Ar kada nors patyrėte kūno skausmą tiesiog atlikdami judesius ir sunkiai dirbdami visą dieną? Tai ne kas kita, kaip vienas iš atspindžių, kad kūno raumenys yra įtempti. Yra tik riba, iki kurios kūno raumenys gali atlaikyti kasdienį fizinį spaudimą. Jei peržengsite šią ribą, ji iš tikrųjų pereis į raumenų įtampą ir skausmą. Būtent tai sukelia kūno skausmus, nesvarbu, ar kalbame apie kelį, ar pėdą, ar net nugarą ir kaklą..

Raumenų patempimo priežastys ir simptomai

Tai gali būti ne itin rimta sveikatos problema, kai kalbame apie raumenų įtampą, tačiau tai tikrai yra kažkas, kas, jei egzistuoja ilgą laiką, gali sukelti komplikacijų. Norint iš tikrųjų efektyviai gydyti raumenų įtampą, svarbu žinoti apie priežastis ir su tuo susijusius požymius bei simptomus. Žemiau pateiktas vadovas padės jums teisingai pateikti šią informaciją.

Raumenų patempimo priežastys:-

Apšilimo trūkumas:

Paprasti atvejai, kai žmogus iš tikrųjų pamiršta sušilti prieš laikydamasis bet kokios fizinės veiklos ar pratimų, gali būti viena iš priežasčių, sukeliančių daug raumenų įtempimo. Tai viena iš labiausiai paplitusių krizės priežasčių.

Mažas lankstumas:

Tie, kurių organizmas yra žemas arba jiems trūksta lankstumo, vėlgi yra tie žmonės, kurie yra labai linkę į raumenų įtempimo problemas. Pasak įvairių specialistų, tai vėlgi yra viena iš gerai įrodytų raumenų įtampos priežasčių.

Per krūvį:

Bet koks spaudimas ir per didelis raumenų įtempimas darbo ar kasdienių darbų ar net tam tikros sportinės veiklos, tokios kaip bėgimas, banglenčių sportas, žygiai pėsčiomis ir dviračiu, metu gali sukelti raumenų įtampą. Tai atsitinka, kai raumenys yra per daug įtempti ir spaudžiami, ir daugiau nei gali.

Nepatogios pozos:

Gali būti incidentų, kai asmuo laikosi blogos laikysenos, gali būti dėl tam tikrų priežasčių ar net nesąmoningai. Kaip, pavyzdžiui, tie, kurie miega bloga laikysena ar padėtis, iš tikrųjų gali susidurti su raumenų įtempimu. Tai vėlgi yra kasdieninė krizės priežastis, kuri gali įvykti be sąmoningų pastangų.

Sunkus kėlimas:

Sunkus kėlimas vėl sukelia didelį spaudimą tam tikrose kūno dalyse ir sukelia raumenų įtempimą. Sunkus daiktų kėlimas neabejotinai yra viena iš labiausiai paplitusių problemų ir priežasčių, susijusių su įtempimu.

Judėjimo trūkumas:

Trūkstant bet kurio kūno raumenų, atsiranda standumas ir galiausiai raumenų įtempimas bei skausmai. Tai sukelia raumenų įtampą be jokių abejonių. Svarbu, kad net ir dirbdami visą dieną sėdėdami vienoje padėtyje, jie kartas nuo karto bandytų atlikti judesius. Tai padeda atpalaiduoti raumenis ir įtampą.

Raumenų patempimo simptomai:-

Standumas:

Daugeliu atvejų vienas iš raumenų įtempimo požymių yra sustingimas, dėl kurio jums trūksta judėjimo šioje srityje..

Silpnumas:

Raumenys, kurie buvo įtempti streso ir spaudimo, yra labai silpni. Tai yra kažkas, su kuo galėsite susieti, kai patirsite raumenų įtampą.

Spazmai:

Staigūs raumenų susitraukimai, kurie yra skausmingi, apibūdina raumenų spazmus. Tai yra vienas iš simptomų, kurį tikrai patirsite raumenų įtampos atveju.

Staigūs skausmai:

Kalbant apie raumenų įtempimo požymius, nieko negalime atpažinti kaip laipsniško skausmo. Esant raumenų įtampai, skausmai dažniausiai būna stiprūs ir staiga. Tai skiriasi nuo kitų raumenų skausmų. Tai yra vienas iš bendrų ženklų, kuriuos reikia žinoti.

Patinimas:

Pažeista sritis, kurioje patiriate raumenų įtampą, paprastai yra skaudi ir patinsta. Patinimo sunkumas gali skirtis žmonėms, taip pat priklausomai nuo įtempimo lygio, tačiau minimalus patinimo matomumas tikrai yra.