Atviros širdies paveikslas išgraviruotas cigarečių dėžutėje su drąsiais žodžiais, sakančiais, kad tabakas sukelia plaučių vėžį. Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų sukeltų plaučių ligų yra plaučių vėžys, t. Y. Progresuojanti ir gyvybei pavojinga plaučių vėžinių ląstelių susidarymas. Tiesiai mūsų krūtinės viduryje yra dvi kempinės formos struktūros, vadinamos plaučiais, tiksliau kairysis ir dešinysis plaučiai, kur kasdien ateina ir išeina šviežias deguonimi prisotintas kraujas.

Trachėja arba vėjo vamzdis per nosį perneša įkvėptą orą ir baigiasi mažomis šakomis plaučių viduje. Čia deguonis filtruojamas ir supilamas į likusį kūną. Tada susikaupęs anglies dioksidas išeina per šias trachėjos šakas ir iškvepdamas išeina per nosį. Plonas sluoksnis uždengia plaučius, vadinamus pleura, kuris padeda plaučiams mušti krūtinę nesukeliant trinties.

Plaučių vėžio simptomai ir priežastys

Trachėja, kuri pasiekia jos viduje esančius plaučius, yra padalinta ir padalinta į dalis ir mažesnius vamzdelius, vadinamus bronchais. Tai yra pagrindinė vieta, kur vėžinės ląstelės pirmiausia ieško josPlaučių vėžio simptomai ir priežastys