Akne, çoğunlukla 15-21 yaş arası kişilerin karşılaştığı ve sonrasında yavaş yavaş geçen kalıcı bir sorundur. Ancak bazı insanlar için bu sorun sürekli bir endişe kaynağıdır çünkü gerekenden daha uzun sürer ve bu kadar kolay giderilemeyecek kadar büyük miktarlarda ortaya çıkar. Akne tedavisi için çok iyi bilinen birkaç vitamin mevcut olmasına rağmen, bu vitaminler sivilce ile içten savaşmanıza yardımcı olmakta çok ustadır. Uzun vadede bu sorundan kolayca kurtulabilmeniz için.

E vitamininin en iyi özelliklerinden biri, akne ve aknenin bıraktığı izleri iyileştirme gücü veren antioksidan özelliklere sahip olmasıdır. Ayrıca cildi nemlendirmeye yardımcı olur, parlak bir görünüm verir, böylece yaşlanma sürecini yavaşlatır. Yağda çözünür ve bu nedenle cilt tarafından kolayca emilir. Bu iyileşme sürecini daha hızlı hale getirir. E vitamininin ayrıca her ikisi de cilt proteinleri olan kolajen ve elastin üretimini engellediği ve böylece cildin akne ve yara izlerinden daha az etkilenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir..

Akne Tedavisi İçin Vitaminler 1

Vitaminler çok çeşitli gıdalarda bulunabilir ve akne probleminize çok yönlü bir çözüm sunar. Çoğu zaman insanlar, sürekli tedaviden sonra bile devam eden akne nedeniyle toplum içine çıkmayı zor buluyor..

AKNE Tedavisi İçin Alınabilecek En İyi Vitaminler:

Aşağıda akneye yardımcı olan bazı vitaminler verilmiştir..

1. A Vitamini:

İyi vitaminli yiyecekler yiyin

A vitamininin sivilceleri tedavi ettiği iyi bilinmektedir ve bu kalıcı cilt sorununa karşı mücadele için yıllar boyunca birçok dermatolog tarafından reçete edilmiştir. Akne, cildinizdeki ve vücudunuzdaki belirli bir miktarda mineral eksikliğinden kaynaklanır ve A vitamini, cilt hücrelerinin dayanıklılığını artırarak ve ayrıca ısındığında sivilceye neden olan vücudu serinleterek onu önlemeye yardımcı olur. A vitamini doğrudan doktor tarafından reçete edilen ilaçlar yardımıyla alınabilir veya meyve ve sebzelerle tüketilebilir. A vitamini açısından çok iyi bilinen bir meyve elmadır, bu nedenle her gün elma tüketmek sivilce ile mücadelenize yardımcı olacaktır. Akne tedavisi için en iyi vitaminlerden biridir..

2. C Vitamini:

C vitamini olarak da bilinen narenciye asidi, akne ile mücadelede yardımcı olan bir başka harika vitamindir. C vitamini, tüketildiğinde cildinizin nefes alma alanını artıran aktif oksitleyici maddelere sahiptir, böylece eskisinden daha aktif olur. İkinci olarak sivilce, C vitamininin yavaş ama istikrarlı bir şekilde öldürmek için etkili bir şekilde çalıştığı ciltte asit ve bakteri birikmesinden kaynaklanır. C vitamini yine doktor tarafından reçete edilen ilaç olarak bulunabilir ve portakal ve limon dahil olmak üzere çok çeşitli meyvelerde bulunur. Akne tedavisi için en iyi vitaminlerden biridir..

3. D Vitamini:

d1 vitamini

D vitamininin güneş ışınları yoluyla cilt tarafından emildiği yaygın olarak bilinir, ancak vücudunuzdaki D vitamini seviyesinin eksikliği, cildinizin emilmediği ve yeterli D vitamini içermediği anlamına gelir. Bu düşük seviyelerden dolayı. gerekli vitamin sivilceleri oluşmaya başlar. Bu sorunun oluşmasını önlemek için günde olabildiğince fazla güneş ışığı almaya çalışın ve sorun devam ederse bir doktora gidin. Sivilceleri önleyen en iyi vitaminlerden biridir..

4. Omega 3 Yağ Asitleri:

omega 3 kaynakları

Öncelikle deniz ürünlerinde bulunan Omega 3, doğanın sunduğu en iyi anti-inflamatuar vitamin olarak bilinir. Yine de gerçekten gerekliyse, omega 3 bir tıp uzmanı tarafından reçete edilen bir ilaç olarak bulunur, ancak bu inanılmaz vitamin açısından zengin olan günlük makul miktarda deniz ürünü tüketerek sivilcelerinizi istikrarlı bir şekilde azaltırsanız her zaman harikadır. Akne tedavisi için en iyi vitaminlerden biridir..

5. Selenyum:

Selenyum

Selenyum, diğer antioksidanları korumaya yardımcı olan çok güçlü bir antioksidandır. Öncelikle fındık ve tohumlarda bulunur ve sivilcelerinizi etkili bir şekilde tedavi etmenin harika bir yoludur. Bir günde ne kadar çok kuruyemiş yerseniz, vücudunuza o kadar çok anti-oksidan faktör yayılır ve vücudun akne ve diğer iltihaplı cilt sorunlarına karşı bağışıklığını artırır. Selenyum çok etkili bir mineraldir ve çok miktarda akneden muzdarip insanlara kontrollü bir selenyum dozu sağlayan doğrudan ilaçlar olmasına rağmen kolayca bulunur. Bu akne tedavisi için en iyi vitaminlerden biridir..

Akne için Vitamin Takviyeleri:

Peki, cildinize E vitaminini nasıl sağlayacaksınız? Cilt bakımı için vitamin olarak cömertçe tedarik etmek için kullanabileceğiniz bazı önerilerimiz. Akne eğilimli ciltler için en iyi takviyelerden bazılarıdır..

1. E Vitamini ve Aloe Vera:

İhtiyacın olacak:

  • 3 kapsül E vitamini
  • 1 yemek kaşığı aloe vera jeli

Yapmanız gerekenler: Kapsülü açın ve bir yemek kaşığı aloe Vera jeli ile iyice karıştırın. Yüzün her yerine iyi uygulayın.

Ne zaman kullanmalısınız: Her gün sabah kullanın. Akşam yatmadan önce de kullanabilirsiniz..

Nasıl yardımcı olur: Aloe Vera’nın fazla yağı azalttığı ve ayrıca ciltteki kaşıntıyı yatıştırdığı bilinmektedir. Ayrıca cildinizdeki kiri temizlemesiyle de bilinir. Aloe Vera’nın temel amacı hücre gelişimidir..

2. A Vitamini:

A vitamini çoğunlukla sığır karaciğeri, tavuk karaciğeri, tereyağı ve krema gibi gıda maddelerinde bulunur. Yumurtalar ve bütün et, yara izlerinizi kontrol etmek ve onları etkili bir şekilde tedavi etmek için diyetinize dahil edebileceğiniz başka bir seçenektir. Vitamin, serbest radikallerle savaşacak bazı güçlü antioksidanlara sahiptir. Tipik olarak yaptığı şey, sebum üretim miktarını kontrol eder ve bu nedenle A vitamini yağlı cilt tipine sahip olanlar için iyi bir seçimdir..

3. B Vitamini Kompleksi:

B vitamini kompleksi, B1 B2 B3 B5 B6 B7 B9 B12 gibi sekiz vitamin daha içerir. Sivilceniz olduğunda, B kompleksinin B3 elementi iltihabı azaltacaktır. Şişliği azaltacak, böylece ilk etapta sivilceye neden olan kiri nazikçe uzaklaştıracaktır..

Cilt bakımınız için vitamin takviyeleri, en iyi şekilde kapsül şeklinde veya günlük diyetinizde alınır. Pürüzsüz ve sivilcesiz bir cilt elde etmek için cildinize de uygun şekilde bakmanız önemlidir. Eve dönerken hemen soğuk su ile yıkamak ve geceleri cildinizi kimyasallardan arındırmak, sağlıklı görünen ve sivilcesiz bir cilt için başlamanın ilk yoludur..

Aknenizi İyileştirecek En İyi 5 Vitamin

Görsel Kaynağı: Shutterstock