Sivilceniz için hiç endişelenmeyin. Akne kopmaları gençler arasında yaygındır. Cildinizdeki ve saç foliküllerindeki yağ bezlerinin iltihaplanması nedeniyle sivilce patlaması meydana gelir. Sivilce tedavisi iki günlük bir olay değil, bir süreçtir. Akne, gözenekleri tıkayan aşırı aktif yağ bezlerinden kaynaklanır..

Sivilce ve sivilce lekeleri, çoğunlukla yüzünüzde, günlük olarak toplanan toksinlerin ve kirlerin altta birikerek reaksiyonun şişmesine veya kızarmasına neden olan cildinizde doğal olarak oluşan çıbanlardır. Çirkin kırmızı döküntüler için suçlanabilecek hormonal değişiklikler ve ergenlik vardır. Her iki durumda da sivilce, özellikle özel bir durumdan hemen önce sonsuza kadar istenmeyen bir durumdur. Bu yazıda akneden 2 gün içinde kurtulmanın en hızlı yollarından bazılarını listeliyoruz..

Sivilce İzleri 2 Günde Doğal Yoldan Nasıl Kaldırılır?

Yüzünüzde, göğsünüzde, sırtınızda, omuzlarınızda ve hatta kalçalarınızda sivilce alabilirsiniz. Sivilceleri 2 günde çıkarmanın birçok yolu vardır. Sivilceleri ve sivilce izlerini iki günde nasıl çıkaracağınızı merak etmeye başlayın..

Sivilce ve Sivilce İzlerini 2 Günde Kaldırmanın En İyi Yolları:

Sivilce ve sivilce izlerini veya koyu lekeleri 2 günde yan etki olmadan doğal bir şekilde yok etmek için 15 farklı klasik ve en iyi tedavi yönteminden bahsedeceğiz..

1. Buz Küpleri:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Buz, derinin altındaki kan damarlarını daraltarak gözeneklerin boyutunun küçülmesine yardımcı olacaktır. Sivilceniz ağrıyorsa, ağrıyı gidermeye de yardımcı olmalıdır. Hassas sivilcelere buz küpleri sürün. Yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine bir buz küpü ile masaj yaparak bölgenin uyuşmasını bekleyin. Tekrar ısınmasını bekleyen yüzünüzün yardımsız olmasına izin verin.

2. Diş macunu:

Sivilce izlerini 2 günde nasıl çıkaracağınıza dair sorunuza diş macunu deneyin. Diş macunu, diğer şeylerin yanı sıra sığır sarsıntılı torbalarda bulduğunuz kurutma maddesi olan silika içerir. Kesin olarak, diş macunu cildinizi temizlemenin kazanan bir yolu olmasa da, gece boyunca sivilcenizi kurutarak boyutunu küçültmeye yardımcı olabilir..

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

3. Nemlendirici:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Cildinizi nemli tutun. Yaratmak üzere olduğunuz alışkanlık, özellikle lezyonunuzun ortaya çıktığı noktada kurumaya neden olabilir. Nemlendirici takılı bir temizleyici veya yağsız bir nemlendirici ile cildinize nemi hapsedecek, kurumayı ve pullanmayı önleyecektir. Üre, gliserin artı alfa hidroksi asitler gibi bileşenler içeren ürünler havadaki suyu emer ve cildi nemli tutar..

4. Dokunmaktan Kaçının:

Sadece dokunma! Ellerinizdeki yağlar ve cep telefonuna benzer eşyalardaki bakteriler ve spor salonu ekipmanı kızarıklığa neden olabilir ve sivilcelerin hızla temizlenmesini durdurabilir. Toplama artı haşhaş lezyonları cildinizin görünümünü kötüleştirir ve sivilcelerinizin iyileşmesini geciktirir. Bu muhtemelen sivilce izlerini hemen çıkarmanın en hızlı yolu olabilir..

5. Peeling:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Cildinize peeling yapın. Her hafta, kelimenin tam anlamıyla her hafta bir sivilce ovma boyunca peeling alışkanlığı edinin. Peeling, epidermiste biriken ölü deri hücrelerinin üst tabakasını yumuşak bir şekilde silmekten başka bir şey değildir, yeni, canlı, aknesiz bir cilt tabakasının yolunu açar. Yüzünüzü nazik bir peeling ile yıkadıktan sonra çok sert ovmamaya dikkat edin..

6. Bal:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Bal, lezzetli olmasının yanı sıra, onu iyileştirmek ve sivilceleri azaltmak için ideal kılan doğal bir antibiyotiktir. Ek bir bonus olarak, yapışkanlığı cildinizdeki fazla kiri ve yabancı maddeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Basit bir maske yaparak balı çalıştırabilirsiniz. Bunun için 2 yemek kaşığı altın iksiri bir çay kaşığı tarçınla karıştırın ve yüzünüze sürün. Karışımı ılık suyla yıkamadan önce yaklaşık on dakika bekletin..

7. Klor – Yüzme:

Bir dalış yapın. İsteyerek elde edebileceğiniz bir havuzunuz varsa, yüzmeye gitmeyi deneyin. Klorun cildinizi kuruttuğu bilinmektedir, bu sivilcelerden kurtulmak için iyi bir haberdir. Sadece cildinizin geri kalanını düzgün bir şekilde nemlendirdiğinizden emin olun ve saçınızı hasarı durdurmak için şartlandırın..

Yüzdeki Koyu Lekeler 2 Gün İçinde Nasıl Giderilir

8. Muz Kabukları:

2 Günde Yüzdeki Lekeler Nasıl Giderilir

Muz kabukları, böcek ve sivrisinek ısırıklarının tedavisinde yardımcıdır, ayrıca bazı sivilcelerin boyutunu küçültmede de yardımcı olabilir. Muz kabuğunu etkilenen bölgenin üzerine hafifçe masaj yapın. Ayrıca muz kabuğunu bir tutam tuz, bir çay kaşığı sirke ve bir yemek kaşığı akçaağaç şurubu ile blenderdan geçirmeyi deneyin. Yüzünüze sürün ve 7 dakika bekletin. Yüz yıkama artı kuru ile temizleyin.

9. Aspirin Yapıştır:

Yüzdeki Koyu Lekeler 2 Gün İçinde Nasıl Giderilir

Bir aspirin tabletini toz haline getirin ve onu bir macun haline getirmeye yetecek kadar su ekleyin. Bir Q-Tip ile, Aspirin macununu sivilce(ler)e tamamen kaplayacak şekilde eşit şekilde uygulayın. Kurumaya bırakın. Aspirin bir başka anti-inflamatuardır; inşa etmek, sivilce izlerini daha az görünür hale getirerek, iltihaplanmanın yanında cildin savaşmasına yardımcı olacaktır. Aspirin macununun gece boyunca sivilceyle savaşmasına izin verin.

10. Zerdeçal ve Gram Un Ezmesi:

Yüzdeki Koyu Lekeler 2 Gün İçinde Nasıl Giderilir

Zerdeçal, birçok Hint yemeklerinde yemeğe lezzet katmak için yaygın olarak kullanılan popüler bir baharat olmuştur. Bununla birlikte, pek çok insan zerdeçalın sahip olduğu tıbbi özelliklerin farkında değildir. İşte sivilce izlerini 2 günde nasıl kaldıracağınız.

  • Zerdeçal, toz halinde soğutulmuş süt ve gram unu ile karıştırılarak iltihap önleyici özelliği ile sadece kızarıklığı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda akne mikroplarını da azaltarak gece boyunca azaltır..
  • Karışımı gece boyunca bırakın ve gece sürmeyi unuttuysanız 20 dakika kurumaya bırakın.

11. Kabartma tozu Aplikatörü:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Kabartma tozu, özellikle kızarıklık, iltihaplanma ve akne durumlarında cildinizde merak uyandıran bir başka mucize üründür. Kabartma tozunun tıbbi özellikleri, akneyle bir gecede savaşmak için uygun bir bileşen haline getirir ve muhtemelen iki basit gün içinde yok olur. Kabartma tozunu bir su çözeltisine alın, su içeriği daha fazladır. Yoğun bir macun ve noktasal uygulama sivilcenin boyutunu ve kızarıklığını hemen azaltacak ve muhtemelen 2 gün içinde yüzdeki sivilce lekelerinin nasıl yok edileceğine dair çözüm olacaktır..

12. Kurtarmaya Vicks Vapo Ovması:

Vicks Vapo Rub ile Sivilce ve Sivilce İzlerini 2 Günde Kaldırır

Göğüs tıkanıklığı veya burun akıntısı için sıklıkla kullanılan Vaporub aslında sivilcelerle mümkün olan en hızlı şekilde baş etmenin harika bir yoludur. Vaporub konsantre ve güçlüdür, bu da onu yoğun tıkanıklık için uygun bir bileşen haline getirir. Serinletici kristaller sivilceyi yatıştırıp kızarıklığı yatıştırırken, naneli taze koku anında etkisini gösterir. İki gün içinde sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz..

13. Tarçın Kürü:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Yine yemeklere tat vermek için yaygın olarak kullanılan tarçın, sivilcenizi iki gün içinde yok edebilecek bir diğer bileşendir. İşte tarçın kullanarak sivilceleri 2 günde nasıl temizleyeceğiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak

  • Topraklanmış veya toz tarçın, bal ve gül suyu.
  • Kalın bir macun yapın ve etkilenen noktalara uygulayın..

Bölgeye sürdükten sonra bir gece bekletin. Sabahları soğuk suyla yıkayın.

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

14. Sıcak Nane Buharı:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Topikal aplikatörler ve tedavilerle uğraşmadan sivilceler 2 günde doğal olarak nasıl giderilir? Buharın tıkanmış gözenekleri açtığı ve altta biriken kir ve toksinleri dışarı atarak aknenin azalmasına neden olan buhar terapisini kullanın. Ek yardım için buhar kabında muhtemelen nane yağı veya çay ağacı yağı kullanın..

15. Elma Sirkesi:

2 Günde Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Giderilir

Elma sirkesi hem alkali hem de asidik özellikleriyle bilinir. Bu nedenle ikisinin karışımı mükemmel bir sivilce giderici görevi görür. Elma sirkesi ile 2 günde sivilcelerden nasıl kurtulacağınızı merak ediyor olmalısınız..

  • Küçük bir kapta, çözeltiyi seyreltmek için konsantre elma sirkesi ve su kullanın ve akne lekelerine batırmak için bir pamuk kullanmadan önce solüsyonu seyreltin..
  • Bir gecede bırakın ve ertesi sabah yıkayın.

Uygulamadan hemen sonra sonuçları hemen görebilirsiniz.

Bu yazıda, çevrenizde ve yakınınızda her zaman mevcut olan en iyi sade ürünlerden bazılarını seçtik. Sivilcenizi iki gece içinde tedavi etmenizi sağlayan bu tam kanıt yöntemleri ile sivilce veya sivilceleri hemen başlangıçta ezebilirsiniz, böylece etkinliğe zamanında ve kusursuz bir ciltle kavuşabilirsiniz..