Tarp įprastų infekcijų, su kuriomis susiduria žmonės visame pasaulyje, viena, apie kurią būtinai turėjote girdėti, yra tuberkuliozė, dar vadinama tuberkulioze. Tyrėjų duomenimis, kasmet šią infekciją patiria apie 2 milijardai žmonių, o apie 3 milijonai šių atvejų kenčiančiam tampa mirtini. Tačiau geriausia, ką galite padaryti, tai kuo greičiau pradėti gydyti tuberkuliozę. Tuo pačiu tikslu, žinodami gydymo būdus, turite gerai žinoti įvairias su juo susijusias priežastis, taip pat požymius ir simptomus.

Tuberkuliozės simptomai ir priežastys

Tuberkuliozės simptomai ir priežastys:

Toliau pateiktas sąrašas buvo paruoštas, kad vartotojai galėtų iš tikrųjų suprasti įrodytas tuberkuliozės priežastis ir požymius bei simptomus (tb). Patikrinkite juos, kad gautumėte gilių žinių apie krizę. Ji tikrai jums padės įvairiais būdais ir padės išvengti prevencinių priemonių.

Tuberkuliozės (TB) priežastys:

1. Užsikrėtę nuo žmogaus iki žmogaus:

Vienintelė žinoma tuberkuliozės priežastis atsirado dėl to, kad asmuo, kuris jau kenčia nuo infekcijos, gali lengvai jį perduoti kitam kontaktuodamas. Bakterijos Mycobacterium tuberculosis yra tai, kas sukelia problemą, bet tik pernešant. Ore esančios dalelės gali būti vienas iš kitų būdų, kuriais bakterija pereina iš žmogaus į kitą. Tačiau vien įkvėpus bakterijų dar nereiškia, kad organizme atsiras tuberkuliozės reakcija.

Tik silpna imuninė sistema galiausiai gali sukelti organizmo problemą. Kitais atvejais tuberkuliozės (tuberkuliozės) infekcija gali patekti į organizmą ir ilgai joje neveikti, prieš aktyvuodama į tuberkuliozės infekciją.

Čia verta paminėti, kad žmonės, sergantys pirmosiomis dviem tuberkuliozės infekcijos savaitėmis, yra užkrečiami ir sukelia problemą kitiems.

Tuberkuliozę daugiausia sukelia mikobakterijų, bakterijų rūšies, infekcija. Todėl jis taip pat žinomas kaip mikobakterijų tuberkuliozė. Paprastai tai veikia plaučius. Tuberkuliozė plinta, kai žmogus liečiasi su lašeliais, kurie pasišalina kosint ir čiaudint iš užkrėsto žmogaus. TB nėra tokia užkrečiama kaip peršalimas ar gripas. Pateikiame 10 pagrindinių tuberkuliozės priežasčių:

2. Paslėpta arba aktyvi tuberkuliozė:

Sveikų žmonių organizmo imuninė sistema vėl kovoja su bakterija, sukeliančia tuberkuliozę. Tačiau retais atvejais bakterijos lieka ramybės būsenoje ir nerodo jokių simptomų. Buvo nustatyta, kad beveik 10% žmonių, sergančių latentinėmis tuberkuliozės bakterijomis, yra didesnė rizika susirgti šia liga per kelerius metus..

3. Tuberkuliozė šeimoje:

Nors tuberkuliozė nėra užkrečiama, jūsų tikimybė susirgti yra gana didelė, jei vienas iš jūsų šeimos narių yra užsikrėtęs šia liga ir jūs gyvenate tame pačiame name.

4. Tautybė:

Asmens kilmė taip pat gali būti vienas iš tuberkuliozės rizikos veiksnių. Nustatyta, kad jei gyvenate šalyje ar vietoje, kur tuberkulioze sergama labai daug, jūsų tikimybė susirgti šia liga padidėja daug kartų.

5. Darbo vieta:

Nustatyta, kad tikimybė susirgti tuberkulioze yra didelė, jei dirbate vietoje, kurioje yra mikobakterijų infekcija, pavyzdžiui, ligoninėse, slaugos namuose, benamių prieglaudose ar pataisos įstaigose..

6. Amžius:

Amžius taip pat turi įtakos tuberkuliozės vystymuisi. Šiuo atžvilgiu atlikti tyrimai atskleidė, kad mažų vaikų ir senų žmonių tuberkuliozės išsivystymo tikimybė yra palyginti didelė, palyginti su normaliais suaugusiais. Taip yra todėl, kad jų imuninė sistema yra silpnesnė, todėl bakterinės infekcijos tikimybė yra labai didelė.

7. Dieta:

Dieta taip pat vaidina svarbų vaidmenį vystantis tuberkuliozei. Prasta mityba, kurioje yra mažai būtinų vitaminų ir maistinių medžiagų, tik silpnina organizmą; tai taip pat padidina tuberkuliozės riziką.

8. Susilpnėjusi imuninė sistema:

Susilpnėjusi imuninė sistema taip pat yra viena iš 10 pagrindinių tuberkuliozės priežasčių. Tai dažnai pasireiškia po to, kai žmogus buvo gydomas nedaug medicininių procedūrų, tokių kaip kortikosteroidai, naviko nekrozės faktoriaus (TNF) inhibitoriai ar chemoterapija.

9. ŽIV arba AIDS:

Naujausi tyrimai parodė, kad ŽIV ar AIDS užsikrėtusių žmonių tuberkuliozės tikimybė yra 20% didesnė nei tų, kurie niekada neserga ŽIV ar AIDS.

10. Rūkymas:

Rūkymas yra svarbi tuberkuliozės priežastis. Tabako dūmai trukdo sveikam plaučių funkcionavimui, todėl kūnas tampa jautresnis tuberkuliozės infekcijai. Nustatyta, kad daugiau nei 20% tuberkuliozės atvejų yra susiję su rūkymu.

11. Alkoholis:

Per didelis alkoholio vartojimas gali susilpninti imuninę sistemą ir taip padidinti tikimybę užsikrėsti tuberkulioze.

TB (tuberkuliozės) simptomai:

Tuberkuliozės simptomai svyruoja nuo labai atskirų iki aktyvių simptomų. Daugeliu atvejų tuberkuliozės infekcijos negalima aptikti tol, kol neatrodoma atlikus odos testą. Neseniai atlikta šios ligos apklausa parodė, kad mirtingumas nuo tuberkuliozės siekia net 50 proc. Tačiau ankstyvas aptikimas ir gydymas gali sumažinti to tikimybę. Todėl 10 geriausių tuberkuliozės simptomų pateikiami žemiau, kurių neturėtumėte ignoruoti.

1. Lėtinis kosulys:

Nustatyta, kad lėtinis kosulys su kraujo skrepliais yra dažniausi ir pirmieji tuberkuliozės simptomai. Paprastai kosulys apibrėžiamas kaip staigus ir pasikartojantis refleksas, kurį sukelia dirgikliai ar pašalinės dalelės, pvz., Mikobakterijos. Tokios infekcijos yra labai užkrečiamos. Kai kuriais tuberkuliozės atvejais lėtinį kosulį lydi ir krūtinės skausmas.

2. Karščiavimas:

Nors karščiavimas ar staigus kūno temperatūros pakilimas gali būti siejamas su keliomis kitomis sveikatos ligomis, taip pat žinoma, kad tai yra vienas iš tuberkuliozės simptomų. Daugeliu atvejų karščiavimą lydi ir drebulys.

3. Nuolatinis blogas jausmas:

Tuberkuliozės infekcijos metu pacientas dažniausiai jaučiasi blogai. Visą laiką tvyro neramumo jausmas, kuris išlieka net ir tinkamai pailsėjus.

4. Greitas svorio metimas:

Kūno tuberkuliozės atveju greitai ir nepaaiškinamai sumažėja svoris. Tiesą sakant, tai yra vienas iš pirmųjų simptomų, leidžiantis pajusti, kad kažkas negerai su įprastomis kūno funkcijomis. Tačiau svorio netekimas priklausys nuo infekcijos galūnių ir tuberkuliozės stadijos, kurioje asmuo yra.

5. Apetito praradimas/sumažėjimas:

Kalbant apie tuberkuliozės požymius ir simptomus, visiškai prarandamas apetitas arba žymiai sumažėja alkio jausmas. Tai vėlgi vienas iš patikimų simptomų, tiesiogiai susijusių su problemos atsiradimu. Apetito praradimas taip pat gali susilpninti imuninę sistemą ir pabloginti sveikatą. Tačiau apetito praradimas ar sumažėjimas yra daugelio sveikatos sutrikimų simptomas, todėl būtinai patikrinkite jį kartu su kitais čia paminėtais, kad nustatytumėte tuberkuliozę.

6. Pilvo skausmas ir viduriavimas:

Kai tuberkuliozė paveikia pilvo sritį, ji gali sukelti skausmą, viduriavimą ar net kraujavimą iš tiesiosios žarnos ar išangės.

7. Dusulys:

Kalbant apie tuberkuliozę, yra kvėpavimo problemų ir dusulys. Neabejotina, kad tokiu atveju žmonės turi net ekstremalių kvėpavimo ir kvėpavimo problemų. Tačiau vėlgi šios problemos lygis priklausys nuo tuberkuliozės stadijos.

8. Šaltkrėtis ir naktinis prakaitavimas:

Šaltkrėtis ir šiurpuliai visą dieną bei gausus naktinis prakaitavimas yra keletas kitų požymių, rodančių, kad galite labai gerai prisijungti prie tuberkuliozės problemos. Tai viena iš nemalonių problemų, kurią verta paminėti čia, kad būtumėte pasiruošę.

9. Karščiavimas:

Aukšta kūno temperatūra yra dažnas simptomas, kuris lengvai pasireiškia kaip tuberkuliozės požymis. Karščiavimas neabejotinai yra kažkas, kas išlieka iki to laiko, kai tuberkuliozė bus visiškai išgydyta, net jei temperatūra nuolat kyla ir mažėja..

10. Nuovargis ir nuovargis:

Esant tuberkuliozės infekcijai, organizme jaučiamas nuolatinis nuovargis ir nuovargis.

Tai yra keletas bendrų tuberkuliozės simptomų, tačiau jie taip pat gali skirtis priklausomai nuo kūno tipo. Dauguma tuberkuliozės simptomų taip pat gali rodyti kai kuriuos kitus negalavimus, tokius kaip pneumonija ar bronchitas. Tačiau jei pastebėjote bent vieną iš šių simptomų, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju. Taip pat, jei dažnai bendraujate su asmeniu, sergančiu aktyvia tuberkulioze, kreipkitės į gydytoją ir paprašykite reguliariai tikrintis.

Jei negydoma, tuberkuliozė gali būti mirtina. Jei negydoma, liga gali išplisti į plaučius ir išplisti visame kūne, per kraujotaką. Vėlesniuose tuberkuliozės etapuose gali atsirasti kitų komplikacijų, tokių kaip:

• Širdies sutrikimai:

Nors retai, tuberkuliozė taip pat gali užkrėsti plaučius supančius audinius. Tai sukelia skysčių kaupimąsi ir uždegimą, kuris trukdo normaliam širdies darbui. Ši būklė medicinoje vadinama „tamponada“ ir gali būti mirtina.

• Inkstų ar kepenų problemos:

Inkstų ar kepenų funkcija yra pašalinti nešvarumus ir atliekas iš organizmo. Tačiau jei šie organai yra paveikti tuberkuliozės infekcijos, jie negali išlaikyti savo normalaus funkcionavimo.

• Stuburo skausmas:

Sustingimas ir nugaros skausmas taip pat yra dvi dažnos tuberkuliozės infekcijos komplikacijos.

• Smegenų patinimas:

Kai tuberkuliozės infekcija paveikia smegenis, ji sukelia jūsų smegenų membranų patinimą. Ši sveikatos būklė vadinama „meningitu“ ir sukelia stiprų galvos skausmą, kuris trunka ilgiau nei kelias savaites. Per tą laiką gali atsirasti ir psichinės būklės pokyčių.

• Sąnarių pažeidimas:

Tuberkuliozės artritas yra liga, kuri neigiamai veikia kelius ir klubus.