Çoğumuz için sivilceler, hayatın en hareketli günlerinde ortaya çıkan en üzücü güzellik sorunlarından biridir. Güveniniz için büyük bir aksilik olarak ortaya çıkıyorlar. İhtiyacımız olan şey, sivilce oluşumunu önlemeye ve geride bıraktıkları izleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacak bazı iyileştirici güzellik ipuçları. Bir güzellik sırrını ortaya çıkarmak için aşağıyı okuyun.

Sivilceler İçin Güzellik İpuçları

Sivilceler, birçok kişinin derdinin kaynağıdır. En nahoş yerlerde görünürler ve hızla kaybolmayı reddederler. Üstelik gittiklerinde bile arkalarında yamalar ya da işaretler şeklinde hatıralar bırakırlar. Pürüzsüz, pürüzsüz bir cildi kim sevmez? Bazı insanlar onunla doğmak için yeterince şanslı. Ama diğerleri için, bunu başarmak için çok çalışmak zorundalar..

Sivilceleri Gidermek İçin En İyi Ev Yapımı Güzellik İpuçları:

Bu makale, sivilce durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olmayı veya tedavi edemiyorsanız en azından daha iyi halletmenizi amaçlamaktadır. İşte yüzdeki sivilce veya akne izleri için 25 mükemmel ev yapımı güzellik ipucu.

1. Yüzün Dikkatli Yıkanması:

Dikkatli Yüz Yıkama

Sivilcelerinizi kazımaya veya patlatmaya çalışmamanız zorunludur. Bu acı verici olabilir ve kesinlikle iz bırakır. Yüzünüzü nazikçe yıkamalı ve şiddetini azaltmak için özel sivilce kremleri veya bitkisel macunlar denemelisiniz..

2. Sık Yıkama:

Sık Yıkama

Yağ ve kirden arındırmak için yüzünüzü sık sık yıkayın. Yağ ve kir, sivilcelerin şiddetini artırmaya büyük ölçüde yardımcı olan iki faktördür. Bu, sivilcelerden kurtulmaya çok yardımcı olan yüzdeki sivilceler için en basit güzellik ipuçlarından biridir..

3. Komedojenik Olmayan Makyaj:

Komedojenik Olmayan Makyaj

Sivilceleri azaltmaya çalışırken yüzünüzü temiz tutmak son derece önemlidir. Çoğu zaman sivilcemizin ana nedeni kullandığımız kozmetiklerden başka bir şey değildir. Bu nedenle komedojenik olmayan makyaj ve organik cilt bakım ürünlerinden yararlanın..

4. Hijyenik Yastık Kılıfı, Havlu vb.

Hijyenik Yastık Kılıfı, Havlu vb.

Yüzünüzle düzenli olarak temas eden her türlü giysiyi temiz tutmalısınız. Bu yüzden yastık kılıfınızın düzenli olarak temizlendiğinden ve her gece yenisini kullandığınızdan emin olun. Ayrıca yüzünüzü kurularken asla kirli havlu kullanmayın..

5. Sağlıklı Gıda:

Vitaminli gıdalar

Beslenme alışkanlıklarınız cildinizin güzelliğini de etkiler! taze ve sağlıklı yiyecekler, yağlı abur cuburlara kıyasla daha sağlıklı bir cilt sağlar. Bu nedenle sivilceleri kontrol etmeye çalışırken baharatlı, yağlı yiyeceklerden kaçının..

6. Yüzünüzü Nazikçe Kurulayın:

Yüzünüzü Nazikçe Kurulayın

Yine yıkama gibi, yüzünüzü kuruturken de nazik olmalısınız. Yumuşak havlular kullanın ve cildinizi nazikçe kurulayın. Aynı havluyu bir daha kullanmayın ve başkalarının kullanmasına izin vermeyin. Bu mikropları daha hızlı yayar.

7. Sivilce İçin Üzüm:

Sivilceler için üzüm güzellik ipuçları

Evet, herkesin yemeyi sevdiği güzel üzümler, özellikle sivilce tedavisinde kişinin cildi için de mükemmeldir. Bu önlemi kullanmanın birçok yolu vardır. Büyük üzüm parçalarını dilimleyip sivilcelerinizin üzerine koyabilirsiniz ya da üzümleri ezip macun gibi uygulayabilirsiniz..

8. Sivilce için Gül Suyu:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Gül Suyu

Sivilcelerin ana nedeni aşırı yağdır. Bu yüzden en önemli şey yağ salgısını kontrol etmektir. Yüzünüzü temizledikten sonra gül suyu ile yıkamak cildinizdeki fazla yağın atılmasına yardımcı olacaktır. Eşit miktarda gül suyu ve büzücü karıştırın. Bir pamuğa batırın ve bunu yüzünüze cömertçe uygulayın. Bu çare, en iyi sonuçlar için her gün 2-3 kez yapılabilir..

9. Sivilceler İçin Aloe Vera:

Sivilceler için Aloevera jel yaprağı

Aloe Vera her zaman mükemmel cilt tonlama özellikleriyle ünlü olmuştur. Aloe yapraklarının suyu cildinizin yumuşak, pürüzsüz ve sivilcelerden arındırılmasına büyük ölçüde yardımcı olur! Evinizde bir aloe bitkisi varsa, yapmanız gereken tek şey yapraklarından birini kesmek ve ardından jeli etkilenen bölgeye uygulamaktır. Bitkiniz yoksa organik aloe jelleri veya kremleri kullanabilirsiniz..

10. Tulsi Yapıştır:

Sivilceler için Tulsi

Tulsi, sivilceler için başka bir mükemmel bitkisel ilaçtır. Taze fesleğen veya lale yaprakları en iyisidir ancak kuru yapraklar da amaca hizmet eder. Yaprakların bir kısmını sıcak suda ezin ve macun haline getirin. Ardından etkilenen bölgeye uygulayın ve bitkinin sihrini gerçekleştirmesini bekleyin..

11. Karanfil:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Karanfil

Karanfil, birçok güzellik bakımında da kullanılan çok yaygın bir mutfak malzemesidir. 3-4 karanfil alın ve kaba öğütün. Bir macun oluşturmak için öğütülmüş karanfilleri az süt veya suyla karıştırın. Bunu yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine sürün ve 10-15 dakika bekletin. Soğuk su kullanarak durulayın. Bu macundaki karanfil yağı içeriğinin, özellikle şiddetli sivilcelerde kullanıldığında yanma hissine neden olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, önce bir yama testi yapmanız ve ardından devam etmeniz önerilir.

12. Bal:

Bal Yüz Paketi

Bal, bir dizi güzellik karışımında kullanılır. Cildinizin daha pürüzsüz ve lekesiz olmasına yardımcı olur. İçine limon suyu eklemek harika bir fikir. Ancak limon suyu şiddetli sivilce vakalarında yanma ve ajitasyona neden olabileceğinden kötü bir fikir olabilir. Bunlar için kuru kavrulmuş tarçın kullanın.

13. Küçük hindistan cevizi:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Küçük Hindistan Cevizi

Daha yaygın olarak bilinen hindistan cevizi veya ‘jaiphal’, sivilceler için inanılmaz ev yapımı güzellik ipuçlarından biridir. 4-5 hindistan cevizi alın ve ince toz yapmak için bir öğütücüde çalkalayın. Şimdi bir miktar süt veya bal ekleyerek macun haline getirin. Bunu yüzünüzün etkilenen bölgelerine ve diğer bölgelere uygulayın. 10 dakikadan fazla bırakmayın ve ardından suyla iyice yıkayın..

14. Yoğurt:

Yoğurt 2

Cildinize basit bir yoğurt uygulaması da sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Yoğurt ayrıca bronzlaşmaya ve cildinizin daha adil ve pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Yoğurt, sivilceler için mükemmel ve doğal güzellik ipuçlarından biridir..

15. Susam Tohumları:

Susam taneleri

İyi bir susam ezmesi de işi yapar! Tohum kullanıyorsanız, onları bir gecede ıslatmanız gerekir. Tohumları sabahları bir macun haline getirebilirsiniz. Yüzdeki sivilceler için en iyi güzellik ipucu susam tohumlarıdır..

16. Tarçın ve Bal:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Tarçın ve Bal

Tarçın ve bal kombinasyonu, fazla bir şey yapmadan sivilce sorunlarını etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olabilir. Sivilceler için en iyi ev yapımı ipuçlarıdır. Biraz tarçın veya dalchini tellerini kavurun ve ardından ince toz haline gelene kadar öğütün. Pürüzsüz bir macun yapmak için bir çorba kaşığı bal ekleyin. Bunu doğrudan sivilce veya akne izlerine uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu çare, sivilcelerde gözle görülür bir azalma görmek için bir hafta boyunca hemen hemen her gün yapılabilir..

17. Patates:

Sivilceler için patates suyu

Patates birçok şekilde uygulanabilir. Patates suyunu etkilenen bölgelere uygulayabilir veya sadece cildinize patates dilimleri koyabilirsiniz. Hatta biraz patates rendeleyip onu kullanabilirsiniz..

18. Sivilceler İçin Sarımsak İpucu:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Sarımsak

Sarımsak sivilceleri gidermek için en iyi ipucudur. Antibakteriyel, antiviral ve mantar önleyici özelliklerle yüklüdür. Sarımsaktaki kükürtün bolluğu iyileşme sürecine yardımcı olur. Büyük bir diş sarımsak alın ve ikiye bölün. Taze sarımsak suyunu çıkarın ve doğrudan sivilcelerin üzerine uygulayın. En fazla 5 dakika bekletin ve ardından ılık su ile yıkayın. Sivilce oluşumundaki farkı görmek için bu çare günde 3-4 kez olmalıdır. Ayrıca günde 1-2 diş sarımsak yemek de kanın temizlenmesine yardımcı olur..

19. Sandal Ağacı Yapıştır ve Gül Suyu:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Sandal Ağacı Yapıştır ve Gül Suyu

Sandal ağacı, mükemmel iyileştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Kullanımı cildi daha temiz tutar, böylece sivilce oluşumunu engeller. 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozunu gerekli miktarda gül suyu ile iyice karıştırarak ince bir macun yapın. Yüzdeki etkilenen bölgelere uygulayın. Bir saat kurumasını bekleyin ve ardından suyla yıkayın..

20. Neem Yaprakları:

Sivilceler için Neem yaprakları

Neem’in birçok antiseptik özelliği vardır. Bunlar sivilcelerin şiddetlenmesine neden olan mikropları azaltmaya yardımcı olur. Böylece neem yapraklarının uygulanması sivilcelerden kurtulmada çok yardımcı olur..

21. Buhar:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Steam

Buharın sivilceler için faydalı bir ev yapımı güzellik ipuçları olduğu bilinmektedir. Ciltteki tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur ve ayrıca kir, bakteri ve yağ izlerini de yok eder. Buhar tedavisinin ardından cildiniz özgürce nefes alabilecektir. Buhar küvetinizi çıkarın ve gerekli işarete kadar sıcak suyla doldurun. Yüzünüzü ve boynunuzu birkaç dakika buharın iyiliğine bırakın. Bunu takiben yüzünüzü hafif ılık suyla yıkayın ve ardından kurulayın. Buhar tedavisi günde iki kez yapılabilir ve 4-5 gün sonra cildinizdeki farkı görebileceksiniz..

22. Çay Ağacı Yağı:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı kullanımı sivilceler için çok iyi bir güzellik ipucudur. Terpinen-4-ol içerir ve birçok tıbbi tedavide kullanım bulur. Çay ağacı yağı, bakteriye neden olan sivilceleri yok etmeye yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağını kullanmadan önce seyreltmek önemlidir. Ayrıca sivilcelere çok az miktarda yağ uygulanması gerektiğini unutmayın. Birkaç dakika bekletin ve sonra suyla yıkayın.

23. Nane:

sivilceler için nane

Ezilmiş nane yapraklarından yapılmış ince bir macun da sivilceleri azaltmada yardımcı olur. Yulafla karıştırılan nane yaprakları sivilceler üzerinde harikalar yaratır. Tecrübeli profesyonellerin çoğu nane olduğu söylenen yüz sivilceleri için en ideal güzellik ipuçlarından biridir..

24. Salatalık Suyu:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Salatalık Suyu

Salatalık suyu sivilcelerden kurtulmak için mükemmel ipuçlarından biridir. Cilt için faydalı nemlendirici ve serinletici özelliklerle doludur. 2 yemek kaşığı taze salatalık suyunu çıkarın. Buna biraz süt ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Temiz bir pamuğu sıvıya batırın ve yüzünüzdeki ve boynunuzdaki sivilcelerin etkilenen bölgelerine cömertçe uygulayın. Bir süre bekletin ve sonra suyla yıkayın. Bu salatalık suyu ilacı hem yağlı hem de karma ciltler için faydalıdır..

25. Ham Papaya:

Sivilceler İçin En İyi Güzellik İpuçları - Ham Papaya

Çiğ papaya sivilceler için çok etkili bir ev yapımı ipucudur. Çiğ papayadan elde edilen yapışkan beyaz süt, cildiniz için harikalar yaratabilir. Kullanma düşüncesi kulağa sıkıcı gelebilir, ancak düzenli kullanımın sonucu bakış açınızı değiştirecektir. Çiğ bir papayayı ikiye bölün ve parmaklarınızla sütlü sıvıyı çıkarın. Bunu doğrudan sivilcelerin üzerine uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Soğuk suyla iyice yıkayın. Sivilce sorunlarından tamamen kaçınmak için bu çareyi kullanın..

Bu nedenle, uzun süredir sivilce sorunlarıyla uğraşıyorsanız, sivilceler için bu etkili ev yapımı güzellik ipuçlarını kullanmaya başlayın ve sivilcelere sonsuza kadar elveda deyin. Cildiniz sadece bu istenmeyen döküntülerden kurtulmakla kalmayacak, aynı zamanda gittiğiniz her yerde hayranlık uyandıracak ışıltılı bir ışıltı sergileyecektir..

sivilceler için ipuçları