Karščiavimas yra liga, dėl kurios kūno temperatūra pakyla virš normalios kūno temperatūros (97,6 defarenheito) iki 99,6 laipsnio Farenheito. Kiti karščiavimo terminai yra karščiavimas ar hipertermija (sukelta intensyviam fiziniam krūviui karšto klimato metu). Pagal ajurvedos terminiją karščiavimas vadinamas Jwara. Karščiuojant kūno funkcija papildoma, o smegenų centre esantis pagumburio termoso reguliavimas kinta.

Pasak Amerikos pediatrijos akademijos, jie sako, kad jaunesniems nei 4 mėnesių kūdikiams temperatūra pakyla tiesiojoje žarnoje iki 100,4 laipsnio Fahrenheito, tada rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Karščiavimo tipai Indijoje jums reikia žinoti jų pavadinimus ir priežastis

Etiologija:

Karščiavimas sukelia pirmojo ir antrojo interleukino išsiskyrimą ir kitą veiksnį, pvz., Naviko nekrozės faktorių, atsirandantį iš baltųjų kraujo kūnelių.

Svetainė, kurioje galima išmatuoti karščiavimą:

 • Ašinė dalis.
 • Burnos ertmė.
 • Jų ausies būgninė membrana.
 • Rektalinis metodas.

Karščiavimo priežastys:

 • Uždegiminė reakcija dėl virusinių ar bakterinių infekcijų.
 • Šalutinis vaisto poveikis.
 • Skiepai.
 • Plaučių infekcija.
 • Vėžys.
 • Hipertiroidizmas.
 • Narkotikai.
 • Reumatoidinis artritas ir toks autoimuninis sutrikimas, kuris nesugeba reaguoti į antigeno ir antikūnų reakciją.

Šios priežastys sukelia daugybę karščiavimo tipų, kuriuos galima nustatyti atliekant kraujo tyrimą, šlapimo tyrimą ar skenavimą. Nežinomos priežastys taip pat gali sukelti karščiavimą.

Įvairūs karščiavimo tipai Indijoje:

Štai keletas žinomų karščiavimo tipų:

1. Protarpinis karščiavimas:

Kai kūno temperatūra pakyla iki 37 laipsnių Celsijaus, o naktį kūno temperatūra pakyla, vadinama protarpine karščiavimu. Šis karščiavimo tipas klasikiškai pastebimas parazitinės ar bakterinės infekcijos metu. Klasikinis pavyzdys yra maliarija, sepsija ir keletas kitų tipų. yra protarpinio karščiavimo tipai

 • Quotidiano karštinė: 24 valandų laikotarpis dėl plazmodium falciparum
 • Tretio karštinė: Karščiavimas atsiranda per 48 valandas dėl Plasmodium vivax parazito
 • Kvartalas: Karščiavimas atsiranda per 72 valandas dėl Plasmodium maliarijos

2. Nuolatinis karščiavimas:

Kai kūno temperatūra pakyla per dieną, temperatūra išlieka tik vienu laipsniu aukštesnė už normalią kūno temperatūrą, pastebėtą per vidurių šiltinę, kurią sukelia bakterija Salmonella vidurių šiltinė, Lobarinė pneumonija, meningitas, skarlatina, yra keletas pavyzdžių.

karščiavimo tipai

3. Remit palapinės karštinė:

Dienos metu palaikoma kūno temperatūra, o naktį temperatūra skiriasi daugiau nei vienu Farenheito laipsniu nei įprasta. Neefektyvus endokarditas ir keletas bakterinių infekcijų, tokių kaip Bruceliozė, yra keletas pavyzdžių.

4. Pel Ebsteino karštinė:

Tai tam tikra karščiavimas, kurį sukelia Hodžkino limfoma, tai yra būklė, kai baltieji kraujo kūneliai yra paveikti dėl Ebstein Barr viruso, dėl kurio susidaro limfoma ir padidėja limfmazgiai.

5. Neutropeninė karštinė (febrilinė neutropenija):

Tai dažniausiai paveikia žmones, kurių imuninė sistema sutrikusi, pvz., Kuriems taikoma chemoterapija, dializė ar pacientas, kuriam atliekamas organas. Nekrofilų yra žymiai mažiau, kad jie kovotų su klastomis kūnuose, kurie gali sukelti bakterinę ar virusinę infekciją ir sukelti karščiavimą.

karščiavimo tipai

6. Reumatinė karštinė:

Tai sukelia streptokokinės bakterijos, sukeliančios gerklės infekciją, kuri negydoma sukelia skausmingą karščiavimą. Streptokokinė gerklės infekcija suformuoja baltą dėmę ant tonzilių, liežuvio ir uždegimą su galvos skausmu. Diagnozavus šią infekciją, būtina pradėti nuo antibiotikų.

7. Staigus didelis karščiavimas:

Kai kas nors mano, kad jis ar ji yra normalus, bet staiga pakyla temperatūra ir sukelia nuovargį, nuovargį, kūno skausmą, kurie yra klasikiniai karščiavimo simptomai. Liga, sukelianti šį staigų karščiavimą, yra dengės karštinė.

8. Aukšta temperatūra:

Šio tipo ligas sukelia labai užkrečiamas virusas arba imuninės sistemos sutrikimų turintis pacientas, kurį virusas gali lengvai paveikti. Vienas geriausių aukšto karščiavimo pavyzdžių yra tymai.

Yra daug tipų sofos karštinės, kurios gali būti suskirstytos į sunkumą, ir lengvas karščiavimas, kuris dėl šalčio išlieka vieną ar dvi dienas, gali būti gydomas nereceptiniais vaistais ir namų gynimo priemonėmis, tokiomis kaip medus su karštu vandeniu. Tačiau nuolatinis ir aukštas karščiavimas turėtų nedelsiant kreiptis į gydytojus ir pradėti gydymą.