Kas nenori turėti gražaus ir nepriekaištingo veido? Mes visi norėtume turėti nepriekaištingą odą be dėmių. Spuogai dažnai linkę gadinti mūsų veido grožį. Daugelis iš mūsų dažnai stebisi, kas sukelia spuogus ir kaip jų išvengti. Yra keletas spuogų ir spuogų priežasčių, priklausomai nuo odos tipo, genų, hormonų ir išorinių veiksnių. Priežastys ir prevencija dažnai skiriasi nuo žmogaus iki žmogaus. Norėdami išvengti ir išvengti spuogų, pirmiausia turite suprasti, kas tai sukelia.

Kaip išvengti spuogų priežasčių ir patarimų, kaip apsisaugoti

Šis vadovas atsakys į visas jūsų abejones ir klausimus, kaip efektyviai užkirsti kelią spuogams ir jų išvengti, naudojant lengviau valdomus veiksmus ir patarimus. Čia rasite viską apie priežastis, prevenciją ir pasiūlymus.

Kas sukelia spuogus?

Daugelis iš mūsų dažnai stebisi, kaip natūraliai išvengti spuogų ir jų išvengti. Nenorime pradėti nuo to, kad veiduose naudojame aštrias chemines medžiagas ir dirbtinius produktus. Norint žinoti, kaip gydyti ar užkirsti kelią spuogams, labai svarbu suprasti, kas yra spuogai, ir išsiaiškinti, kas sukelia spuogus ir spuogų vietas.

Spuogai ir spuogai atsiranda, kai odos riebalinės liaukos užsikimšusios ir galiausiai sukelia įvairių tipų spuogus. Šios poros dažnai būna patinusios, švelnios ir uždegusios. Šie išsiveržimai gali būti skausmingi arba ne, priklausomai nuo spuogų tipo. Prieš suprasdami, kaip išvengti tokio tipo spuogų, reikia nepamiršti išsiaiškinti jų atsiradimo priežasčių.

Hormoninis disbalansas:

Dažnai dėl spuogų ir spuogų dažnai kaltinami hormonai. Be reguliaraus moterų menstruacinio ciklo, gali būti atvejų, kai hormonai gali būti nesubalansuoti arba gali būti pernelyg didelis androgenų atskyrimas. Jūsų atveju tai gali būti svarbi spuogų priežastis!

Stresas ir slėgis:

Ar gyvenate įtemptą gyvenimą ir karjerą, per daug terminų, kurių reikia laikytis? Na, šių veiksnių pakanka jūsų spuogams! Įtemptas gyvenimo būdas be tinkamos priežiūros ir sveiko miego taip pat gali sukelti spuogų ir spuogų.

Alergija ar netinkamų produktų naudojimas:

Niekada nežinai ir nesupranti, kad kasdienis produktų, tokių kaip muilas, šampūnas ar veido prausiklis, naudojimas taip pat gali sukelti alergiją ir būti jūsų blogos odos kaltininkas. Galima pastebėti, kad šie nauji produktai gali būti priežastis. Gali būti atvejų, kai grynas švelnus muilas gali netikti jūsų odos tipui ir sukelti šalutinį poveikį!

Cheminiai produktai:

Kita priežastis gali būti tai, kad naudojamose odos priežiūros priemonėse yra stiprių cheminių medžiagų, kurios gali sukelti spuogus ar spuogus. Saugokitės, kad šios cheminės medžiagos būtų paslėptos drėkinamame losjone, kremuose ar veido prausikliuose.

Aplinkos ir kiti išoriniai veiksniai:

Kova su klimato kaita nėra lengva! Aplinkos pokyčiai ir kenksminga tarša gali pakenkti jūsų odai, sukeldami spuogus ir spuogus. Nešvarumai ir nešvarumai gali užkimšti jūsų poras, o tai gali būti spuogų ir spuogų priežastis.

Per didelis šokolado ar cukraus vartojimas:

Ar turite smaližių? Tada tai gali būti jūsų spuogų priežastis. Padidėjęs cukraus vartojimas gali sukelti spuogus ir blogus spuogus.

Kaip išvengti spuogų?

Dabar kyla tikras klausimas – kaip sustabdyti spuogų atsiradimą? Spuogai visada sugadina jūsų veidą ir grožį. Daugelis iš mūsų stebisi, kaip natūraliai gydyti spuogus ir išvengti spuogų atsiradimo. Štai keletas pasiūlymų ir patarimų, o prieš tai visi sutikime; kad pagrindinis veiksnys yra išlaikyti švarų gyvenimo būdą. Švarus gyvenimo būdas reiškia odą, protą ir maistą. Čia mes jums pasakysime, kaip išvengti spuogų atsiradimo ir natūraliai išvengti spuogų.

1. Geras valymas ir šveitimas reguliariai:

Pirmas dalykas, kaip išvengti spuogų, yra švarus ir gerai nušveistas veidas. Šveitimas reiškia ne persistengimą, bet veido veidas visada turi būti švarus. Todėl veidą reikia plauti 2–3 kartus per dieną, nenaudojant aštraus muilo. Be to, reikia reguliariai šveisti veidą bent du kartus per savaitę. Įsitikinkite, kad veidas yra gerai nuvalytas, švelniai šveiskite kiekvieną savaitę, kad išvengtumėte spuogų ir odos problemų. Tai gali veiksmingai užtikrinti spuogų ir spuogų prevenciją. Spuogelių žymes galima palaipsniui mažinti reguliariai šveičiant.

2. Žinokite savo odos tipą ir atitinkamai elkitės:

Kitas geriausias būdas išvengti spuogų yra išsiaiškinti, koks jūsų odos tipas. Pavyzdžiui, riebi oda yra labiau linkusi į spuogų problemas; todėl reikia naudoti tik tinkamas odos priežiūros priemones, atitinkančias jūsų odos tipą. Jei turite sausą odą, turėtumėte pasirūpinti, kad jūsų oda gautų reikiamų natūralių aliejų maitinimui ir lygumui. Tiems, kurie turi riebią odą, reikia kontroliuoti riebalų gamybą, kad būtų išvengta spuogų. Taigi pirmiausia žinokite savo odos tipą ir atitinkamai elkitės. Daugelis mūsų dažnai ignoruoja šį žingsnį, kurie nežino, kaip teisingai elgtis!

3. Reguliariai drėkinkite:

Galbūt jūs neatspėjote šio atsakymo! Na, sudrėkintas veidas gali labai išvengti spuogų. Jei jums įdomu, kaip išvengti spuogų atsiradimo net ir riebiame veide, į tai galima atsakyti gerai drėkinant. Daugelis mano, kad riebus veidas reiškia, kad galima praleisti drėkinimą. Nepaisant veido ir odos tipo, veidas turi būti gerai maitinamas ir drėkinamas. Priklausomai nuo odos tipo, galite eiti į priekį ir pasirinkti tinkamiausią drėkinamąjį kremą sau ir savo odos tipui. Niekada nepraleiskite veido drėkinimo du kartus per dieną!

4. Nenaudokite atšiaurių cheminių medžiagų:

Maži spuogai taip pat gali pakenkti odai. Jų išvengti ir išvengti nėra taip paprasta, kaip manote. Norint sumažinti mažus ir mažus spuogus, reikia gerai prižiūrėti odą ir naudoti mažiau cheminių produktų. Jei persistengiate su odos priežiūra ir naudojate per daug produktų, gali būti, kad reguliariai turite mažų spuogų ar spuogų. Nors rekomenduojama ir būtina odos priežiūra drėkinimui ir valymui, niekada nieko nepersistenkite.

5. Maitinimas jūsų odai:

Vienas iš natūraliausių atsakymų, kaip išvengti spuogų, yra gerai valgyti. Sveika mityba gali gydyti spuogus ir odą. Skaidri oda yra sveiko maisto rezultatas. Vaisių ir daržovių gausa jūsų racione užtikrins, kad jūsų kūnas ir oda gaus taip reikalingų mineralų, reikalingų vitaminų ir antioksidantų, kurie gali padėti išlaikyti odą ir veidą švarius. Tai sumažins ir sumažins jūsų tikimybę turėti odos dėmių, spuogų ir spuogų. Taigi, laikantis geros ir sveikos mitybos, visą kūną ir odą galima gerai išlaikyti.

6. Pratimai ir aktyvus gyvenimo būdas:

Vienas geriausių patarimų, kaip išvengti spuogų ant veido, yra reguliari mankšta ir aktyvus gyvenimo būdas. Jei reguliariai mankštinatės ir aktyviai gyvenate, ir ne mažiau kaip 40 minučių, visi sveikatos ekspertai rekomenduoja penkias dienas per savaitę. Tai teigiamai veikia ne tik bendrą sveikatą ir kūną, bet ir lemia, kad oda yra švari ir sveika.

7. Turėkite taikų protą:

Šių dienų gyvenimas buvo gana įtemptas visiems šios kartos tūkstantmečiams. Jei galvojate, kaip geriausiai išvengti spuogų ant veido, nepaisant to, kad esate švarus ir sveikas, tai gera nuotaika. Svarbu išlaikyti subalansuotą gyvenimo būdą. Įtemptas protas sukelia šalutinį poveikį odai spuogų išsiveržimų pavidalu. Todėl ramus protas visada rekomenduojamas visų sveikatos ekspertų.

8. Visada išlikite hidratuotas:

Gerti vandenį – dar vienas pliusas. Nėra jokios maksimalios ribos, apie kurią kada nors galima pagalvoti, kad gautumėte hidrataciją. Jei jums sunku kovoti ir išvengti spuogų, geriamasis vanduo yra geriausias sprendimas. Šie nedideli spuogelių išsiveržimai ant veido ir kūno dažniausiai atsiranda dėl dehidratacijos. Tinkamas drėkinimas visada padės išlaikyti išvaizdą švarią, teisingą ir žėrinčią. Viskas, ką jums reikia padaryti, norint gauti spindinčią odą be spuogų ar spuogų, yra kasdien suvartoti pakankamą kiekį vandens.

9. Ribotas makiažas:

Kas nemėgsta puoštis ir atrodyti stilingai? Bet tai nereiškia, kad galite eiti į priekį ir naudoti daug cheminio makiažo ant veido. Visada apribokite makiažo naudojimą, išskyrus ypatingas progas. Oda reikalauja laiko kvėpuoti. Taigi, jei kenčiate nuo spuogų ant kaktos ir reguliariai atsiranda spuogelių ant kaktos, greičiausiai turėtumėte apriboti makiažo naudojimą. Antras žingsnis, kuris yra gyvybiškai svarbus tiems, kurie reguliariai naudoja makiažą, yra nepamiršti pašalinti makiažo. Visada įsitikinkite, kad prieš miegą pašalinsite makiažą ir išlaikysite veidą švarų. Tai padės išvengti spuogų ir suteiks odai laiko kvėpuoti.

10. Apriboti taršą ir saulės poveikį:

Kita spuogų priežastis ant kaktos gali būti dėl didelio saulės poveikio ir teršalų, tokių kaip purvas, priemaišos ir dulkės. Kiekvieną dieną reikia išeiti į darbą ir pan. Taigi tarša neigiamai veikia mūsų veidus. Įsitikinkite, kad gerai sudrėkinę veidą visada tepate apsaugos nuo saulės priemones ir apribokite saulės bei taršos poveikį. Tai padės jums turėti švarią odą be spuogų ar spuogų.

11. Išlaikykite plaukus švarius ir šviežius:

Sunku patikėti, kad nešvarūs plaukai taip pat gali sukelti spuogus. Jei jūsų klausimas yra apie spuogus ant kaktos ir nosies, greičiausiai jums bloga plaukų diena arba riebi galvos oda. Dėl pleiskanų ar nešvarios galvos odos gali atsirasti pūslių ir spuogų, ypač šalia nosies ir kaktos. Todėl visada laikykite plaukus švarius. Plaukite plaukus du kartus per savaitę arba bent kartą per tris dienas.

12. Patikrinkite savo sveikatą ir vaistus:

Jei kenčiate nuo sveikatos sutrikimų, tokių kaip PCOD ar skydliaukės, ar net sergate anemija ar kitais sutrikimais, galite sirgti spuogais. Ištaisyti reikiamus vaistus reikia nedelsiant. Todėl visada gerkite vaistus laiku ir reguliariai tikrinkite sveikatą kas šešis mėnesius, ypač jei esate vyresni nei 25 metų. Tai būtina norint išlaikyti sveiką kūną ir veidą.

13. Venkite šlamšto ir perdirbto maisto:

Kaip ir sveikas maistas, kita medalio pusė – vengti nesveiko ir perdirbto maisto. Mes visi mėgstame vieną kartą pasilepinti, tačiau tai nereiškia, kad kartkartėmis valgome šlamštą ar nesveiką perdirbtą maistą. Dažniausiai ieškote būdų, kaip išvengti spuogų ant smakro, tada to priežastis yra nesveika ir nešvari mityba. Todėl visada pasirūpinkite sveiku maistu.

14. Išlaikykite švarią aplinką:

Jei gyvenate nešvarioje aplinkoje, spuogai vėl gali kelti susirūpinimą. Tai ypač svarbu, jei turite riebią odą ir stengiatės išvengti spuogų, likite švarūs ir higiena yra vienintelis būdas. Dulkės ant patalynės užvalkalo ar jūsų darbo stalo gali sukelti spuogus dėl bakterijų patekimo į veidą. Todėl pasirūpinkite švaria aplinka.

15. Niekada nepuokite spuogų:

Dažniausias ir paskutinis patarimas, dėl kurio visi esame kalti, yra tas, kad niekada negalima spuoguoti. Negali būti nieko blogiau už spuogų atsiradimą, nes tai gali palikti juodą dėmę ar dėmę. Spuogas daugeliu atvejų išnyks savaime. Todėl nekelkite spuogų, bet leiskite jiems išnykti.

Papildomi patarimai:

Supratę išsamius patarimus ir priežastis, kaip išvengti ir užkirsti kelią spuogams, čia yra keletas papildomų mūsų pasiūlymų.

  • Jei turite sausą odą, greičiausiai jūsų spuogai gali atsirasti dėl drėkinimo trūkumo arba netinkamo drėkinimo. Būkite atsargūs ir darykite juos abu subalansuotai
  • Riebi oda daugeliu atvejų gali būti linkusi į spuogus ir spuogus. Todėl rūpinkitės oda, reguliariai nuvalykite veidą ir šveiskite.
  • Jautriai odai gali prireikti gydymo, jei spuogai ilgai neišnyks. Tačiau prevencija yra geresnė nei gydymas.
  • Nėra nieko panašaus į sveikesnį gyvenimo būdą, kuris išgydytų spuogus ir užtikrintų, kad jie negrįžtų.
  • Jei spuogai atsiranda ant kaktos, pasirūpinkite, kad aplink jus būtų švari aplinka ir dvasinė ramybė be jokio streso.
  • Jei kenčia nuo inkštirų ar baltų taškų šalia nosies, vadinasi, užsikimšusios poros. Todėl įsitikinkite, kad jūsų oda yra sveika ir hidratuota. Šiuo atveju reikalingas šveitimas.
  • Jei spuogai yra šalia lūpų ir jums įdomu, kaip išvengti spuogų ant lūpų, greičiausiai turite hormoninį disbalansą. Taip pat gali būti dėl kosmetikos, kuri tepama ant lūpų.

Atsižvelgdami į išsamų vadovą, kaip išvengti spuogų, tikimės, kad turėsite aiškesnį vaizdą, kokių veiksmų imtis ir kaip išlaikyti sveiką bei aiškų veidą. Gydyti spuogus ir jų išvengti negalima per naktį. Todėl aukščiau minėtų žingsnių ir patarimų dėl odos priežiūros būtina laikytis. Tikimės, kad jums patiko skaityti šį vadovą. Praneškite mums, jei jums reikia papildomos informacijos. Mes norėtume išgirsti jūsų atsiliepimus.