaugojantį estrogeną, susijusį su osteoporoze. Jei testosterono yra mažai, vyras tikrai susidurs su tam tikromis osteoporozės problemomis.

Osteoporozės požymiai ir simptomai:

Tada yra keletas osteoporozės požymių ir simptomų, tokių kaip:

1. Kaulo lūžis:

Pirmasis osteoporozės simptomas yra labai trapi kaulų būklė, kai kaulai lengvai linkę lūžti. Paprastas kritimas ar kulkšnies sukimas gali nedelsiant sulaužyti ir patinti sritį. Tas pats atsitinka su pėda ar riešais, kai dėl netinkamos reakcijos kaulai lūžta arba lūžta. Dažnai kartais net nereikia kristi, pakanka paprasto spaudimo akytoje srityje, kad sulaužytumėte kaulą.

2. Nugaros skausmas:

Jei lūžę kaulai atsiranda stubure, dažnai atsiranda didžiulis nugaros skausmas be jokių apribojimų. Skausmas gali būti toks stiprus, kad gali būti sunku vaikščioti ar judėti iš vienos pusės į kitą. Kaulas tampa labai standus ir, jei jį spaudžiant daromas spaudimas, jis gali lūžti ar lūžti.

3. Laikysenos keitimas:

Jei trapūs kaulai yra suformuoti kojos ar apatinės galūnės srityje, yra tikimybė, kad jūs tapsite aukščio trūkumo auka, nes kaulai lėtai nyksta, o aukštis taip pat nukenčia. Tokiu būdu galite prarasti centimetrus nuo jų aukščio. Taip pat kartais dėl stuburo struktūrų atsiranda susilenkusi nuojauta. Tai vadinama dowager kupra arba kyphosis.

4. Svorio netekimas:

Tai yra vienas iš pagrindinių osteoporozės simptomų. Tai gali atsitikti tiek vyrams, tiek moterims. Paprastai kaulų tankis tampa mažesnis, o tai lemia šokiruojantį svorio netekimą. Toks staigus svorio netekimas kažkam gali būti tikrai žalingas. Paprastai žmonės, kenčiantys nuo osteoporozės, turi rimtų kaulų problemų, vienas iš jų yra staigus svorio netekimas. Moterys bus patenkintos tuo, ypač, kad jų svoris sumažėjo, ir nekreipia dėmesio į kitus žalingus šio svorio metimo padarinius.

5. Dažnas galūnių skausmas:

Paprastai žmonės, kenčiantys nuo osteoporozės, gana dažnai kenčia nuo galūnių skausmų, ir tai taip pat būdinga žmonėms, kurie jau daugelį metų susiduria su kaulų problemomis.

6. Ploni kaulai:

Sumažėja kaulų tankis ir tai yra vienas iš labiausiai pastebėtų osteoporozės simptomų. Kaulų retėjimas gali būti tinkamas šios problemos terminas. Paprastai kaulų tankis mažėja, todėl kaulai tampa ploni ir silpni.

7. Kiti simptomai:

Vis dar yra simptomų, kurių gydytojai ar ekspertai nežino. Žmonėms, kenčiantiems nuo osteoporozės, gali tekti patirti daug kaulų skausmų, o blogiausia yra tai, kad yra nedaug simptomų, kurių pagalba žmonės negalės išsiaiškinti, ar jie serga osteoporoze, ar ne.

8. Ūgio praradimas:

Pasikeis laikysena, o tai reiškia, kad žmogus negalės vaikščioti tiesiai. Žmonės paprastai kenčia nuo apatinės nugaros dalies problemų, o vienas iš pagrindinių osteoporozės simptomų gali būti staigus praradimas. Moteris ar vyras atrodys daug trumpiau, nei yra iš tikrųjų, vien todėl, kad serga osteoporoze. Daugelis pagyvenusių žmonių ir suaugusiųjų dažnai kenčia nuo šio simptomo ir jis ar ji kenčia ilgą laiką. Tačiau yra tam tikrų pratimų, kurie gali padėti jums atgauti savo ūgį.

9. Kaulų skausmas:

Kai kaulai tampa silpni, yra didelė tikimybė, kad jie lengvai susižeis. Galima sakyti, kad tai yra vienas pagrindinių osteoporozės simptomų. Paprastai vyrai ir moterys, turintys kaulų problemų, susidurs su stipriu kaulų skausmu dėl nedidelės trinties kauluose. Nuo šio simptomo galima lengvai atsigauti, tačiau kai kuriems žmonėms jis išlieka ilgą laiką. Tokios su kaulais susijusios problemos yra dažnos ir dažniausiai pastebimos vyresnio amžiaus moterims, nes brandžios moterys dažniau susiduria su tokiais kaulų skausmais ir skausmais, nes moterims kaulų formavimasis senstant gana lengvai mažėja.

10. Sugriuvęs slankstelis:

Osteoporozės auka susidurs su tam tikromis slankstelio problemomis, nes ši liga gali sumažinti kaulų stiprumą ir padaryti juos silpnus. Kaulo formavimasis taip pat tampa sudėtingas ir dėl to atsiranda bloga kaulų struktūros struktūra. Tai taip pat galima sakyti kaip viena iš skausmo priežasčių apatinėje nugaros dalyje, taip pat kojose ir stuburo srityje. Žmonės ja serga gana dažnai, ir tai, galima sakyti, yra vienas iš pagrindinių osteoporozės simptomų.